Споделена история от Семейство

На море със самотна майка
Хубави ли са почивките с половинката ви и майка му/ѝ? Самотните майки не могат ли едно лято без сина/дъщеря си на море? Да съчувствам ли или има нещо странно?
П. С. Майка му или ми говори за бившия си и секса с него (в подробности) или за новите си кандидати, или за кредитите си.

Коментари

1.   Хах ужас, ми по добре сами.

2.   Ами със сигурност има нещо ненормално...
При хората отбиването от еодителите нормално става между 18-тата и 22-23-тата година.
"Маминка" отдавна вече трябва да е пуснала синчето си и да му е засвидетелствала уважението и признанието, че е голям и независим човек... Аз лично много мразя такива лепки! Сякаш си се хванала не със сина ѝ, а с нея самата!
И какво, като е "самотна майка"? Ти да си ѝ виновна с нещо? Най-вероятно е с отвратителен характер, затова се е лепнала като пиявица за единствения човек, който я търпи по подразбиране, а именно - синът ѝ...
Само че, пак казвам, тези роли на "мама" и "син" трябва да са приключили някъде около 23-тата му година. Оттам-насетне - или се дишат и си остават добри приятели, или кой от къде е!

Според мен правиш огромна грешка, че търпиш и толерираш подобно нещо! Веднъж поддадеш ли - цял живот ще поддаваш. И дори в един момент да ти прикипи и да решиш да кажеш "Не!" - ще те изкара най-черната, отвратителната, безотговорната, зла, обсебваща и т.н. снаха на света! Помни ми думата!

3.   Ужас! Явно маманка е някаква отчаяна лелка без грам личен живот и вместо да иде някъде с приятелки е решила да съсипва връзките на сина си. Защото нали се сещаш, че проблемът не е само в ходенето на море, а във факта, че маминка се бърка там където не и е работа, а именно в интимни живот на сина си.
Момичета видите ли такава връзка между мама и син, бягайте с 200, защото става страшно! Първо идва на море с вас, уж за да не е сама през лятото, после почва да идва у вас по всяко време (пази Боже, пък да живеете заедно), после започва уж "приятелски" да те съветва как да се грижиш за сина й, как да поддържаш къщата, кога да готвиш, кога да переш, а като се появи и детето... О, тя има опит (все пак е отгледала мъжа ти), а ти изобщо нямаш представа как се гледат деца, а фактът, че си го родила нищо не значи, и накрая ти нямаш думата за нищо и когато помолиш мъжа си за съдействие (ама тя е толкова самотна! Пък и тя го прави за да ти помогне с бебето...). И накрая ти вече не си нито домакиня в собствения си дом, нито пък майка, защото маминка отдавна е обсебила детето. И изобщо никой не те зачита нито мъжа ти, нито дори детето, защото баба отдавна му е внушила, че тя е водещата женска фигура в живота му, а ти си просто един инкубатор, който го е родил. Е, ако ви харесва такъв живот...

4.   Не ми стана много приятно, като ги чух по телефона да се разбират за море. Попитах го и тя ли ще идва, след това, той ми каза "какво, развали ти се настроението ли? Не искам да разваляш и моето. Аз ще отида на море с мама, ако искаш ела да се забавляваш с нас, ако ли не ти си знаеш".
Май предпочита майка си за всичко, а аз каква съм му вече не зная. Може би е най-добре да ги оставя да си прекарват заедно добре. Винаги те се разбират предварително, винаги тя е самотна и си няма никой... А тя живее с родителите си, работи, има си ухажори-споделя ми за тях...
Сега сме гаджета, при такива обстоятелства повече от това няма как да бъдем.
Не мога да давам допълнителни пари за по-голям апартамент, за да има отделна стая за нея, ако идва на гости, не мога на тази възраст от нея да се уча как се чисти отгоре-отгоре... Майка му за всичко го пази и само разказва как той е по-специален, трябва да се държа с него по-мило, да не искам да помага в домакинството, защото е бил травмиран като дете и сега като възрастен не може да върши домакинска работа... Като е на гости влиза в спалнята ни, "подрежда" дрехите ми, бельо... всичко.
Днес той облече анцунга на майка си и излезе с него. Преди това ме пита как е и личи ли си, че е женски.
Понякога си мисля, че полудявам, друг път, че съм заобиколена от луди.
Мисля да се изнеса. Усещам, че няма да загубя нищо. Нито е мил, нито грижовен, не работи, а само очаква емпатия от мен. В леглото е същия, егоист - свършва си работата и всичко е приключило. Ако кажа, че не свършвам "всички са свършвали с мен, ти имаш проблем".
Очаквам още коментари, за да ме окуражите. Благодаря на коментиралите досега.

6.   Самотна майка за мен може да се каже, ако синът е дете. След като е над 18 години, то тогава е един порастнал мъж, който ходи с майка си на море. Така както е описано аз не бих се съгласила

7.   Не си губи повече времето с този човек, освен ако нямаш планове да си прекарвате семейния живот следващите 30-40 години тримцата.
Той щом и дрехите и носи и се уговаря с нея за общи почивки без да те е питал предварително, то за какво говорим. И сама виждаш, че не става човека. Направи си услуга и го остави да си живее като партньор на мама, а ти си потърси нормален мъж.

8.   Не ти трябват коментари от непознати, за да вземеш единственото правилно решение - да бягаш с 300 от тази откачена фамилия.

9.   За какво да те окуражаваме, че си се хванала с джендър ли?

Успех!

Чингис Хан

10.   Като прочетох заглавието, предположих, че някой мъж ще ходи на море с жена с дете, която е самотна майка, и се притеснява как ще се оправят с детето :-) А то какво било :-)))
Авторке, този човек нито те обича, нито те уважава, не знам какво правиш с него. Не става дума само за морето, а за отношенията по принцип. Бягай от мамини синчета, а майка му не е самотна, щом той е пълнолетен.

12.   Аха! Писах ти какво ще последва, така че бягай. Вече и сама виждаш на къде отиват нещата. Към "мама винаги е права! И ти винаги ще си на второ място след нея! "
От номер 3

13.   Едипов комплекс.
Отвратително е "мъж" да се държи така.
Остави ги, напусни го, Мама за него винаги ще е номер 1.

14.   Мила, вариантите ти са два или приемаш положението и ще се налага да приемеш, че половинката ти няма да се отдели от полата на мама или си намираш друг средно положение няма. Прецени си дали си заслужава да си с човек, който няма смелост да се опълчи на маминка и ги остави сами да си ходят на почивка.

15.   Аз бих се изнесла.
Опит за манипулации се усеща.
Той ако е мъж на място ще те последва.

16.   Ахаха, пълен ужас, само като видях, че той "ще ходи с мама да се забавлява, а ти ако искаш идвай... " Момиче, бягай с 200...

17.   Авторке, би ли споделила как се разви историята с твоя приятел, мамин син?

18.   Не, не полудяваш. Има нещо безкрайно сбъркано, в отношенията между майка и син. Напълно откачено е, да облече анцугът на майка си. Ако това го възбужда, което много е възможно, може връзката им дори да е сексуална. Това, че тя разказва за интимният си живот с подробности, също е ненормално. Това, че ти ще бъдеш като прибавка за него на морето и то не е нормално. Всички преди мен са ти казали какво да правиш и не е необходимо да го повтарям. А как го избра? Затова, че е мамино детенце ли? И ще очакваш да е опора за теб? Забрави! Ти ще си негова опора. Какво повече, че на него му е по-приятно с майка си, отколкото с теб.

19.   Като прочетох заглавието си помислих, че мъж ще ходи със самотна майка а то пък какво било.

Една майка не може да остави детето си за да отиде на море.

20.   Авторке, още ли с този мъж и майка му?