Споделена история от Семейство

ЛГБТ+
Здравейте!! Исках да попитам умно разсъждаващата аудитория на Сподели. нет един въпрос:

Вие бихте ли подкрепили детето си ако си сменя биологичния пол? Такива хора се наричат транс. Говоря, ако детето Ви е на възраст над 13 и се сигурно в решението си след като разговаря с вас. И моля, не приемам отговори от типа на: "Ще го убия", "Ще го дам на дом за осиновяване" и тем подобни. Ако можете дайте културен отговор. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Бих го убедила да изчака до пълнолетие поне като покажа подкрепата си.
Тези деца в цивилизованите страни са длъжни да посещават психолог известно време, да живеят като пола който чувстват, че са няколко години преди да се позволи законно интервенция.

2.   Категорично не. На 13 години не може да реши нищо.

3.   Да.
И с мъжа ми сме го обсъждали. Казвал ми е, че няма да спре да обича и уважава сина ни ако е гей, стига да не е "педераст". Тоест, да се лигави и знаете по кой начин да се държи пред родителите си, тва и за мен не е ок. За момичетата е ясно, там е по-"меко" отношението. Колкото до транс хората, ние много гледаме такива хора напоследък, проучваме ги, точно защото не знаеш утре детето ти какво ще ти сервира и трябва да си подготвен. Още не сме стигнали до крайно мнение по въпроса, индикатор, че не сме и готови за деца. Той е на мнение, че в 90% от случаите когато родено момче иска да е момиче или обратното има някакъв проблем в детството и/или семейството, затова и иска да се стараем да няма такива проблеми. От друга страна, вярваме и че съществуват наистина такива хора, но във всички случаи ще подкрепим детето си. На първо място трябва да е щастлив/а, нашето мнение е на заден план. Стига да НЕ наранява и да не пречи на никого, ще бъдем винаги там за него/нея. Независимо дали е гей, лесбийка или транс.

4.   Ами бих го/я подкрепил, но само ако е на 18 или над 18, защото първо то може да размисли и второ защото такива интервенции не са препоръчителни при непълнолетни, но ако е по малко бих му/ѝ казал да изчака до 18, да помисли добре и ако още иска ще го подкрепя с каквото мога.

5.   Здравей,
Това несъмнено е тежко за един родител.

Бих му казала, че ще го подкрепя, но държа да изчака една определена възраст. Дори до 20-21-23 хората са сигурни в много неща, че искат татуировка, че сегашната любов е единствената, че знаят как да управляват парите си, че са готови да поемат отговорности. На 26-27 осъзнаваш, че не е баш така. На 30, че си постъпил правилно или безумно.

На 13 или 15 или 17 можеш да си сигурен, че искаш и си готов да смениш пола си, но това решение е много сериозно и мисля, че трябва да се вземе в един по-зрял етап на живота. Защото сигурните неща на този етап от живота се сменят твърде бързо.

6.   Аз не.

М35

7.   Не разбира се, особено с днешното промиване на мозъци, където всеки трети в америка вече е въпросен "ЛГБТ". Особено дете в такава възраст е крайно податливо на манипулации и лесно би се захласнало към подобни култове и извращения, не случайно навсякъде и въведена минимална възраст за дееспособност. А и да не говорим колко голям процент от т.нар трансджендъри съжаляват после за техния "трънзишън". Ако изобщо има такива изроди родители, които са съгласни да си осакатят детето по този начин, трябва незабавно да се уведоми закрила на детето.

8.   Него няма да го убия, но ще открия и унищожа тези, които са му напълнили главата с глупости... И непременно ще се замисля за ново дете, ако с жена ми сме още в детеродна възраст, та дано то да е успешен човешки експеримент...

"Смяната на пола" (засега), не е нищо друго, освен ОСАКАТЯВАНЕ - и физическо, а и ментално. Ако жена си смени пола, почти сигурно е, че ще загуби репродуктивни способности, което автоматично е прави зомби - жив мъетвец, който няма да остави поколение след себе си...

9.   Напълно бих подкрепил детето си, но при навършване на 18 годишна възраст.
Подкрепям ЛГБТ обществото напълно; не съм хомофоб или трансфоб. Човек се ражда транс, не му скимва ей така. Но в подобни случаи, според мен, трябва да се изчака. Не защото гледната точка на детето Ви не е правилна, а това, че то само може да не е сигурно в решението си (т.е. да си смени пола). В подобни случаи трябва да подкрепите детето си; да го окуражавате и насърчавате, но да не се стига чак до смяна на пол по време на тийнейджърските му години. Според мен, на 18 години детето Ви ще бъде сигурно в решенията и изборите си, и отговорността за действията му ще бъда само негова; а ако е щастлив(а) с избора си - това е страхотно! Да бъде жив(а) и здрав(а) :)

Ако детето Ви се възприема като транс, оставете го просто да приеме себе си такъв, какъвто е. Защото на него със сигурност не му е лесно, особено в държава, обладана от токсичната мъжественост и т.нар. "любители на казармата".

Силно се надявам да не съм засегнал никой с отговора си. Но винаги в живота трябва да очакваме неочакваното и да приемаме реалността и обстоятелствата такива, каквито са.

Приятен ден на всички.

10.   Това е последното нещо, което би очаквал някой родител. Много хора на запад вече са свикнали с тази мисъл. Тук не е така, но няма да бъдат вече толкова изненадани. Как е възможно някой, който през живота си не е виждал ЛГБТ човек да приеме нещо подобно. Това ще е същински шок. Разбира се, такъв родител няма да подкрепи детето си. В Америка това е нормално защото там ЛГБГ хора има на всеки ъгъл. Така че сравнения са невъзможни.

Аз лично не бих подкрепил детето си, но ако това се случи, това ще е моя грешка като на родител. Ще трябва да се съглася и смиря. Но не бих го подкрепил, няма да му давам увереност в неговото решение. Това за мен не е нормално.

11.   Като стане на 18 да прави каквото иска. Но да се трови с хормони от дете - не!

12.   Не, бих го изгонил от нас.
Бих желал да е добре финансово и да не мизерства, затова бих му давал някой лев но не бих искал да е около мен. Определено ще стана студен към него.

13.   Не, не бих го подкрепил да си сменя пола преди да е навършил 20 години! Чисто по здравословни причини, заради още неукрепналия детски организъм.

14.   Към номер 8:
Знаете ли че на ден се самоубиват поне 5 деца защото не им е дадена определна терапия на хормони и не са подкрепяни от родителите си или по точно такива като теб? А знаеше ли че хормоните са МНОГО по опасни при напреднала възраст отколкото при децата? Даже е безвредно и препоръчително. Според мен едно транс дете ще е много по ментално и физически здраво когато е щастливо и подкрепяно.

15.   Преди 18 не подкрепям нищо. След 18, да прави каквото иска, но ако не ми харесва какво прави няма да получи финансовата ми подкрепа. Иначе смятам, че както да си ЛГБТ е човешко, така и да си затворник е човешко, все пак затворите за хора са направени.
Жена съм и цял живот страдам от факта че баща ми е искал да съм момче. Имам две по големи сестри. Отглеждаше мен, като момчето в семейството, даваше ми да си играя с отвертки и чукчета, учеше ме да ремонтирам мотори, автомобилни двигатели и домакинска техника, говореше ми постоянно че съм неговото момче и цял живот не мога да се отпусна и да бъда нежна жена каквато съм. Особенно са ми дейсвали думите му че съм неговото момче, това кара детето да се старае да отговори на очакванията на родителя и започва несъзнателно да се държи като момче. Като дете вместо да мечтая да стана майка и да се уча да шия и гладя, аз мечтаех да стана кранист за да се горедее той с мен. Жена съм чувствам се 100% жена сексуално, но ме влечат мъжки професии и не се чувствам конфортно в рокля или пола.

16.   Не, защото в тийнейджърка възраст човек не може дс е сигурен за нищо. Някои си правят татуировки и след няколко месеца съжаляват. Представи си за смяна на пола. Като стане пълнолетно, да си сменя каквото иска, но без моята финансова помощ.

17.   Много взехме да се правим на богове, а понятието да работиш с каквото ти е дадено вече се разми. Аз категорично забранявам, дори нямаше да го поставям на въпрос. Има граници, които не се прекрачват - последствия.

18.   "Не бих подкрепил детето си" и спирам да чета. Заслужавате да сте стерилни

19.   "Подкрепям" не е точната дума за моите разбирания.
Да подкрепиш нещо, означава да насърчиш и окуражиш този, който го е решил. Аз бих го нарекла "съгласие".
Може би по-скоро бих провела разговор с дъщеря си, в която да й обясня и попитам, дали осъзнава последствията от това, което иска. Природата е дала на всекиго пол, след като той или тя желае да го промени, ще си носи цялата отговорност за това.
Да, може би бих била съгласна, но финансово няма да подкрепя подобни интервенции, нито бих издържала детето си финансово, щото от Лили е станала на Евтим и не я искат никъде на работа, понеже това си личи.
А ти, авторе? Малко ми приличаш на неподкрепеното дете, а?

20.   Няма да ми е приятно. Не за друго, а защото съм работила и продължавам да работя с такива хора и ми е пределно ясно, че по-голямата част от тях стигат до психиятрията или по-лошото - до гроба.
Някъде по света, може би, но тук, в България, обществото все още не е готово да възприеме тези хора и животът им никак не е лек. По телевизията показват лустросани и захаросани варинти, как всички им се радват и ги приемат с отворени обятия, но на практика далеч не е така - за наемане на работа, за наемане на жилище, на тия хора се гледа с лошо око, като на ненандеждни и никой не ги предпочита като наематели или служители. Едно е да си гей, но друго е да си транссексуален. Ипо тая причина, трансесксуалните свършват най-често на улицата или в разни незаконни бардаци, интернет платформи за секс и прочее. Животът на различните в България не е лек, за това не бих била доволна и щастлива, ако детето ми доброволно пожелае да се причисли към тази незавидна категория.

21.   Н14,
Хайде ти провери колко хора се самоубиват дневно по всякакви причини, и ще разбереш, че първо, това е нищожно число спрямо всички самоубийства, и второ- хората имат далеч по- сериозни тревоги от джендъросващите се лапета!

22.   Аз бих подкрепила детето си. Обаче, това не е нормално - нали знаете какво Бог направи със Содом и Гомор?

23.   Ще се сърдя. Преди 18 не бих подписала документ, че разрешавам такова нещо, след това да прави каквото си иска. Но без мои пари, като ще прави така нека си изкара пари за операцията. Но преди това ще му/и кажа, че няма такова нещо като 3-ти пол както някой казват. Няма да стане по-интересен/на. Наистина ли иска гласът му да е от единия пол, а тялото от другия. Ако трябва ще остане без телефон и интернет, за да не чете глупости от интернет.

24.   Не, не подкрепям подобни трансформации. Който иска нещо трябва да си приема последствията, т. е. да е пълнолетен. И да си плаща трансформацията. Имам приятели гей, приемам различните им сексуални желания. Нито един от тях мъж или жена не иска биологична промяна на пола.

26.   Заведете детето си на психолог. Това се дължи на денонощната хомо - пропаганда, в никакъв случай не го оставяйте и го измъкнете от токсичната среда в която се намира.

27.   Здравейте,
чела съм, че осъзнатите момчета или момичета, знаят каква ориентация имат. Това не се променя от психолог, не е болест.
Аз подкрепям с "Да". Но според мен детето да изчака пълнолетие, за да има права! Това е! Много е скъпо подобна промяна!
Ако не е много лично, кое те мотивира за това? Точно пък трансформация? Може в бъдеще да си намериш човек, който да те приема в образа, който си и без крайно драстични промени!

28.   Разбира се бих подкрепила, защото няма нищо лошо в различните сексуалности. Любовта си е любов, трябва да се подкрепя. Въпросът е дали детето е сигурно, може просто да изпитва симпатии към някой от същия пол, но не значи че в транс. Може просто да мисли някой за симпатичен. Ако е напълно сигурно че иска да се смени пола, аз бих подкрепила с две ръце. Но това е моето мнение. Успех!

29.   Не! Аман от хомо пропаганда! А колко има, които си сменят пола и после осъзнават, че са направили грешка?! Да ми прави фасони после, защо съм го позволила! Да стане човек, да си хване хляба в ръцете, да вземе самостоятелно решение и отговорност за постъпките си, но докато отговорям за него/нея- не!
Жена 36

30.   И като си "смениш" пола, и си наблъскаш тялото с хормони, това променя ли ти структурата на мозъка (която се формира още при ембрионалното развитие и е полово обусловена)?

С колегите се бъзикаме, че жените ще станат равни на мъжете тогава и само тогава, когато достатъчно на брой мъже се трас-джендерират като жени! :)

31.   29, хомо и транс не е едно и също

32.   Ктегорично не! Полът е неизменен, независимо дали някой ще си отреже топките и ще се осактаи. Неговите y-хромозоми си остават. Момченцата се раждат с хy-хромозоми, момиченцата с хх-хромозоми.

34.   По принцип съм напълно наясно, че това съществува. Че може да се чувстваш жена в мъжко тяло, както и обратното. Предполагам, че е много мъчително. Но абсолютно не вярвам тези хора да са толкова голям процент от човечеството, че чак да се налага "трети пол" да приемаме. Това са хора единици, всичко останало е резултат от пропаганда. Детската психика е много крехка, податлива на внушения и манипулация. Затова подкрепям повечето от коментиращите. Подкрепа евентуално след навършване на пълнолетие. Освен това не съм наясно, поне не мога да си спомня, чела съм, че този проблем възниква още в ембрионалното развитие. Към днешна дата могат ли да се направят изследвания, които да докажат, че действително става въпрос за това, а не просто за объркано дете, попаднало на неподходяща за възрастта му информация?

35.   Не.

Особено ако става въпрос за оперативна "смяна на пола". Така наречената смяна на пола е невъзможна, ако човек иска да си отреже например крак, ръка, несъмнено бива смятан за психично болен, защо това е по-различно? Не е. Хромозомите си няма как да промениш на този етап, та дори кожата при мъже и жени има различна структура. По скелета и специално тазобедрената става и черепа, дължина и дебелина на фемура и други. Трансджендърите са изключително дегенерирали хора, голяма част от тях имат и наклонности към деца, хора, на които голяма част от живота им се движи около фетиши и да казват на обществото колко са щастливи и освободени (не са). Наблюдавал съм какво ги интересува и какво правят, противно е всичко това.

Имам познати гейове, много свестни хора са. Преди време бях слушал интервюта на Milo Stevens - гей, който вижда какви утайки са така наречените транс хора.

36.   Не. За мен това не е нормално.

37.   Не бих подкрепила детето си дори и да има 18 години.