Споделена история от Семейство

Приятелят ми - нечистоплътен или скъперник?
Проблемът, над който започвам да се замислям, е защо приятелят ми не се къпе достатъчно често - самият той е казвал, че зимата се къпе веднъж в седмицата, а лятото - два пъти в седмицата, отделно когато има уговорка да излезе с някой добавя по още едно къпане. Поради причини, които няма да уточнявам, прекарваме повечето дни заедно, и поне половината нощи също и забелязвам как намирисва на пот, но често не си взима душ, ами си слага пижамата, която вече носена няколко дни също започва да мирише, а на сутринта облича домашните дрехи, и те носени за пореден ден... Не е като да е най немарливия - държи в къщата да му е подредено и почистено, миенето на зъби и лице сутрин веднага след ставане също му е задължително, само с къпането не мога да разбера защо така се получава.
Един фактор, който мисля, че също има влияние, защото си пада малко по стиснат, е плащането на сметките после, но някак не мога да си го обясня - той взима повече от хубава заплата, няма проблем да пръска много пари за телефони и друга техника, но за сметките за вода и ток не обича да плаща - и оттам явно е решил да прави икономии с по малкото къпане, а с него и по малкото пускане на перални . Чудя се как да подхвана темата с него, защото не искам да го обидя. Нечистотата убива желанието за интимности, било то даже за обикновена прегръдка. Една вечер след като си сложи понамирисващата пижама, след като няколко дни спа в нея без да взима душ, ме попита да му направя малко масаж на гърба (който пък явно от поддържания доста време навик е като на пъпки), отказах, направо се чудя как посмя да ме попита.. Но не може да се избягва въпроса. В останалите отношения си е перфектен, само къпането да оправим

Коментари

1.   Не е единствен, много мъже в България са така - стиснати и рядко се къпят. Обида е от негова страна към теб да не се къпе, а да иска интимност. Липсата на добра хигиена е проява и на разхлабена психика. Кажи му директно. Както той може да е скръндза и да прави секс без да се къпе, няма какво да мислиш да не го обиждаш.

2.   Хващат си най-големите смотльовци, дето не се къпат по цяла година и после питат къде да са истинските мъже.
Е, със сигурност не са при жени, които търпят по цяла седмица да не се къпеш.

3.   Абе на какво трябва да приличате такива, че да се занимавате с дебили нямащи едната хигиена?! Такъв урод не може дори да ми пише, пък камо ли да ми е приятел и да лежа до него. Тея с емоционалните проблеми попадащи все на психопати и токсични твари сме ясни ама да имаш отношения със смръдливец?! Wtf...

4.   Лятото може и с хладка вода. То си има нужда от баня човек. Иначе може и рядко да се къпе човек и да не мирише. Ние зимата децата ги къпем по веднъж седмично, но не миришат мръсно.

5.   Кое му е перфектното?
Нехигиеничен скъперник!
Единственото хубаво е, че докато си го държиш ти, спасяваш други жени от загубя на малко време.
А иначе какво ти пречи да му кажеш директно?

6.   Ох, като се сетя към мен колко са били директни всички мъже и по всякакви въпроси, касаещи неща, които не мога да променя, изобщо не виждам причина да го жалиш. Както казаха - много от българите са така. Предишният ми шеф нямаше свян да обяснява как все по-рядко се къпел, защото нямал време... Та кажи му го както си е без да му казваш, че смърди или нещо такова. Просто едно "трябва да се изкъпеш, миришеш твърде много на мъж" и край. Той пък да не е женка да се кисне по 3 часа, мъжете са готови за 5 минути.

7.   Номер 1 това, че ти и авторката и подобни си падате по мизерници, далече не значи миличка, че повечето мъже в България рядко се къпят. Аз лично се къпя апсолютно всеки ден след сутрешните тренировки ,само парфюмите са ми около 5-6 различни и още толкова дезодоранти. Любия ми парфюм е Y на Ив Се Лоран и Еуфория на Келвин Клайн. Аз обаче спокойно мога да кажа, че повечето българки никога не ползват парфюм. Не мога да ги разбера, пари за цигари да думкат по една кутия имат. Обаче пари за едно парфюмче да си сложат нямат. После ревете по сайтовете ,че само мизерници искат да ви чукат и българина е нечистоплътен или пък стиснат.

Чингис Хан

8.   Проблема с къпането е, че ако почне редовно да се къпе и други жени също ще почнат да го заглеждат и да го свалят. Ей, затова по добре веднъж в седмицата, ама да си спокойна че си е само твой

9.   И ти спиш и целуваш този човек?! Леле, толкова ли са ти ниски критериите и толкова ли се мразиш?!
Пичът пръска пари за глезотийки, гъзарщини , не е социолно слаб, ама пести водичка. Че са скъпи сметките, скъпи са. Ама млад човек така да се излага и да иска секс, си е чисто нахалство. То има възрастни хора, които гледат въпреки ниските пенсии и т.н да изглеждат прилично, този съвсем се е запуснал. Перфектен бил. Сто про е прогонил той всяка жена в живота си и ги плюе после.

10.   Какво значи "само къпането да оправим"? Това не е малко дете, което тепърва да учиш на хигиенни навици. Като добавим и евентуалната причина за нежеланието му да си взима душ поне веднъж дневно и да пуска пералня става направо отвратителна комбинация, която не знам какъв мазохист трябва да си, за да я търпиш. Секс с миришещ на пот мъж, пък за интимната област не искам и да си помислям... брррр, би ми се догадило на секундата!

12.   Щом по принцип си го харесваш и единствения ти проблем е къпането, му намеквай да се къпе. Или го кани в банята му да се къпете заедно, или му кажи че много ти се иска да се гушкате но ти душка на мъжко или на дизелово гориво (някаква миризма свързана с работата му, ако е шофьор на камион му кажи че мирише на камион)

13.   Перфектен бил... Имах такава колежка, не беше лоша, само дето не се дишаше покрай нея. Честно казано ще ме е гнус да легна с такъв.

14.   Тези две неща са само индикатори за други, по-сериозни проблеми, които ще откриеш след време. Бъди нащрек!

15.   Че на мен половината ми познати са такива. Скъперници, смръдльовци и почие. Но пък и претенциите и мрънкането са им на ниво също.

16.   7, то парфюма не прикривам нечистоплътност, даже я подчертава. Има много хора, алергични към парфюми, в това число и аз. Въпреки всичко приятелят за толкова години така и не го запомни и имам 2 неразпечатани парфюма подарък от него. Майките на бебета и малки деца също избягват парфюми заради децата.

17.   Авторке, аз също директно си казвам. Мъжът ми е безукорно чистоплътен: душ веднага след ставане, после пак привечер след прибиране; ризи, тениски, панталони, чорапи, бельо и т. н. се обличат само по веднъж и отиват за пране. Но много рядко, да речем два пъти в годината може да се случи да се поизпоти или да му се запарят краката. Веднага казвам. Помолила съм го да прави същото, ако му лъхна на нещо. Лично аз не виждам нищо неудобно в това, ако хората са достатъчно близки.

18.   Другари, не забравяйте, че къпането в Неделя е задължително!! (комунистически лозунг)

А сега сериозно - обясняваш му, че ако не започен да се къпе всеки ден, няма да има повече с****и, с**с и че другите хора също забелязват хигиената му го отбягват. Ако не започне да се съобразява - зарязваш го. Но трябва да му обясниш като на бавноразвиващ се, защото ако беше достатъчно интелигентен, щеше да се сети сам.

19.   Съгласна съм с Чингиз Хан тук. И аз не познавам подобни индивиди, като описания. Българският мъж има добра хигиена, да ги похвалим за нещата, които правят правилно. Такива като описания са изключения.

20.   Един човек визуално, дори и да не е твой тип, обаче, ако ти замирише на готино започва да те привлича. И обратното. Хигиенните навици се изграждат в първите седем до десет години. После е изпуснат влак. Скандинавците те са най-големите пинтии и са ходещи калкулатори. Включително и с водата. Бързо се къпят често само с вода за няколко минути, но много рядко някой да ми е засмърдявал. Но без хич къпане, не въобще да не ми влиза в къщата и да ми сяда по диваните, ка моли полов контакт.

Чингис Хан

21.   8 голям майтап, то ако ставаше с приятен мириз само секс ще правят тия мъже, ама и парфюма не помага.

22.   Представям си какви аромати се носят около този перфектния в сегашните 38-40 градусови жеги! Има една анимация за скункса Пепе Смрадльото /Pepe Le Pew/...

23.   Най-парадоксалното е, че има и жени, които не се къпят често. Прочетете подобната тема от сайта "Къпете ли се често" и ще разберете. Една обясняваше как се къпе на три дни един път и е с малко дете, а иначе въобще не мирише, а когато прави секс се подмина. Фантазия.

24.   Лятото се къпя три пъти на ден. Не бих го траяла. Пращам го в банята, ако не иска, чао. Вие заедно ли живеете? Обирай му дрехите и ги Пери ти. Имам мъж и двама сина. Постоянно ги юркам. Особено тийнейджъра, говоря му, обяснявам му. Хигиената е нещо супер важно. Може да не си с модерни дрехи, но трябва да си винаги изпран и чист.

25.   Чингисе даваш акъл, а пишеш като първолак. Разбрахме за скандинавците. Толко са вързали и те в тяхната държава, че ...
Внимавай само с третия пол, че оттам тръгва всичко.
И аПсолютно се пише абсолютно, това е коментарът ти от друга тема, ама нали си навсякъде

26.   Инфо за всички чистофайници:

"Според д-р Брандън Мичъл, асистент по дерматология в Университета "Джордж Вашингтон", за повечето хора е достатъчно да се къпят веднъж или два пъти седмично, като дори не сапунисват агресивно цялото си тяло, а да наблягат основно на тези места, за които е характерно да не ухаят особено добре.
На тези, които все пак държат да къпят цялото си тяло всеки ден, д-р Мичъл да го правят само ако наистина кожата им не страда от това."

Естествено трябва да се поддържа добра интимна хигиена, но за това не е нужен всекидневен душ, а просто подмиване. А който иска нека да се търка всеки ден по пет пъти с химии, не е мой проблем.

27.   Кажи му директно. Комуникацията и искреността са много важни. В началото ще почне да се къпе, после пак ще разреди баните. Напомняш колкото е нужно. Няма да се сети иначе. В момента той си мисли, че всичко е нормално и си живеете щастливо.

28.   25 Нищо не си разбрал за скандинавците, защото си още в загубеното село в Родопите. Там ще си и останеш цял живот, добре, че го има Гугъл да видиш малко свят.

Чингис Хан

29.   Личната хигиена си е въпрос на навици и себеусещане. "Скъперничеството" е страх, човек да не изпадне в бедност! Дори бедния може да бъде чист.
Скъперничеството <=> личната хигиена?

Защо не поговорите двамата? И да, може да се обиди! Трябвало е по-рано да поговорите, а не след време, в което ти си го приемала такъв. Има едно нещо. Според мен ти не понасяш миризмата му! Малко сме като животните с тези миризми. Когато е намесена и интимна тема... това ще те отблъсква и за напред. Покажи му с жест, с мимика, че ти е неприятно. Да не се налага да търпиш с години. Гледайте да не се обърне на скандал. Ако той не забелязва това....и си трае..., означава, че за него не е проблем, нито е било. По-лошо е, ако го забелязва!

30.   Много ме кефи как авторката има проблем с това, че мъжлето ѝ е стиснато /и съответно едва ли може да му цоца пари/, но тактично започва отдалеч - къпе се само по веднъж в седмицата... или по два пъти - според сезона. Колко от вас мислят, че това щеше да се забелязва, ако нашият не беше стиснат въпреки "повече от хубавата си заплата"?

Добър опит, но не ти се получи! Та вместо да разправям как да го променим лошият, ще те посъветвам: щом е толкова фатално, намери си някой който се къпе достатъчно редовно за теб и с каквато и да е заплата - нали проблемът е къпането? Може да е и клошар, но всеки ден да ходи в някой фитнес и да се къпе /защото няма собствен дом/. Вярваме в теб! Пък този го остави на останалите жени - все някоя ще се прежали! Над определена възраст го правят - претенциите са до време. Доказано от личен опит - и аз дълги години не бях достоен за жените, ама после изведнъж станах. О, чудо! И то без да се променям и на йота!

31.   30 не къпането прави впечатление. Особено лятото. Аз се къпя по три пъти дневно, нормално е човек да се изкъпе поне веднъж. Жените гледат и доходите, да не мислиш, че са много желани мъже без нищо в джоба.

32.   Чингис Хан, номер 1 е. Не си падам по мизерници, а констатирам, че на много българи мъже им куца хигиената, включително миенето на зъбите го няма никакво и на по 40 са с прогнили и изпопадали зъби.

33.   И двете! И нечистоплътен, и скъперник. С годините ще се влошава.
Ж

34.   Еее, 30., разкри ме направо.
Предпочитам да остана сама някой ден, вместо да се обрека да търпя някой, мислещ като тебе. Даже имам съмнения относно твоята хигиена, след гениалното прозрение. Чак сама си се смея.
Очаквам човекът така както обича да си купува материални неща, които не са първа необходимост, но остават във времето , да може да отдели и достатъчно, че да си вземе душ, от който вярно не остава нищо, освен миризма на чистичко и намаляване на шансът да развие кожни проблеми като гъбички. Следователно, разбира се, искам да му цоцам парите.

Благодаря на всички коментирали. Откакто пуснах темата, не сме се виждали ( и помирисвали :D), но официално ще заживяваме заедно с него 24/7 и ще трябва да се обсъди и включването на бойлера, което може и да изпревари следващи ароматни ситуации, а и може би не би го усетил така нападателно. Стискайте палци.

Авторката

35.   Да де, този нямал хигиена, ама повечето жени ги ебат в гъза, гълтат сперма, чукат се в коли, тоалетни и по бунгала и това било хигиенично, не им пречи. Колко сте лицемерни само! Бившият ми шеф - 140 кг. рунтясъл шопар чукаше моя колежка в колата си след работа в един гараж, докато приятелят и в къщи приготвяше романтична вечеря.
Аз с такъв не бих легнала? Айде, бе, я пак си помислете.

36.   И аз се къпя веднъж в седмицата през зимата но не мириша.

37.   Къде ги намирате тези мизерници? С конкурс ли? Това е недопустимо, вярно любовта е сляпа, но с миризливец нищо не може да ме накара да легна. Водата му била скъпа. Един душ колко вода хаби? Един сапун 2лв. Я се осъзнайте.
Чингизе, какво им е на селата в Родопите? Много по-модерно мислене имат някои хора там в сравнение с уж гражданите. И всичко живо вече иска да ходи на селски туризъм там.

38.   Не знам откъде проникна тая мода напоследък - на свръхчестото къпане. И това чак се стремят да го налагат като норма? !

Аз съм отраснал в семейство, където хората се къпеха веднъж седмично - говоря за цялостно къпане, не да се подмият. И хорат си живеха нормално и нямаше никакъв проблем с това. А и останалите семейства тогава процедираха така - и никой не бе умрял от това, нито пък хората миришеха по-лошо, отколкото сега.
(А и да кажа на по-младите, че преди време повечето хора нямаха топла вода, а някои - дори и баня... Затова се ходеше на градската баня веднъж седмично. )

А и според съвременните учени - честото къпане е вредно за кожата!

Аз също практикувам като приятеля на авторката - зимата се къпя веднъж седмично. Лятото, може и по-често, особено когато се изпотя повече, и също така в зависимост от това дали плувам някъде. Когато плувам в морето или в басейн се къпя винаги след това, така че, когато съм на море се къпя всеки ден.

Иначе си сменям дрехите и бельото всекидневно, ползвам парфюмии и дезодоранти, не мириша лошо и никога не съм имал проблем с това. Имам два брака и няколко приятелки съм имал преди това, и никога не съм виждал или усещал негативна реакция от тях по този повод.

Естествено винаги се измивам преди интимен контакт и след това също.

И още нещо важно - за да се ожениш/омъжиш за даден човек, освен всички други фактори има още един, за който малко се пише и говори(но е съществен) - необходимо е естествената му миризма да не ти е неприятна!

Освен всичко горенаписано, по мои наблюдения - има хора, на които потта им мирише по-силно, и за тях вероятно е по-добре да се къпят по-често. И обратното - на баща ми потта не миришеше изобщо и майка ми казваше, че няма никакъв проблем дори да е много изпотен... (Бог да ги прости и двамата! )

Но да се налага мнение, че трябва да се къпем всеки ден - е грешно и неправилно!