Споделена история от Семейство

Не се разбирам с мъжа ми!
Здравейте! Имаме семейни скандали. Чакаме си бебе с мъжа ми(6месец съм) , но той постоянно се заяжда с мен. За всичко! Все аз го дразня, избягва да си говорим или ако говорим само ме упреква. За всичко ме упреква. Една хубава дума не ми казва. Един комплимент не ми казва. Нямал бил такава връзка като нашата... Дайте ми моля съвет, каква може да ие причината. Както и да се държа за него съю все крива.... Някой бил ли е в подобна ситуация???

Коментари

1.   Попитай го, като толкова ти се дразни, защо ти е направил дете и как смята да живеете? Аз изобщо се чудя как може да правиш секс с човек, който не можеш да понасяш.

2.   Разбира, че вече го няма ергенски живот и се нерви. С бебето може да се изнерви още повече. Иначе и моя не ми прави комплименти, все нещо не му харесва, му е криво.

3.   Да повечето жени сме били в ситуация на бременност и знаем че хормоните влияят на настроеията ни, на държанието на жената и изкарваме мъжете си извън нерви.
Съветът ми е да огранишиш себе си, да обмисляш всичко което казваш, да спреш с изискванията към него поне докато тялото ти успокой хормоите ти което ще стане около 6 месеца след раждането

4.   Моят съвет е да спреш да публикуваш глупави измислици. Вече ни писна от тебе. Ще се усъзнаеш ли най-после и спри да пишеш глупости.

5.   Просто не иска дете от теб. Толко ли не можеш да събереш две и две. И по-добре го разкарай сега от колкото детето да расте в подобна обстановка.Така или иначе е въпрос на време да се разделите. Поне сега детето до като е бебе лесно ще приеме като баща, ако имаш друг мъж в живота си и ще успеят да създат емоционална връзка. После порасне ли детето, никога няма да приеми нов мъж в живота ти и ще трябва да избираш между личното щастие и това на детето ти.

Чингис Хан

6.   И моят мъж беше такъв , и на приятелки също. Мисля, че мъжът подсъзнателно е недоволен, че минава за теб на второ място. След бебето. След време свикват.

7.   Може би заради хормоните су станала по- избухлива или заядлива и заради това мъжа ти е негативно настроен. Преди бременността разбирахте ли се или по същия начин било? Ако е по същия начин - няма надежда. Инак ако сега се е променил, то е може би защото и ти му влияеш, натрупва стрес заради раждането и т. н.. Най-добрия начин е да отбягвате да спорите един с друг и той като се успокои да му обясняваш, че при тебе е заради хормоните, по всякакъв начин се опитвай той да свикне с мисълта, чеще има бебе и ти трябва да се опитваш да си спокойна, защото това се влияе и на бебето. Има много статии в интернет, ако трябва му чети от време.. Ако не на теб, то на тях ще вярва..

Bebivita

8.   И аз не се разбирам с мъжа ми.
М22

9.   Подкрепям мнението на Чингиз Хан. Вероятно едва на този етап е осъзнал, че не иска да е с теб цял живот. Не си му толкова мила , за да иска семейство с теб. На мъжете не ни понася да издържаме жена, която не желаем и е напълно естествено. Никой не раздава пари и време толкова ленсо на хора, които не харесва. Все пак го питай направо дали няма нещо друго. Дори и да са притеснения за свободата му, пак е сигурно, че не те желае достатъчно.

10.   Причината е, че е малоумник. В един момент ще ти писне, ще хванеш детето и ще избягаш. Не понасям олигофрени, които съсипват една жена, когато е най-уязвима - бременност и майчинство. Страхливци са, понеже нямат доблест да се изправят срещу мъж. Такива винаги остават ергени в един момент и по правило с майките си, които ги настройват срещу жените им.

11.   Номер 4 нещо прекалява ми се струва.

12.   Да си беше взел Шаран вместо С Макс...

13.   Изнервен е, защото вероятно не му обръщаш същото внимание като преди. Сега се чувства и застрашен от това, че съвсем ще мине на втори план. Сексуалният му живот отива на кино за около 1 година минимум, струпват му се отговорности, за които явно не е съвсем готов. Седнете и поговорете спокойно!

14.   Това е защото всеки днес мисли само за собствения си г*з. Направил ти е дете, като преди тая стъпка може би те е изманипулирал с думите колко те обича, как иска да прекара живота си с теб и тем подобни бла-бла приказки.. И сега когато детето е факт, е преосмислил че му се живее повече, и не му се занимава вече, а пък ти - оправяй се. Това че бременността боли понякога, че променя жената физически за известно време, че има гадене и неразположение, че имаш нужда точно сега от най-много подкрепа и блага дума- за тия неща очевидно не му пука. Ако наистина толкова е зле положението, той сега не те цени и пази когато си най-уязвима, а като родиш детето смятай, че всичко ще легне само на теб.

15.   Е как разбрахте. че мъжът е лош от няколко приказки. Авторката нищо конкретно не казва. Защо се нерви мъжа й. Само се оплаква от него. Ами ако причината е в жената.
Така както се оплаква няма как да повярвам. че жената е ангел а той демон.

Номер 4 май си прав намирисва ми на измислена история.