Споделена история от Семейство

АХ МЪЖЪТ МИ.......
Здравейте! Ще бъда максимално кратка. С мъжът ми сме заедно от две години, женени от половин година, с две кратки раздели зад гърба си,които не влизат в тези две години,да кажем около два месеца са двете ни раздели. Аз съм на 25,той на 35! Да,точно така. Има апартамент, чисто нов и почти обзаведен, без кухня и без климатик,но всичко друго си има и кола,стара,раздрънкана,от 1997 година,но пак кола!!! Благодарна съм,че поне има кола,за д ме кара,все пак е мъжът ми и като не ме издържа и не ми дава пари,ще ме кара,даже трябва и да ме взима. Красива ,слаба и млада жена съм,искам грижа и заботливост от мъжа,мъже сте все пак, мнооогоо силния пол. А аз съм прекалено нежна,с детско излъчване и твърде крехка и на визия и на вид и по характер. Оправна,но нежна и сладникава. Искам мъж,който да ме улеснява , не само да ме обича. В противен случай ,е нежен като мен и няма достатъчно сила,за да носи жената на ръце,вместо това доказва сила,дето няма ,плюс комплекси,които има и ги избива в съревнованието си с нежната половинка. Нормално ли е,да ми натяква,че съм нищо,че съм беднячка,скъсанячка,защото нямам кола,нито апартамент,нито къща,нито пари,да отделя 1000-1200 лв за луксозен апартамент под наем,всеки месец. Всеки ден, защото изскочила с гол задник,защо нямаш апартамент,защо нямаш пари,защо работиш за 800 лв заплата? И защо родителите ми,не са ми оставили апартамент,кола наготово и пари,за да съм си намерила мъж, за мъжа било важно жената да има апартамент, нейн, обзаведен,пари за дете,пари за него и за нея си,кола и пари за колата... Ами кажете вие,нормално ли е , при положение,че всички знаем,че мъжа е наложително да има апартамент,пари и кола,но не е задължително ,а за жената даже не е наложително!!! Ние сме домакините вкъщи,мъжът работи повече от нас,мъжът върши физическа и тежка работа,мъжът приютява жената,мъжът осигурява апартамент и пари за жена си и детето, семейството си,което е създал като мъж. Мъжът носи парите вкъщи. За какво е мъж иначе, за какво е мъжки пол, за какво е силния пол,силната страна ,защо по дяволите е мъж иначе? Не е задължително да има апартамент,кола , пари ,злата и т.н ,може да живее под наем,без кола ,без книжка дори,но трябва дори с малко ,да осигури жена си и той да дава парите главно. Е,ако взимаме еднакви заплати,е нормално да делим разходите. Но не и да не работи,не и да чака на жена си и родителите й, не и да иска апартаменти,пари и коли от жените. Мъж златотърсачка и меркантилка ,тип малка женичка ,ощипана госпожица , е много по-смешно и жалко от жена златотърсачка и меркантилка и е гротескно. И още нещо - доказва как не е никакъв мъж и нищо не може да направи,щом изисква и разчита на много нежния и на много по-слабия пол - ЖЕНАТА. А ,кажете вие какво мислите , да не се мъчи да манипулира и да промива мозъците ни на мен и на моите родители само,защото според него,никой не мислел като мен. Специално ще му покажа ,всеки един коментар и да видим кой какво мисли по въпроса. Успех!

Коментари

1-50 от 66

1.   Звучиш ми точно като някоя меркантилна кифла, която си мисли, че някои и е длъжен, а предлага насреща само 1 нещо между краката си. Ти какво ще му предложиш? Ти ако си интелигентна, самостоятелна, имаш представа какво искаш( ама не материалното) и си се изучила няма да мислиш по този начин!!! Остава....да, това между краката...

2.   Къде ти беше акъла преди да се жениш за този?! Апартаментът ли зяпа, органа му? Хем по-дърт, хем злобен. Барем климатик да си беше сложил в апартамента, 21-ви век е.И какъв ще е да е тоя дом без кухня? Няма отделна стая ли, или обзавеждане?
Не е никак нормално да ти натяква. Компрексар. Как му носиш фамилията на тоя не знам. Като има изисквания, да види първо себе си. Като иска милионерска щерка, няма да кара 30-годишна трошка и да няма климатици у тях си, нито пък ще я обижда. Сигурна съм, че и го превъзхождаш визуално и по образование. Типичният грозен, застаряващ мрънкалник.

3.   Тази тема е провокация и много вероятно - писана от мъж - как тъй - тя не го харесва, щото колата му е стара, той не я харесва, щото била беднячка, пък - женени - елементарна логика ѝ липсва на тая история.
Ама най-вероятно ще разбуни духовете.

4.   Един за друг сте точно. Какво повече да кажем.

5.   Младите момичета не знаят думата заботливост, и не я употребяват!
Това е писано от човек на години!

7.   Според мен мъжът ти тук с право натяква, защото ти имаш неправилен подход към него. Имаш прекалени изисквания а не предлагаш нищо насреща.
Ако смяташ че мъжът е силния пол и е по главния, би трябвало да приемеш, че си по низша от него, да приемеш той да те командва а ти да мълчиш и да изпълняваш без да имаш изисквания, да режеш салата да носиш бирата от хладилника и да мъчиш.
Ако смяташ че двамата с мъжа ти сте равноправни човеци с равни права на мнение, би трябвало да нямаш изисквания към това което той е съградил преди брака и да се стараеш наравно с него да постигате материално благополучие по време на брака. Да се стараеш да съберете пари за по нова кола за ново обзавеждане за онова което ви липсва.

8.   Заботливост,а?Намирисва на руската школа.Прашен дъртак издухан отвсякъде се опитва да спечели малко внимание,но ще бъде опухан като пършив котарак лсед схватка.

9.   Мъжът трябва да ми предлага,аз съм красива и млада и той е силния пол,длъжен е да ме кара и да се грижи за мен,аз съм нежната,жената,не съм мъжът,не съм силната,не съм главата на семейството. Меркантилна съм за душманите, ще режа салата,ще готвя,ще мълча, предлагам му вярност , въпреки оплакванията миз грижа, подкрепа , толерантност , грижа към детето със сигурност,което и двамата искаме да имаме. Извинявай,ако сама трябва да се карам,без мъж,без кола,без да ми помага с тежките неща и да ме приюти в апартамент,по-добре да ида да си направя дете от донор и да не се занимавам. Вие ,комплексираните мъже , мислите,че като не ви предлагаме адски силен интелект и три висши образования , сме длъжни да сме наравно с вас , да ама не, мъжът дава парите,аз съм домакинята ,меся и гледам децата ни,това е правило и е факт. Любов има , но мъжът е силния пол,главния , трябва да държи на положението си и да ръководи,да подарява цветя,рози,да кара жената с колата,да й помага по стълбите от обич,а жената да го слуша,да го гледа в очите,да изпълнява и да му предложи истинска любов и отдаденост. Вие глухи ли сте, паранормални ли сте , заспали ли сте, какви сте,че не искате да надминавате жената ,ами и ние да ви даваме, предлагаме, с*рем за вас и прочие ???

10.   Нетът е пълен с обяснения на рускини как мъжът е длъжен за всичко. Като сложа и думата заботливост и ми намирисва на измислена история или от някоя мома с руско самосъзнание.

11.   Той трябва да е заботлив а ти - да си опрятна, нали така? :)

12.   Текстът категорично е писан от рускоезичен човек. Авторке, ако си от Русия, просто сподели, за да знаем с кого общуваме. Тук няма значение кой от каква националност е, важното е да сме откровени един към друг, за да можем да си помагаме. Българският ти, като за чужденец, е отличен, между другото!

13.   Нищо не се разбира от това, което си написала, освен че чакаш всичко от мъжа а ти можеш да предложиш само една .... Не е нормално мъжа да не работи и да кара кола на 30 г, не е нормално да няма кшиматик в жилището, не е нормслно и да ти натяква че вашите не са ри купили... Що за простотия?! Но не е нормално и твоето отношение - ти искаш мъж роб, а не предлагаш нищо в замяна.
Ама как сте се взели.. Приказна двойка сте просто! Ограничен дъртофелник, че и злобен, с меркантилна кифла! Чудни сте!
Ж. 30г.

14.   Да, руски корени имам. Как познахте,вие сте прекрасни просто! И по дяволите,всеки от вас ми пише,какво предлагам на мъжа? По-слабия пол,да предлага на по-силния какво и защо,при положение,че мъжа е главния и силния пол ,защо да иска нещо от по-слабия ,това е смях? И все пак,какво трябва да предлагам,за да е такъв хайде кажете,не знам,не ми идва на ум,какво трябва да е туй предлагано женско нещо?!?

15.   И още нещо - доказва как не е никакъв мъж и нищо не може да направи,щом изисква и разчита на много нежния и на много по-слабия пол - ЖЕНАТА. Такива ли сте мъжете в България,че искате и вие от жената и слабия пол,да ви предлагаме на вас,силните ? Рускиня съм,с дълга много руса, естествена коса,красиви светли очи и кльощаво тяло,плюс висок ръст. Даааааа,хаха!

16.   Изискванията към мъжа ти ги разбрахме. Интересно към баща си, който бил беден, както пишеш, имаше ли същите изисквания- да те вози на кола ежедневно, да има климатик, да ти осигурява достатъчно пари, луксозен апартамент, на майка ти- също. Нали и той е мъж?

18.   Мразиш ли баща си?

19.   Хахахаха, рускиня, която се мисли за принцеса и е с претенции до небесата :-) Класика в жанра :-)
Ами кифла си скъпа, меркантилна кифла :-) Мъжът ти бил длъжен да прави какво ли не, а ти само да пърхаш с мигли и да си отваряш краката. Ми като е правило и факт, защо не си стоя във великата Русия и не намери мъж да те носи на ръце както искаш? На голия ти задник имаш големи претенции. Красива и слаба била! След десетина години няма да си нито толкова красива, нито толкова слаба, тоест твоята стока, което се опитваш да продадеш скъпо, се разваля с времето, така че инвестицията в теб не е рентабилна дългосрочно :-)

20.   Аз също съм красива, слаба и нежна и за разлика от теб съм родила и две деца, имам образование, нещо което ти явно нямаш и професия, още нещо, което ти нямаш. Ти като нямаш деца, за каква домакиня се представяш? Да пуснеш пералнята, да оправиш леглото и по цял ден на телефона и после ох много съм нежна не мога. За мен ти си мързелива и глупава, но с огромни претенции. Ти какво ще му предложиш на твоя мъж? Той с право ти е казал, като нямаш пари да си купиш апартамент, да искаш от родителите си, защото те са те възпитали такава мързелана. Кажи ми като станеш на 40 и вече не си слаба и красива, на базата на какво ще ги имаш тези претенции?

22.   Авторке, колко си злобна, меркантилна и каква готованка си само!

Нали казваш, че мъжът ти плаща 1200 лв. за апартамент под наем. Не се разбира освен този, друг апартамент има ли, който да е негова собственост?

Нали това ТОЙ го има? И кола има, макар и раздрънкана.

А ти къде си?
Къде са твоите активи?

Мъжът ти е АБСОЛЮНО ПРАВ ЗА ВСИЧКОООООО!!!!!

Защо жените учите наравно с нас в училища и университети?

ЗАЩО ДЪРЖАВАТА ВИ ПЛАЩА ДЪРЖАВНОТО ОБРАЗОВАНИЕ? ЗАЩО? ЗА ДА МЪРЗЕЛУВАТЕ И ДА БЕЛИТЕ КОМПИРА ДОМА И ДА РЕЖЕТЕ КРАСТАВИЦАТА, ЗАТОВА ЛИ? Че това всеки го може. Като добавиш, че и всяка жена е родена с една миризлива п*тка, то ти какво толкова му даваш на твоя мъж? Или той щото е мъж, трябва да ти е като роб и банкомат едновременно?

Защо вашите не са ти осигурили нищо, след като си се омъжила? Вече имаш семейство! Те защо не са ти помогнали материално?

Къде е твоят апартамент? Или обзавеждане? Или ако нямате, защо не са ти дали пари? А?
А сега му пилиш на главата НАПЪЛНО НЕЗАСЛУЖЕНО!

Апропо, речникът ви абсолютно се препрокрива на всички женички, НА ВСИЧКИ! Темата ти е писана по калъп! Така биха се изказали поне 95% от съвременните жени, независимо дали са рускини, българки, „украинки“, молдовки, немкини и секви там вкиснати сливи.

23.   Аз съм българка и мисля, като теб.
Мъжа е силния пол, Бог го е създал, зада се грижи за по-слабия пол. Защо иначе да се нарича "глава на семейството". Един лидер не мачка, а върви заедно с теб. Даже и прави повече неща, нали е лидер и има качествата.
Разбира се, при всички двойки е строго индивидуално. Седнете и говорете кой какво иска. Но според мен този нее зза теб. Бягай докато не сте направили бебето, че после ще има да ти натяква и за него. Ужас!

24.   Като си рускиня трябва да знаеш архетипите на жената. Жените дават на мъжа чрез секс и домакинстване. И получават от него финансова подкрепа, подаръци и стабилност. И ако ще да е да убие хлебарката в ъгъла от която много те е страх!

25.   Ужас - по-слабият и по-нежният пол означава, че не можеш да вършиш същия тежък, физически труд като един мъж, не че не можеш да се образоваш, да работиш и да изкарваш пари. Ти си егоиста и той също е егоист - и двамата чакате на някой друг вместо да се обичате, да се уважавате и да работите, за да постигнете нещо заедно.

26.   Добре, че нямам намерение да се обвързвам.Положението с жени като авторката е страшно

27.   2, ама те точно дъртаците са най-злобни с жени с около 10 години разлика. Има случаи нищо от гореописаното да няма мъжа, жената да е с външност, подобна на авторката и се започва - защо майчинството не ти е 900 лева, оправяй се с всичко сама, какво постигна, какво направи, е, един апартамент ще оставиш на детето - голям праз..... Млада жена около дъртак трудно процъфтява, обичат да мачкат и другия все да е отдолу.

28.   До 23,

Тогава ще си стоиш в пещерата, упс апартамента без климатик и ще харчиш това, което изкарва мъжа ти. Ако не стига за климатик, то няма да имате климатик.
Ако все пак решиш да поработиш и ти, а той да си отдъхне и да спестите за климатик...ще имате климатик.
Другият вариант е да го зарежеш и да си търсиш някой по-богат... Ама да знаеш, че те богатите не берат доматите с колците и някаква повлекана, която само ще им харчи парите, отиваш в дневничето с бройките и откъдето си

29.   Рускиня, която да не знае какво може да предложи на един мъж е жалка, патетична история. Целият свят знае, тя не знае! Интересно, девушката защо не си търси мужчина в жестока женска конкуренция - всите руси, нежни, синеоки, слаби и всеотдайни в някоя северна деревянка с къща с пръстен под, а пита за климатик?

30.   Марш в степная Рус. Стага хаби нашите мъже.

31.   Истината е, че жената е тази която трябва всичко да прави и да не мрънка.

32.   Нито е нормално, нито е кавалерско да те обижда и да ти натяква. Ако историята е истинска, то предполагам че вече си се убедила, че не става за мъж, което означава, че ще останеш с него докато вземеш гражданство и после всеки по пътя си. Внимавай само да не забременееш.
Нещо ми се струва обаче, че става въпрос по-скоро за измислица. Най-вероятно дори не си жена.

33.   Може ли да се одобрят ,още коментари? Благодаря много и предварително!!!

Мод: а можело и да сме любезни.

34.   31. Да , жената е домакиня , готви,чисти,пере , гледа децата , целодневна домакиня,прислужница и детегледачка. А мъжете,гледаме и осигуряваме финансовата част ,парите и сметките , покъщнината. За това са създадени МЪЖЕ. ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ ФЕМИНИСТКИ,МЪЖ,ПОСТИГНАЛ МНОГО ПОВЕЧЕ ОТ ТЯХ,ДА ГИ ВЗЕМЕ В НЕГОВИЯ АПАРТАМЕНТ,ДА ПЛАЩА СМЕТКИТЕ ЗА ДЕЦАТА ИМ ,А ТЕ ДА СА ВЪВ ВЕЧНАТА РОЛЯ,НА ДОМАКИНЯ, СЪПРУГА И ЗАЕТА С ДЕЦАТА МАЙКА,ДО Ж-И-В-О-Т !! ЦЕЛУВКИ.

35.   Като не ти харесва- чемодан, вокзал и МАсква. Оттам в родная деревня. Там всичките избушки са с климатици.

36.   22,такава омраза и злоба към жените,със сигурност е от самотен,нещастен и разочарован и/или зарязван и източван,от ЖЕНИТЕ МЪЖ.. С такова зловещо и грубянско държание към жените, сам ще останеш,жена няма да имаш или ако имаш(късметлийка, евала), то тогава тя ще си отвори краката пред всеки срещнат,само и само да не си ти и да не обича теб. Няма обиди,няма псувни,няма клетви. Споделям мнение и истина. Намери си скромно,кротко и красиво момиче,което или изцяло,или поне донякъде търси любов,романтика и взаимно уважение и постигане на нещо в една връзка,взаимно постигане на нещо хубаво,за двама ви и от твоя и от нейна страна. Не бъди уродлив злобар,укроти се малко и се научи да спечелваш и обичаш свестни,скромни,поне донякъде и да не забравя ,красиви и слабички жени. Успех;)))))

37.   Авторке, аз съм завършила в Москва и съм се нагледала доста на нереалистичните очаквания на рускините към българските мъже. Виждала съм: тя руса, нежна, със замечтан поглед и плитка, една такава героиня на Тургенев.... той: чист циганин от Филиповци. Но в нейните очи е просто мургавият принц, който ще я метне на коня си и ще я отведе в чуждоземското си царство. И се озовава насред катуна! Ами, честито! Виждала съм и друго. Той - от добро семейство, дипломиращ се в МИО, бъдещ дипломат, тя - пак с плитката и небесния поглед. И два дена след подписа се превръща в яка колхозничка, това, на което му казвате "стерва", пълнеща бидони "с капустой и памидорами", посреща мъжа си като люта чума и не става човек у леля си на гости да я заведе, камо ли да се покаже с нея в прилично общество. Ясни сте ми от началото до края, вижу вас насквозь! Аз обожавам руската култура, преподавам този език, т. е. тук за каквото и да било предубеждение не може да се говори, но ти си станала жертва на нереалистични мечти, че щом минеш румънската граница и нататък цари вечно щастие и охолство. Съчувствам ти. Но момчето - твоят съпруг - толкова може, това са му ресурсите. Не е прав, разбира се, толкова директно да ти го казва, но вероятно просто иска да ти втълпи, че на вас такива са ви възможостите и че той толкова успява да осигури и не е редно да го упрекваш, при положение че и ти толкова можеш. И аз нямам климатик в къщи, и нашата кола е стара, и ние рядко си позволяваме ресторант или пътешествие, но никой не смята другия за "силния" или "слабия" пол, който му е длъжен. Живеем с това, което и двамата имаме. Да, мъжът ми е по-силен чисто физически от мен. Ами ще премести гардероба, но аз с четката ще боядисам стената зад него, след като не може да си позволим да платим на бояджия. Надявам се да ме разбираш.

38.   Най-известната руска женска мантра - “ОН ДОЛЖЕН“.
Не че и при нас я няма, ама като гледам там какво е, ми става жал за руските мъже.

39.   Мъжете трябва да постигнат сами всичко,за да обезпечат жената и детето им,по мъжки. Апартамент,под наем или техен,къща,кола и добра професия - за жена и дете,за да имат ХУБАВА,ДОБРЕ изглеждаща жена и красиво дете от нея. Останалите ,мъже,които разчитат на пари, апартаменти ,къщи и коли на жени, кой ги знае какви прошляци са по външност и способност, тези "женчовци мъже" и жената колко е зле,грозновата,дебела,пълничка ,мекичка, запусната и как никой няма да я вземе,без да има като мъж,кола и/или апартамент. Пази Боже. :)

40.   Авторке мъжа ти е прав. Гола си като партизанска пушка и трябва да наведеш глава и да мълчиш и да изпълняваш, ако не искаш от утре да си клошар. А ти си отворила уста като ханджийска порта и въпрос на време е и да те изхвърли и да си потърси равностоен партньор, от колкото да търпи някоя си сополана, която предлага само една вагина и едно дълбоко гърло в замяна на доживотна издръжка.

Чингис Хан

41.   " А аз съм прекалено нежна,с детско излъчване и твърде крехка и на визия и на вид и по характер. " - за съжаление и с детско мислене, като за 25 годишна жена!? Ако не си промениш мисленето, скоро ще омръзнеш на баткото. Стани зряла жена!

42.   37, респект!
Много точно описание на ситуацията! Имах неблагоразумието да се оженя за рускиня. За кратко, но достатъчно ...
С втората ми съпруга (българка) борим живота като вас. Постигнали сме каквото сме успели ЗАЕДНО!
Да попитам авторката като е толкова вървежна, защо се е насадила на въпросния господин? Защо стои (и се връща периодично) при него?

43.   Чингиз Хане , боли ли те дупенцето още?

44.   Защо се заяждате с Чингиз Хан, какво е виновен,че тук се прави на забавен ? Вижте се вие,колко сте безотговорни и мързеливи! Я ходете и работете!!!

45.   42, Защото я мързи, да си намери друг, подходящ и мъж, отговарящ на всички нейни критерии и не иска да си губи времето, с господа, които не са нейния тип, защото добър, заможен мъж, който да ти дава апартамент на готово, негов, хубава кола и да ти направи дете от любов по теб и колко си хубава, нежна, слаба и РУСА, трудно се намира. Много трудно се намира такъв господин;). Цяла година срещите й ще са пълен провал и ако наистина има такава визия, такова мислене и детски начин на говор и изразяване, само секс и секс ще вижда от тези мъже... Най-много да й направи детенце някой шльоко на 25-26 годинки, който също като нея, няма кола и апартамент и живее с мама и тати. Да помагат финансово за бебето и да ги "оженят".

46.   Момиче, ти си разглезена кифла, а той е смешник, който се съмнява, че умее да обича, щом натяква какво имаш и какво нямаш. Просто сте мила родна картинак и двамцата. Но ти определено имаш мислене на лигава ученичка. Ако не се вземеш в ръце, с който и мъж да си, файда няма да има.

47.   46,прекалено красива съм и се старая в леглото,грижовна съм,защото часове наред го галя и му готвя. И той ще ме издържа. Никакви пари няма да давам и добавям към вас и вашият дом,мъже,защото съм красива,много красива,слаба и секси. Да ви стига,тва е. Иначе отивайте при обикновените панелджийки ,без грим,с кафеви коси и анцузи и еднакви ,български физиономии. Ама и аз съм грижовна и аз готвя. Искам подаръци и да сте ми до г*за,ако сте ми мъж и да ви се глезя. От авторката,рускинята,русата ;)

48.   Може да не искаме да се взимаме в ръце !!! Защо сме жени,защо сте вие мъжете? Силните да носят нежните ,на ръцете си!!!

49.   Брей,какво ще кажете,драги събратими тук,за това 25 годишно момиченце ?

51.   Алооооу, Кифльо, къде си? Айде, почвай, че тук има една руска лапша за приземяване!

52.   Аз ще кажа, че ме е срам от такива жени - егоистки и готованки.

54.   Ако наистина е чак толкова красива една жена,да си намери богаташ. Като Светлана Василева и Гущеров например.

55.   Чакам Кифлоприземителят,да приземи една кифла. От авторката!!!!!

1-50 от 66