Споделена история от Семейство

Мразя да ходя на село
Още от малък родителите ми са ме карали да ходя на село през летните ваканции. И тази година няма да е по-различно, след няколко дни заминавам. Умирам от скука там и съм пълен аутсайдер, понеже така и не успях да се сприятеля с децата на моята възраст там. Не искам да ходя! Как да убедя майка ми... В града е толкова хубаво, а там само ще гледам поляните, кравите и овцете...

Коментари

1.   Поляните, кравите и овцете са нещо прекрасно, и нещо, което страшно много ще ти липсва в по-късните етапи от живота ти!

Но майка ти наистина не е права, като те насилва да ходиш там... За човек, свикнал с градския начин на живот и с приятели в града наистина може да е отегчително.

Но погледни нещата и от друга гледна точка... Апелирам те да промениш мислнето си! Хубаво е да се научиш във всяка ситуация да виждаш нова възможност - да свършиш или да научиш нещо ново. Според мен е вредно човек да живее с постоянното усещане, че му е криво, кофти, скучно, че все не става това, което той иска...
Например - отиваш на село, веднага превключваш в някакъв друг режим, тръгваш из горите (или поляните) и се учиш да се съсредоточаваш, да медитираш. Или разпитваш роднините си как се отглеждат зеленчуци, животни... това са неща безкрайно интересни, ако човек погледне с любопитство на тях! Къде в града можеш да видиш или научиш подобно нещо? Научи се да превръщаш всеки дефект в предимство, всяка неудача в нова възможност... Така ще изживееш живота си много по-пълноценно, любопитно, иновативно.
Не бъди консуматор! Бъди изследовател, откривател, творец..

2.   Можеш да помагаш на баба си и на дядо си да правят консерви и да обработват градината и така няма да ти е скучно.

3.   Като бях дете и аз бях така! Скука, ужас и времето сякаш беше безкрайно. Чудех им се на нашите как им харесва тая дивотия. Обаче, минаха години и сега си умирам няколко дни буквално да изчезна и да се скрия там, без интернет, без кабелна... и просто да си лежа в хамака и да не мисля за нищо! А и най-хубавото е, че дори и да ме намери шефът по мобилния, пак няма как да р5аботя, защото умишлено не съм си прекарала интернет. Да, не говорим колко лесно се гледа детето там. Играе си по двора, джапа си в поточето, краде си джанки и освен това всички баби го познават, така, че не е без контрол.

5.   Аз пък обожавах като дете да си ходя и на двете ми села. Отгледан съм от баба ми и дядо ми и с тях имах доста по-голяма емоционална връзка от колкото с нашите. Дори като се скарам с нашите бягах на село. Адски много занимания имах там. Земеделие, животновъдство. Всеки ден се събирахме да ритаме. Обожавам футбола. Научих ги на село да играят белот и постоянно се събирахме в нас лятото в гаража на сянка и ладовина и цъкахме яко. За риба постоянно. На село имах свободата, която нямам в града. Думкам си музиката 24 часа никой не може да ми каже вафла. Там се научих и да яздя и да управлявам каруца. Най-обичах да си ходя с каруцата до кръчмата. Вие сега младите нищо не знаете от живота. Живеете като в икубатор. Не знаете какво е истинската свобода.

Чингис Хан

6.   Аз пък си мечтаех да ме пратят на село, но за жалост нямах баби и дядовци, които да живеят там. И лятото си оставах в града, беше адска скука, защото приятелите все ги бяха пратили на някъде. Та... Вземи ги книги или каквото ти е интересно да правиш, всичко е в главата ти, както ти си го украсиш в ума си, така ще е. Опитай се да се сприятелиш с някое дете там, вярвам, че все ще се намери. И тогава съм сигурна, че ще ти хареса.

7.   Момченце, един ден ще даваш мило и драго да ходиш там да се спасяваш поне за малко от лудницата на града. Няма по - хубаво нещо за едниндете от това да лудува цюцяло лято на воля, да се радва на животните и да яде истинска храна вместо преработени боклуци.

8.   Аз пък никога не съм имала село, на което да ходя и страшно много ми липсва. Не познавам нито една баба или дядо, защото са починали преди да се родя. Винаги съм съжалявала, че не съм изживяла тези моменти с типичните селски неща, на които само баба и дядо могат да те научат. Явно си прекалено малък, за дс осъзнаеш какво богатство имаш. Използвай времето там да научиш кое как се прави, защото може някой ден да ти потрябва. Ще ядеш био храна, ще дишаш чист въздух и ще си почнеш от градската лудница. Все пак няма да си на село завинаги. Така че се постарай да извлечеш позитивите и не бъди толкова черноглед. Научи някоя вкусна рецепта, как се гледат зеленчуци, животни и т. н. Помагай на баба си и дядо си и бъди благодарен, че ги имаш. Човек не оценява нещо, докато не го изгуби. Някой ден те ще си отидат, а ти цял живот ще плачеш за тези моменти, прекарани с тях на омразното ти сега село.

10.   Здравей!
Можеш да си занесеш книги или нещо друго, което ти е хоби, но е добре и да се социализираш. Щом имаш връстници там, все някой ще има интереси като твоите. А и баба ти и дядо ти сигурно много те обичат- ще ти разказват истории, ще те учат на различни неща... А природата може много да те отпусне.
Надявам се да си прекараш добре!

11.   До 5

В коя шибана година се развива това действие? Ти не беше ли в чужбина от 20 години насам? Баща ти не беше ли некъф богаташ? И каква каруца и какво яздене? Какви глупсоти приказваш? На какво земеделие се научи? Бахти некадърното копеле лъжливо копеленце си!

12.   На мен най-топлите ми детски спомени са точно моментите прекарани на село.. Даже като си помисля за детството ми първо с тях ги свързвам, а не толкова със спомените в града. На село всичко беше различно - дълги летни дни, безгрижие и игри.. Не мога да го сравня с нищо друго.

13.   И аз не разбирам защо на всяка цена трябва да пращате децата си някъде през ваканцията? Разнообразие, почивка.. Добре, но ако детето го иска и се чувства добре там. Иначе мястото му е вкъщи при родителите.

14.   Защото номер 13 пътуванията малко или много обогатяват общата им култура.

15.   Подкрепям изцяло номер 13. Кой си има деца да си ги гледа.

16.   Ами скучно му е на детето. Аз ако нямам интернет и телевизия ще изперкам.
Момче вземи си поне книга.