Споделена история от Семейство

Поредната криза вкъщи...
Не знам как ще се измъкнем с мъжа ми от нея.
За раздяла и дума не може да става,дъщеря в пубертета, ще и съсипем живота..
Хубавото е ,че имаме човешка комуникация, не се бием,не крещим,и двамата интелигентни..но коренно различни...някаква съдба ни събра преди години.
Той обаче има заболявания и сърце не ми дава да го оставя...
Всеки от нас има средства и имот на километър един от друг...
Моля хора под 30 тина години да не коментират.

Коментари

1.   Не каза най-важното - каква е причината за кризата и решима ли е тя? Щом имате добра комуникация, почти всеки проблем може да се преодолее. Ако обаче искаш да продължиш живота си и да бъдеш с друг мъж, тогава се налага раздяла. Иначе не виждам смисъл. Детето ще го преодолее, а ти не си длъжна да седиш в един нежелан брак като болногледач. Ако няма любов и приятелство между вас, раздялата е най-приемливият вариант.

2.   Какво може да се коментира, най банален случай, "миг невнимание, цял живот страдание ", такива табели комунистите слагаха във всички цехове на заводите!? Авторката не е единствената в това положение, всяко второ семейство(то вече и не са семейни) е в това положение. Щом са разумни и интелигентни хора, какво пречи да си живеят в един дом, но между тях винаги ще има невидима преграда? Авторката явно има добри, запазени спомени към мъжа си, щом е още състрадателна към него, но явно душата е празна за него, няма място до сърцето й. Щом не се карат, да си живеят като съквартиранти, но детето пак ще чувства загнилите им отношения. Безчувствието не може да се скрие, колкото и да лицемерим. Някои по горе говорят за секс и други мъже, нима това е най важното в живота? Нима в здрави семейства това не се случва, и пак не се разделят. Важно е да не се превърне в система!

3.   "Всеки от нас има средства и имот на километър един от друг"
Прекарвайте повече време всеки в имота си щом не е опция да се разделите. Особено сега, че ви дойде добре и на двамата дс се отдалечите малко, си починете един от друг, анализирате и вземете някои решения. Това е винаги най- големият проблем- буксуването в проблема без решения и действия.

4.   На мен ми се струва, че авторката вече е взела решение и е постанала това тук само колкото да чуе един, точно един коментар който е на тема "Не си пропилявай живота да се грижиш за болния си мъж, ама си намери нов, здрав, прав и корав и си живей живота".

Затова не дава и подробности за да можете и вие, страничните наблюдатели да я посъветвате обективно и информирано предвид фактите (които е спорно доколко ще са актуални щото е повече от ясно, че ще са нейната страна на проблемите).

И за да ти докажа, че съм над 30 години - сигурно помниш, по наше време се правеха снимки от сватбата. Та, намери тази дето мъжа ти слага пръстена докато чувате "в болест и здраве, в радост и тъга, докато смъртта ви раздели... ". Та вземи тази снимка и хубавичко си спомни тогава какви бяхте, през какви очи се гледахте, през какво сте минали... Твоят мъж, дали би те изоставил щото ти си болна? И най сетне - какво точно ще обясниш на щерка си на тема "що оставям татко ти"?

Но подобни въпроси и мисли са глупава отживелица. Сега е модерно да се "живее на макс", нали?

5.   Изчаквах коментарите...
Тук и дума не става за други хора.
Мъжът ми си прави каквото ще, без да ми каже, а аз го отнасям после.
Преди години взе куче, аз го отгледах, той несериозно го остави да си прави каквото иска и сега един бог знае къде е... Донесе и котарак. Познайте кой го гледа-аз..
Взе кола, , без да пита, на 28 години, без хидравлика без климатик... не може да се влезе в нея в тия жеги. Ама аз да го карам... той няма книжка...
Поставя ме пред свършен факт, и още колко случаи има... мога да си пиша до утре....
От половин година го бутам да ходи на изследвания.. а днес, а утре... а като направи някой гърч, не го помни, а на мен ми треперят краката по цяла седмица... Аз обаче помня...
Добър човек, добър баща е, привързани сме един към друг, но толкова лекомислен, като че ли импулсивен, отделно пръснат и разхвърлян до лудост...
И като ми се събере всичко за 5, за 15, 16 години.... говорим, говорим.... и нищо не се променя...

6.   Бягаш от пилотното, гониш дивото...
Авторке гледай да не се изгориш, защото в един момент остават само отношенията, разбирателството, уважението..
Да не кажа, че винаги са на първо място, но да речем, че не всеки ги оценява. Реално любовта заради, която бягат много от скучния семеен живот се оказва грешка. Да, има много мъже, които пият, бият, изневеряват и нямаш право на глас, а не да имате комуникация. Ти си роб, ти изпълняваш и пак ядеш бой. Да, има такива и вярвай тези мъже са били приказни, свалили са звезди, но никога не са обичали и уважавани жените си. Имали са малко страстна връзка и после... зле.... зле... :)
Помисли над това, може би и ти познаваш подобни жени или си чувала подобни истории. Ако просто няма страст не бързай с решенията, това не е най-важното особено за хора на вашите години. Мнозина мечтаят за това, което имаш ти.

7.   Номер 2, какво лошо има да се мисли за секс и друг мъж, особено ако авторката е на около 35-40. Пък дори и на повече години човек винаги има нужда от любов и споделеност.

8.   Авторката не дава достатъчно информация няма как да я посъветвам нещо.