Споделена история от Семейство

Проблема къде е ?
Момче на 20г. Цял живот страдам от социална фобия/ тревожност и не мога да общувам с хора, още повече да излизам с момичета. Имам хубаво семейство, не съм лишен от нищо и това ме кара да се чувствам гадно, защото момчета, които нямат моите възможности са много по-отворени и общителни, излизат с момичета и говорят. Аз се вцепенявам сред хора и не мога, много съм зле, особено с момичета.
Дали е заради баща ми, който цял живот ме държи из късо, нашите винаги искат да знаят къде съм и какво правя, с кой съм? Често баща ми се опитва да ми смъква самочувствието с разни неща от визията ми или повтаря че съм задръстен, за дето нямам гадже.. Моля, помогнете.

Коментари

1.   Потърси психолог - просто ще поговорим и ще намерите проблема, ако има такъв. Въпреки, че според мен вероятно си по стеснителен. Съвета ми е да излизаш с повече момчета - мъжка компания, за да се поразчупиш, а за момичетата няма нещо срамно да не си нахакан и да го играеш тежко. Не е модерно, но не бъди и твърде затворен и стеснителен до крайност, защото крайностите не са добър вариант никога. Просто не страни, с малко зор и повече общуване ще се социализираш (отпуснеш) в даден момент.

2.   Проблемът е в теб. Даже и това, че се пишеш момче, а не мъж е показателно. Не съм фен на казармата, но започвам да си мисля дали не е добре за изграждането на характера и самостоятелността известно време, поне половин година, да бъдете отделяни от къщи. Не пишеш учиш ли, работиш ли? За да се отървеш от опеката на родителите си, можеш да излезеш на квартира, ако ти е скъпо сам, със съквартиранти, докато си при тях и ги оставяш да ти ръководят живота, няма да има промяна.