Споделена история от Семейство

Не знам какво да правя
Здравейте! Пише жена на 25 години. Сгодена съм от 4 години за мъж по-голям от мен с 4 години. В началото на връзката ни всички от моето семейство го приемаха добре, той се държи добре и уважително към тях. Проблемът идва от баща ми. От няколко месеца насам все ми повтаря че не е за мен, че няма да имам добър живот с него, защото не е много добре финансово, няма свой апартамент и кола. Все ми казва да се разделя с него, че. не иска да идвам у тях с него, и за всичко това има вина и моят чичо който още повече му пълни главата и го настройва срещу годеника ми. Аз го обичам и той ме обича и нямам намерение да го оставя. Страх ме е баща ми да не ни раздели някак, ние живеем заедно от 3 години и дефакто няма как, а и съм пълнолетна, но ме е страх да не му наговори глупости и да ни раздели. Също така се и чудя дали да споделя на годеника ми за всичко това, защото така или иначе все някога ще разбере като не ходим у тях и не си говорят, но от друга страна ме е страх като му споделя да не ме остави заради това. Знам че ме обича и държи на мен, но въпреки това ме е страх, не знам какво да правя вече. Баща ми е човек с който не може да се говори нормално, той науми ли си нещо, няма второ мнение, така че няма смисъл да говоря с него, пробвала съм и си знае своето. Дайте ми съвети, не знам какво да правя и как да постъпя. Майка ми пък много го харесва, но не може да повлияе на баща ми. Казва че няма да ми даде апаратента, защото само с него бил с мен (пълна глупост е и не е показал обратно )... Направо ще се побъркам. Не знам годеника ми как ще реагира на това, чувствам се и виновна към баща ми, защото все пак ми е баща, но не мога да оставя годеника ми, твърде много го обичам, а и нищо лошо не е направил за 5 години, винаги е помагал на семейството ако имат нужда. Дайте съвети, моля Ви!

Коментари

1.   А ти имаш ли твой апартамент и твоя кола?
Можеш спокойно да кажеш на баща си, аз нямам собствени апартамент и кола, как може да очаквам от него той да има.
Или ако имаш казваш, аз имам апартамент и кола за нас двамата едно жилище ни е достатъчно.
Това "няма да ми даде апаратента, защото само с него бил с мен" не го разбрах, моля да поясниш, какво означава фразата и за какъв апаратен говориш.

2.   Много подло от стрснс на баща ти да те изнудва и накланя твоят живот според неговите очакванив защото евентуално щял да ти дава апартамент. Следващото изискване какво ще е? Какво и колко години от живота си ще плащаш въпросният апартамент? С цената на колко други хора освен приятелят ти? А после с децата ти какво? И техният живот ли ще реди и насочва?
Да си го държи!
Вие сте млади, ще си купите!
Кажи му направо, че не искаш жилището! С това му свършват "козовете"! Ще му остане само да реве и тропа докато съвсем те изгуби...

3.   Бил съм в неговата ситуация, точно на вашите години.
Приказката беше пълна, красиво момиче, живеехме си добре, но един ден просто сложи край. Не виждала как биха могли да се развият нещата в бъдеще. Пазеше ме, беше възможно най-кратка, не искаше да ме нарани, но да, фактически ме заряза, защото явно съм изглеждал като нехранимайко. Повтаряше ми че 800 лева заплата които взимам са смешни и жалки. Бях се изучил, просто нямах достатъчно опит и не можех да се реализирам. От тогава минаха 10 години, сега съм добре, повече от добре финансово. Нямам идея какво прави тя ,не ме и интересува, не и мисля лошото, нито злорадствам, но се радвам че не съм с нея.
Баща ти няма право да ти се меси.

4.   Извинявай за обидата ,но баща ти е пълен глупак !
Как може да ти каже такова нещо ,пълен материалист.
По-добре ли ще е за него да си с някой с апартамент и кола ,но да разбива психиката ,да те бие ,да пие ,да е наркоман,да изневерява и т.н.,явно не му пука ,че момчето е стока и гледа буквално да те продаде ,а ти дали ще си щастлива майната му ,така ли?
Изобщо не го слушай ,не казвай на приятеля ти ,защото ще му стане много кофти и ще се вкара във филми ,ще му засегнеш егото в някаква степен .
По възможност се изнесете само двамата и по-далече от такива "родители"
М36

5.   За съжаление баща ти е прав, но ще го разбереш твърде късно.

6.   Не му казвай, не е нужно да знае.

7.   Избираш - баща ти, или годеника. И избираш и в скърбите, и в несгодите да си до него, винаги. Друг е въпроса - имаш ли самата ти капацитет да го прецениш приятеля ти, или се водиш по чувството на влюбване. Дали си изградена като личност, дали си имала достатъчно трудности, за да разбереш дали приятелят ти реагира на тях читаво.
Ако се колебаеш - послушай съвета ми - отидете на преход в планината. Труден, с палатки, спане на открито. И когато срещнете трудностите там, ще разбереш как ще реагирате и в житейските трудности, дали мъжа ти би се борил, или би побегнал.

Успех ( :

facetious

8.   Пари се печелят и апартамент се купува,но добър човек е трудно да намериш.Щом и майка ти го харесва значи е свестен човек.Ако е работлив,умен и предприемчив,значи има хляб в него,не го оставяй.Не му казвай на годеника ти какво говори баща ти,не го оставяй или наранявай заради баща ти.
Щом между вас отношенията са наред,не се поддавай на неговите приказки.Бащите ревнуват дъщерите си и винаги си мислят,че зетя не е достоен за тяхната дъщеря....И на мен баща ми ми е казвал ,че съм можела да си намеря някой по-подходящ вече 33г. ,но съм му свикнала на приказките и не ми пука.
Кажи на баща ти,че заедно каквото ви трябва ще си го изработите и ще си го купите лека полека,живота е пред вас.Не ви трябва нищо от някой.Така е и по-сладко,когато всичко сам си постигнеш....Сподели с майка ти какво те притеснява-тя ще те подкрепи.

9.   Ако годеникът ти е млад, има стабилна професия и тепърва ще се реализира, да. Но ако вече е на 30 г. и повече и нищо не е постигнал, баща ти е абсолютно прав. Ще си мизерстваш или ще го теглиш цял живот. Мисли практично.

10.   Много грозно е това. Аз се сгодих за момче, което беше така и нямаше нищо, но татко никога не е говорил така. Вече сме заедно 13 години и имаме и дете и татко всеки ден ми казва да го уважавам и да се разбираме и да мисля преди да му кажа нещо, защото е добър човек.
Дано татко ти осмисли какво прави, важно е да се обичате!!!

11.   Съдейки по написаното вероятно баща ти се притеснява относно финансите на твоя годеник и дали в бъдеще би могъл да се грижи за семейството си пълноценно. От друга страна обаче ти си пълнолетна и сама можеш да си решаваш, така и трябва да бъде, направи избора си и поеми последствията от него все пак животът си е твой и ти си решаваш ;)

12.   Има ли друга причина поради която баща ти не харесва годеника ти.