Споделена история от Семейство

Семейният ван!
Здравейте. Скоро си купих Форд S-Max! Все още не съм го изкарвал извънградско аз знам, че за дизелите е добре! От два-три дни забелязвам, че като настъпя газта и го вкарам в обороти на 3-та да речем изкарва черен дим от ауспуха! Предполагам, че е нещо свързано с турбината! Въпроса ми е някои ползвал ли е добавка за почистване на турбото доволни ли сте? Също моля да споделите мнение за други добавки! Благодаря!

Коментари

1.   Може да не е турбината, а въобще да няма катализатор. Виж как ускорява. Около 2000 оборота турбината се развърта максимално. Ползвал съм такива добавки и са пълен жмел. Казват, че свалят саждите натрупани в охлюва, но това е булшет. Охлюва трябва да се свали почисти и настрои. На колко км е автомобила? Турбината е консуматив. И в даден момент иска или смяна или рециклиране. Не се набутвай с тия добавки. Ако си от София търси Митко-Турбото. Той е корифей в тази област.

Чингис Хан

2.   Благодаря за отговора! Да от София съм. Колата е на около 270к. Ускорява много добре и не дава признаци на слабост.
Предишната ми кола пушеше и нямаше никаква мощност но при нея турбината замина със сигурност!
Тук си има мощност...

3.   Щом има мощност не пипай турбото! Погрижи в двигатела да има хубаво напълно синтетично масло. За мен оптималното е 5в 40. Хубавото масло е жизнено важно за продължителноста на живота на охлюва. Само катализатора ти прави мизерии според мен. В България често го махат за да ускорява по-бързо. Другото, което ми идва на ум е, че гори масло. Проверявай постоянно нивото на щеката. Винаги преди първия старт за деня, колата да е на равно място. За нормален шосеен автомобил е нормално да гори между 2-3 литра масло на 10 000км. Изключение правят някои като Порше Кайен, който си лапа литър масло на 1000км.

Чингис Хан

4.   Честито за колата.

5.   Маслото е 5в30 препоръчано и произведено за Форд, след последната смята съм минал 800-900км. Благодаря ще следя щеката.

6.   Хвърлял съм турбина - VW - 136 к.с. никакви признаци по мощност и пушене освен нестабилни обороти на празен ход месец преди да си отиде. Никакво пушене. Провери си клапаните при електричар с диагностика - Пежо 136 кс - пушеше при запалване, турбото компенсира усещането за намалена мощност, докато клапанът блокира напълно и почна да гори предпазител. Разликата в пъргавина при сменен клапан вечи се усеща. Диагностиката е важна, не смяната - не е турбо за 1000 лева. Много пушене и никаква мощност при избил дебел маркуч към кулера - VW по нагорнище магистрала. Дизелите имат по-трудна дагностика защо не е наред горивният процес . В моя случай VW - 350 хиляди купе и 150 хиляди двигател да чукна на дърво не пуши. За сега де. На 10 хиляди - до половин литър масло и то ако карам над 130 дълго време. Препоръка - намери си майстори - механик и електричар. Не е лесно за съжаление.

7.   Пак съм аз - с двата дизела - катализатор няма и на двата. Фабрично, не е махнат.