Споделена история от Семейство

Тъмната страна на феминизма
Преди не обръщах толкова голямо внимание на тази идеология,но сега като по-голяма усещам нейното влияние.Според мен не трябва човек да бъде дискриминиран заради полът му,както и за каквото и да било друго.Но феминизмът донякъде започва да се превръща в нещо,което по-скоро вреди,отколкото да помага.Не съм особено добра в изразяването,но се надявам да ме разберете.Това,което искам да кажа е,че феминистките всякаш налагат норми над всички жени.Например някои жени се чувстват добре като не ходят на работа,а се грижат за дома и семейството,а мъжът изкарва парите.Не всяка иска да има кариера.Феминистките едва ли не те насилват,че трябва да имаш кариера,да плащаш сметки,да се доказваш,че си силна и независима.Според тях не трябва да се държиш като дама,трябва да забравиш етикета и ти да плащаш сметката в ресторанта,да не позволяваш на мъжът да се грижи за теб,да ти помага,според тях трябва да правиш всичко сама и да показваш колко си силна.А показвайки постоянно колко си силна и независима,мъжът започва да се чувства зле,той иска да се чувства мъж и ти донякъде му отнемаш това.Освен разбира се тези мъже,които за тях е нормално една дама да работи наравно с него,да плаща своята част от сметката в ресторант,те просто са стиснати и на тях всичко това им се струва удачно,защото не обичат да дават.Феминизмът добавя на жените задължения,които не им принадлежат.Жената чисти,готви,пере,глади,грижи си за децата,грижи се за мъжа си,ходи на работа,не е ли малко прекалено?Аз харесвам арабското общество.Няма жена,която да работи,единствено мъжът изкарва парите и плаща всичко,а жената се грижи за къщата.Според незапознатите хора,арабската жена живее зле,но това е пълна глупост.Европейките са тези,които живеят по-зле,защото повечето от тях не само,че се грижат за къщата,но и ходят на работа,те са много по-натоварени и им е по-трудно,защото има повече изисквания към тях и задължения.Също съм забелязала,че феминистките опитват да промиват мозъците на младите момичета,като ги кара да вярват,че нямат нужда от мъж и деца.Има много жени,които показват как са супер самоуверени,защото са на възраст и нямат семейство и надигат бутилката с шампанско или отиват на дискотека с приятелки.Феминистките опитват непрекъснато да го играят жертви.Има влияние дори над модата.Отворете инстаграм и ще видите как всяко второ момиче по света има снимки по бельо,дори чисто голи,ходят със супер къси поли,блузи,сега искат да нормализират това да ти се виждат зърната,оплакват се постоянно как мъжете ги съдят и за това,че не могат да се обличат както искат.Живеем в 21 век и има някакви норми на поведение,облекло,които трябва да се спазват.Съдят мъжете,че ги искат само за секс,но не осъзнават,че те сами си го правят чрез облеклото и поведението си.Например колкото и добър и възпитан да бъде един мъж,той все пак е мъж и като види жена,която е облечена провокативно,няма как да не я види като сексуален обект,тя буквално му натрапва гърдите си в лицето му.Тази идеология е създадена с цел жените да имат свобода и равни права,но в 21 век те си ги имат,никой не им е забранил със закон да работят,да се развиват,никой не ги кара насила да правят деца и да се женят.Не.Не разбирам защо възприемат себе си като жертви.Според мен не е нормално да поставяш някакви норми и да смяташ,че е нормално всички жени да бъдат кариеристки,и ако не са да ги гледаш така,всякаш са по-низши.Не е нормално да мачкаш жените,които са избрали да не работят gold digger и да им се подиграваш и да ги караш да се чевстват зле.В България мъжете нямат маниери.Те обиждат жените,които не работят и такива,които искат да живеят възможно най-добрия живот и могат да си позволят богат мъж и са си го взели,защото те имат избор и искат най-доброто възможно.Обиждат ги с какви ли не грозни епитети,които дори ме е гнус да прочета,а тези жени не са направили нищо лично на тези мъже и жени.В другите европейски държави все пак е по-добре,там не се държи чак толкова много сметка на тези жени и поне не се обиждат или подиграват,както в България.Феминизмът се използва като вид манипулация.Например ти смяташ дадено нещо за правилно според теб,но се вслушваш в това как всеки около теб ти казва,че трябва да бъдеш 50/50 жена и трябва да правиш определени неща,ако не ги правиш си заклемена като gold digger и биваш принизявана и атакувана.И така започваш да правиш всичко,което обществото ти казва,само и само да не бъдеш виждана/наричана gold digger.

Ще ви дам линк към едно YouTube видео.Жената в него говори за модерият феминизъм и защо не е правилно.Прочетете и коментарите под видеото,ако искате,има много истина в тях.

https://youtu.be/le4CDYykwA8

Един от най-смислените коментари беше този:
Феминизмът трябва да е в интерес на жените, но имам чувството, че в днешно време става въпрос за идентичност с мъжете, което е нереалистично в много области, за съжаление, така че трябва да създадем резултатите по други начини, отколкото да правим точно като тях.

Коментарът е на английски,преведох го доколкото можах,за да го разберат хората,които не знаят английски.

В това видео също се говори относно феминизмът.И това видео,както и горното са повлияни от видеото на списанието Girls Girls Girls “Be a lady”.

https://youtu.be/_5uW7mS6llc

Коментари

1.   Феминизма е идиотска идеология сътворена от хора с много пари и влияние целяща да измести фокуса на общественото внимание от наистина наболелите проблеми на човечеството като детска смъртност,глад,нищета,двойни стандарти и тем подобни.Освен това никой не спира жените особено в наши дни,да се развиват,да бъдат лидери,да градят кариери и т.н.Само като допълнение ще напиша че България е първата страна в Европа която дава право на жените да гласуват през 1938г.Така че скъпи дами оставете глупавия феминизъм,никой не ви спира да се развивате,мислете за важните неща в живота и знайте че всяка идеология,която се натрапва от масовите медии и политиците цели единствено да ви втълпи определени разбирания и да ви подчини,следвайки идеологии вие ставате нечии роби рано или късно(това се отнася за всички ;))

2.   Феминизъм, LGBT, нео-либерали, MGTOW и другите подобни идеологии са създадени с една цел - разделяй и владей. Обществото бива разделено на отделни субкултури и вече не може да се говори за единен народ или националност, говори се за отделни под-групички, които в общия случай се настройват срещу първичната култура ("патриархатът"). Националното чувство отслабва за сметка на принадлежността към тези субкултури. С отслабването на патриархата отслабват и традиционните ценности, които са съхранили съответния народ в продължение на стотици, даже хиляди, години. Не говоря дори само за България, това са течения в много държави. Резултатът са хора, които не желаят или дори нямат психологическия капацитет да се обвържат и създадат семейство и деца, хора живеещи в непрекъсната обсесия, невротичност и страх от това, че някой им "руши" идентичността атакувайки някоя от съответните субкултури.

3.   Ако погледнем дори само влиянието на феминизма и LGBT върху демографията, без да обсъждаме абсолютно нищо друго, то и това е достатъчно, за да бъдат всички техни поддръжници и участници изгорени живи...
Не знам кой, какво и заго го е измислил, но ще трябва да минат поне 2, 3 или повече поколения, цялата тази паплач да отмре по естествен начин, за да могат нещата да се нормализират.
Разбира се, дотогава групите, които изобщо не толерират подобни извращения (араби, мюсюлмани и т.н.) ще са се намножили зверски, но да предположим, че дори и след това ще имаме някакакъв минимален шанс...

4.   Аиде по-спокойно, номерче 2. Аз лично няма да раждам не защото има такива и онакива субкултури, а просто защото НЕ ЖЕЛАЯ. Хората, които не искат деца винаги е имало и винаги ще има, независимо какви култури-мултури има.
Лично на мен не ми пречат жените, които не работят. Всеки има право да живее живота си както му е угодно.
На авторката (ако изобщо е жена, а не някой дърт трол) препоръчвам да си намерие някое готино хоби, щом има възможност да не работи, а не да прекарва времето си в ютюб все едно е 12 годишно детенце.

5.   Малък ли ти е признай си?! Идиотско патриархално ли си възпитан признай си?! Комлекасар до мозъка на костите ли си признай си?! Ще звънна на Гинес да изпишеш такъв роман от чичашки глупости това трябва да е някакъв рекорд!

6.   Абе няма да го чета цялото но от малката част която прочетох мога да ти кажа че е вярно. Общо взето това се е превърнало в някакво злобно движение, някакви подивели и озлобени жени налагат мнението си над други, промиват мозъци и такива. Страдаме и мъжете и жените от това. За мен феминизма към този момент е глупост, дя, всяка жена трябва да си избере дали да е домакиня или ще гради кариера или каквото и да е друго, както и мъжа да може същото, но по собствено желание, без да има насилствена намеса в мнението на дадена личност. За скромния си житейски опит мога да кажа че ако има умни и разумни жени е по добре да странят от сектата наречена "феминизъм". За мъжете какво да кажа, изкарват ни най черните, лошите, и какво ли още не. Аз съм имал много случаи в които съм ставал жертва на лошо отношение от жените, с повечето съм се оправял и след това са се чудели как са могли да бъдат такива.

7.   Аз живея както ми е кеф. Не ме интересуват никакви феминизми, никакви ЛГБ..., и други подобни щуротии. Жена съм. Семейство не се създава по правила "Жената това, мъжът онова" Когато 2-ма човека се обичат ще правят всичко заедно. Много хора използват израза "Глава на семейството" Това обаче не мисля, че е нито мъжа, нито жената, а те 2-мата заедно. Ако не могат, по-добре да не стават семейство. И знаете ли защо се нарича "Създаване на семейство", защото не е нещо, което ти е поднесено на тепсия, а трябва да го създадете 2-мата Заедно.

9.   Е феминизъм ли незнам там какво но всеки човек трябва да може да си изкарва сам хляба защото всичко се случва в този живот. ако жената остане без мъжа си как ще се оправи ако цял живот не е работила. Кой ще вземе жена на работа. която няма и ден трудов стаж.

А за сметката в ресторанта щом засягате и тази тема. Ами редно е и жената да си плати половината сметка.

10.   "Феминистките едва ли не те насилват, че трябва да имаш кариера, да плащаш сметки, да се доказваш, че си силна и независима"

Хахахаха, и как точно те насилват!?? Идват с пистолет у вас ли!?

11.   Мацка, за щастие никой нищо не ти нарага насила. Така, че ако не искаш да работиш, ми недей (е, ако намериш кой да те издържа), ако не искаш да имаш образование, напусни училище на 16 (сори, но до тогава е задължително) и т. н., но защо си мислиш, че щом твоята мечта започва с 100001 епизод та "Малката булка" и завършва с идеално излъскан под всички жени си мечтаят за такъв живот?
200 години прабабите ни са се борили за правото на образование, независимост, собственост и собствени доходи, сега ти ще ни върнеш в миналото? Извинявай, но аз няма да се откажа от работата си, която обичам и ми е интересна, защото някоя си смятала, че мястото ми е в кухнята.
Така, че твоят живот, твоят избор, но не го налагай на нас останалите и не ни изкарвай не знам си какви ако не искаме за живеем като теб.

12.   До 10 - Като ти казват, че си "робиня" и те изкарват второ качество човек. Има много начини да тормозиш хората, като далеч не висчки изискват пистолети и шамари.

13.   Поредната празноглава, дето седи и хвали арабско/мюсюлманско общество. За исляма жената е по-долу от козата и кравата. Като толкова ти харесва, заминавай в арабските държави, да бъдеш само за разплод, без мнение, затворник у вас.
Да живее феминизмът, напук на простите Ганьовци и Ганки.

14.   Гадно е арабското общество.