Споделена история от Семейство

Обидих някого без да искам
Здравейте, бих желал да ви споделя, че обидих някого без да искам. Не знам какво се случи, и лошите думи излязоха от устата ми. С майка ми се чувствахме наистина много изложени и потънахме вдън земя. Затова реших да мисля, преди да говоря, и че повече няма да правя така. Но това се случи отново. Не беше персонална обида или нещо, но не искам да кажа каква беше. Този път беше пред майка ми и дядо ми. Колкото и да се опитвах да се извиня, те все още бяха намръщени. Почувствах се ненужен, и отново много съжалявах, но вече беше късно. Сега просто ми идва да ида и да се скрия някъде.

Ще съм ви наистина благодарен, ако кажете как всички да забравят това, и да избегна да го повторя!

Коментари

1.   Трябва да дадеш повече подробности -имаш ли някакво заболяване, сприхав ли си, защо се случи да ги обидиш?
Те ще ти простят, ако не ги обиждаш повече.

2.   Ти си точно като мен . И аз обиждам понякога ей така без да искам - ако някой ме засегне

3.   1. Ами, не се сещам да имам някакво, без да искам се случи. Казах една нецензурна дума, няма да казвам каква е. Също и не
съм сприхав. Просто без да искам, да кажем че не се чувствах, и хоп- казах го, . Аз превъзмогнах срама, но все пак ако някой тук има нужда от помощ, да прочете тази статия.

2. Е да, някой като е дразнещ, си го заслужава, но все пак аз без да искам.

Трябва да обмислям повече какво говоря лол

Ще кажа на читателите тук, че ако се изложите- Извинете се кратко, ако мислите, че е подходящо, реагирайте с насмешка, и продължете напред, пък не се интеинтересувайте другите какво мислят за вас.

4.   Това значи, че сте келеши без възпитание! Губят ви се първите 7 годи, вече е късно да ги компенсирате. Но щим съвестта ви още работи, при добра воля, може и да станете по цивилизовани хора.

5.   Авторе, едно от най-срамните неща, които съм правила, беше спрямо една продавачка в супермаркет. Този ден имах куп задачи в работата, останах там до късно, имах си и проблеми у дома и влязох в магазина минута преди затварянето му. Взех един хляб и отидох на касата. Пред мен имаше един човек, който тъкмо плащаше и когато дойде моят ред, касиерката каза, че работното й време е изтекло и отказа да ме обслужи. Че беше изтекло, вярно е. Но не зная защо побеснях и казах:"Ето затова ще си останете завинаги продавачка!" Просто целият кошмарен ден, в който бях работила 14 часа, за да бъде всичко идеално, мина пред очите ми. Момичето се изчерви, явно бях улучила в целта. Но когато се прибрах у дома, започнаха угризенията. С какво моят труд - питах се - е по-важен от този на касиерката; с какво тази жена, която също иска да се прибере в къщи, ми е длъжна; какво право имам да коментирам професиите на хората...? И така до безкрай. Не спах цяла нощ, едва изчаках да отворят магазина сутринта, отидох право при въпросното момиче и му се извиних. От сърце му се извиних и то прие извинението ми. След този случай никога повече не си позволих непремерени думи към непознат.
Разказвам ти това, авторе, за да помислиш дали не е най-добре да намериш човека и да му се извиниш. Всички грешим, важното е да покажем, че сме осъзнали грешката си.