Споделена история от Семейство

Разглезеното синче
Здравейте. Аз съм жена на 20 години. Преди месец започнах да си пиша с едно момче, той е на 21. Оказа се че с него се познаваме, защото бяхме учили в едно начално училище като малки. само че бяхме в различни класове, но сме били приятели. Бяхме се забравили и чак след толкова време отново се намерихме - какво съвпадение. Та писахме си известно време и една вечер той ми предложи да се видим и аз се съгласих. Излязохме, стояхме до късно, говорихме си кой какво е правил през всичките тези години и така. Не си говорихме за много неща и не можах да разбера много неща за него само на първата среща. Много се беше променил и разхубавил, не можах да го позная и той ми каза, че и аз съм се променила. Разбрахме се да излезем отново и така и стана. На втората ни среща си говорихме и за други неща. Той ми каза, че учи и аз му казах, че също учи и тази години ще бъде в 4-ти курс, а аз в 3-ти. Питах го дали работи и той ми каза, че не работи, защото учи редовно. Тогава просто бях шокирана - как може безработен мъж? Но разбира се пред него нищо не казах...Каза ми,че неговата специалност можела да се учи само редовно и за това. Както казах аз също уча, само че уча задочно и работя. А това, че той учи редовно не е извинение да не работи. Аз съм работила и като ученичка, бях в 11-ти клас когато започнах да работя и сама да си изкарвам парите. И това, че съм ходила на училище не ме е спирало да работя, за да мога да се издържам сама. След училище отивах на работа, през почивните дни и ваканциите не съм си почивала, а съм работила и дори когато съм била болна съм ходила на работа, дори понякога съм пропускала училище, за да мога да отида на работа в някои дни. А той ми каза, че никога до сега не е работил и мислил да започне работа, чак след като си завърши образованието и да работи по специалността си. Също така ми каза, че успеха му бил отличен, което си е постижение, поне успеха му е по-висок от моя.. Аз доста пъти съм имала поправителни изпити, дори миналата година имах и ликвидации, защото не успявах да си взема изпитите...но това е просто, защото нямам много време да уча, все пак съм на работа от сутрин до вечер и уча само събота и неделя или през отпуските ми, защото тогава имам време..Но нищо не ми пречи да съчетавам работата и учението си, пък и аз също по някои предмети имам отличен успех, по други имам среден успех, но и понякога изкарвам двойки, но както и да е. Важното е че по повечето предмети ми върви и винаги се справям, а когато имам да взема поправителен изпит или ликвидация го взимам също с отличен или поне е 5-ца ,защото уча доста... Не разбирам това що за недоразумение е аз имам приятелки, които също учат редовно и след лекции ходят на работа, през почивните дни също работят, а той какво...Не ме разбирайте погрешно не съм меркантилна и заради това да държа да работи. Щом работя вече от 3 години и половина и съм независима, значи не съм такава. Просто държа мъжа до мен да работи ,защото както знаете всяка жена иска мъж. с който да се чувства като жена..а аз как да се чувствам като жена с такъв ? И освен това ще отбележа, че дори няма и кола, каза че е взел книжка още преди 3 години, но откакто е взел книжка не е шофирал, защото го било страх и предпочитал да се вози, шофирането не било за него и такива работи ..Ей това вече направо ме разби. Що за мъж ? Да го е страх да шофира, ами за какво е взел книжка след като има фобия.. аз честно да ви кажа не знам той що за мъж е, след всичко, което разбрах. Аз си имам кола, поддържам си я, шофирам вече от 2 години и половина, никога не ме е било страх да карам въпреки че съм жена, а той е мъж - смятайте ....Просто докато го слушах ми идваше да стана и да си тръгна не мога да повярвам, че се оказа такъв. Та то излезе, че аз съм много повече мъж от него. Това, че е млад също не мисля, че е оправдание да не работи, аз също започнах да работя от ранна възраст макар че съм момиче и просто вече не мога да си представя живота си без работата ми и знам, че жените трябва да се пазим повече, но все пак не работя тежка работа. Не съм се срещала с друг такъв и ако знаех всичко това за него преди да се срещнем въобще нямаше да се занимавам с него. Дори, когато университетите бяха затворени и дори тези, които учат редовно и изпитите им са били от вкъщи и са учили от вкъщи той тогава е имал възможност да започне работа, тъй като не е имало лекции, но и тогава не е пожелал. Между другото ми се хвалеше, че в студентски град всяка вечер ходил по дискотеки, барове, ресторанти ,че харчил много пари. Дори ми спомена, че повечето му дрехи и обувки били маркови. И не мога да разбера защо така ми се изфука след като всичко това са му го купили родителите му, всичко е с техните пари, защото той никога не е работил и 1 лев не е изкарал...Мразя такива лигльовци ! А и освен това той учи скъпа специалност и ми каза, че семестъра му е доста скъп и разбира се това го плащат родителите му, както и всичко друго, не знам как този човек не се срамува и не му е неудобно от тях, та той
има 18 не е ли редно сам да се издържа, вместо родителите му да го носят на ръце. Аз съм жена и работя, нищо че съм толкова млада, всичко си купувам сама, само поддържам колата си ,вече семестъра си плащам сама, дори когато бях на 17 и започнах да работя, започнах да си спестявам пари за шофьорския курс и половината сама си го платих, а след това с парите, които си събрах от бала си купих и колата. Не съм от бедно семейство, напротив. Дори съм единствено дете.. Родителите ми са заможни, е не са богаташи, но все пак го казвам, защото никога не са ми отказвали нещо и каквото съм искала и от което съм имала нужда са ми го осигурили, за което съм им много благодарна, но все пак не може цял живот така... Дори това, че съм получавала всичко от тях не съм се разглезила до такава степен, че да не работя и цял живот да живея на техен гръб, като него. Той живее с родителите си, което го разбирам и мисля, че е нормално. Аз също живея с нашите, но от скоро започнах да обмислям дали да не се изнеса до няколко месеца, за да живея по-самостоятелно. Споделих с тях за това мое решение и те ми казаха, че няма нужда от това, че за какво ми е да се изнасям на квартира след като си имам собствен дом. А и ще ми е трудно да живея сама, поне да имах приятел, с който да се изнесем двамата и да си делим сметките, щеше да е по-лесно..Родителите ми ми казват, че не съм им в тежест и не им пречи да живея с тях дори след години, а и дори им помагам вкъщи. Разбирам, че са са прави донякъде, но и не може цял живот да живея при тях. Освен това те не са ме карали да работя аз така пожелах, за да мога да се науча на труд и да не завися от бъдещия си съпруг някой ден, който по всяко време може да ме изхвърли и тогава какво ще правя... Затова избрах да работя и знам, че не всички млади жени разсъждават като мен и не работят, но аз се гордея, че го правя и смятам това за редно. А как да не възмущавам от този? Та той дори навсякъде се мъкне с родителите си, каза ми че наскоро е ходил на море с тях, че заедно ходят на планина, на ски курорти през зимата, в разни хотели и така натакък.. Още се мъкне с тях, като някакво детенце, вместо сам да ходи, където си иска, все пак има 18 има правото да се отдели от тях, но той явно нищо не предприема. Аз с нашите никъде не ходя. Те ходят на море, на почивки, на екскурзии, на вила и то почти всеки месец. Дори в чужбина са ходили на почивка, а аз не съм ходила с тях.. не че биха имали нещо против да съм с тях, не че това е лошо ,но просто аз не искам голяма съм да се мъкна с тях. Още от както съм била на 14-15 ме оставят сама вкъщи и заминават за няколко дни или седмици, а аз се оправях сама. Взимали са ме с тях, но като съм била малка и разбира се, ако съм искала или не е имало на кого да ме оставят да ме гледа. Като цяло, където искам да отида се организирам с приятели, а не чакам нашите да ме заведат като него. Всичко това той ми го каза и бях много възмутена. Дори като започнах да разглеждам снимките му и малко по малко започна да ми заприличва на някакъв женчо, които постоянно се конти и гласи с някакви ''маркови дрешки'' и обувки, нагласен, наконтен.. Не е лошо това, че се поддържа, но мисля, че е малко прекалено, но пък иначе е доста симпатичен на външен вид. Тъй като съм близка с родителите си и мога да им споделям всичко наскоро реших да им споделя за него, тъй като те ме попитаха дали не съм си намерила нов приятел. Споделих им и това, което разбрах ме шокира малко. Оказа се, че бащите ни се познават и преди са били колеги. Баща ми ми каза, че много добре познавал баща му, както и него, че е от добро и свястно семейство, че родителите му са свестни, както и той, че бил много добро момче. Каза ми също така и че съм извадила късмет, че съм попаднала на него, защо родителите му били заможни хора, имали собствен апартамент, къща и голяма вила с басейн. А аз разбира се казах на баща ми, че ние сме просто приятели и нищо повече и да не ми говори, че съм извадила късмет, защото не съм с него и му обяснях защо не искам да съм с него, а той ми каза, че това че не работи е временен проблем.. Добре да речем, че е така ами това с колата ?? Нима тази фобия от шофиране би отминала? Не мисля, защото познавам хора, които цял живот ги е страх от шофирането и едва ли той ще се престраши.. Когато баща ми ми каза това, което знае осъзнах още повече неща. Че той заради това, че родителите му са ''заможни'' или ''богати'' си позволява да не работи... Просто съм потресена. Как ли го търпят? А и плюс това той има по-малък брат, който е на 13-14 години, ако и брат му започне да взема пример от него, жалко за родителите че ще трябва да издържат и двамата. За мен той просто е мързелив, щом никога до сега не е работил и щом така е свикнал да разчита на родителите си, ясно е че от малък е разглезен, дори и да си завърши образованието за какво му е след като е свикнал да не работи. И проблемът сега е че той продължава да ме търси, всеки ден ми пише и иска да се виждаме, а аз го лъжа че не мога и съм на работа до късно и няма да може да се видим. Лъжа го, защото не желая да се срещам с такъв мъж, а той се държи толкова мило с мен, но сигурно просто иска да ми се подмазва не знам. Не съм лош човек и не искам да го обидя и да го нараня и затова не му казвам причината поради, която не може да сме заедно, защото той дори ми каза, че ме е харесал и иска да сме заедно, но аз както споменах по-нагоре искам мъж, който да ме кара да се чувствам като жена и да е мъж повече, отколкото съм аз. Не мога просто така да му кажа, че не искам да се виждам с него повече или да го блокирам изведнъж, защото знам какво е някой да те отхвърли без причина, макар че аз в случая имам причина, но все пак не обичам да карам хората да се чувстват зле и затова просто реших да чакам той да загуби интерес към мен или да измисля причина да се скараме и повече да не ме търси. Ако имате идея за това може да ми напишете в коментарите. Дори, когато споделих всичко това с най-добрата ми приятелка тя ми каза, че също е на моето мнение и да го зарежа и че не е никакъв мъж, щом не може да кара кола, въпреки че мъжете на мъжете им е вродено качеството да шофират, значи той не е мъж щом не притежава това качество и щом още разчита на ''мама и тати''. Сега се оправдава, че не работи, понеже учи, а след като завърши тогава с какво ще се оправдава.. Аз разбирам да беше на 17-18 , че да разчита още на тях, но неговото направо е прекалено станал е колкото тях и още чака на техните пари. Да си момиче е по-разбираемо, но за мъж изобщо не смятам, че е. Аз дори моите сметки си ги плащам сама, освен това че живея с нашите, но това не означава нищо, защото дори повечето пъти дори храна си купувам сама или ям някъде навън, а не чакам майка ми да напазарува или да ми сготви. Той е пълна противоположност на мен и знае това. Не знам как не се чувства неудобно пред мен, след като това и на него му е ясно и как въобще си мисли, че бих тръгнала с него.. ако знаех това преди да се срещнем изобщо нямаше да се съглася да изляза с него нито веднъж. Излизала съм и с по-големи и с по-малки от него, но друг като него не познавам, който да чака всичко на родителите си и да не предприема нищо. Само стой с кръстени ръце и чака всичко на поднос, вместо да се потруди за това, което иска... Говоря така, защото не знам дали ви споменах, но той сам ми каза, че никога не е работил до сега на нито едно място и нито за ден, дори баща ми потвърди това, че не работи и знае, че баща му всичко му плаща. Честно ви казвам възмутена съм, че няма никакъв срам и поне малко не му е неудобно пред мен. Изобщо кое момиче би искало такъв приятел, особено пък жена, която работи и сама си изкарва парите и си има и собствена кола. Вие момичета и жени, които работите какво мислите ? Как бихте се съгласили на такъв ''мъж''? Нали като излезем и да речем например отидем на кафе или ресторант той трябва да плати сметката, все пак той е мъжът, а аз не искам да ме черпи с парите на майка му и баща му. Ами ако решим да отидем някъде например на разходка до друг град ще трябва с моята кола да отидем и разбира се аз да шофирам до там, тъй като той няма кола и не може дори да кара от страх. За мен това отстрани би изглеждало доста смешно. Такава връзка, в която жената работи, а той не, тя кара колата, а той няма собствена кола.. Е как да се почувствам като жена. Ами ако родителите му утре ги няма или не му дадат пари аз ли ще трябва да го черпя и да му плащам сметките, ако съм с него ....Но се радвам, че поне разбрах всичко това навреме, защото преди това ми беше приятно да си говоря с него и може би малко по малко започна да ми допада, но ето какво излезе. Някои хора на неговите години дори деца гледат, а той себе си не може да гледа. Та той, ако някой ден има деца как ще ги издържа без да работи или ще се надява поне жена му да работи и тя да ги гледа..Че коя жена ще го иска ? Мен не ме вълнуват чуждите семейства, но просто той се опитва да ми се натресе по някакъв начин и не знам как по-деликатно да се отърва от него или как да му обясня, че такъв мъж не е за мен. Аз не искам богат мъж, който да има всичко, защото самата аз сама си осигурявам всичко, което пожелая. Просто искам мъж, който знае какво е труд, който работи, има кола, а не чака на ''мама и тати'' те да го карат където пожелае и да го взимат, както и те да го глезят и издържат. За мен е редно един мъж да работи и да изкарва прехраната, разбира се също така и жената. Виждала съм момиченца по на 15-16, които работят, има бременни жени, които работят, както и хора с уреждания които също работят, а той е здрав, прав, корав и не е пипнал никаква работа. Не мога да разбера от нещо пази ли се, ще му стане ли нещо ако поработи малко..Единственото ми изискване от мъж е да ме накара да се почувствам слаба, тъй като работя като за мъж и смея да кажа че от малка се чувствам като мъжко момиче и затова искам мъж, който да ме накара да се почувствам като жена, слаба и нежна, някой който да се погрижи за мен, но не финансово, а просто да ме накара да почувствам че и аз съм жена и съм специална ...а не някой безработник, на който аз ще трябва да му плащам вечерята като излезем. Като цяло не ме интересува неговия живот, но просто как да му обясня, че не мога да съм с него ? Не го съдя, не е лош човек, но смятам че това, което ви споделих е лошото..Как ще търпя това? Жалко, че бях започнала да го харесвам. Не знам как може да не му е неудобно пред мен. Това нормално ли е според вас? Е просто не е за вярване как може да е толкова сбъркан, дайте ми съвет как да му обясня, че заради това не искам да съм с него или да измисля нещо друго, но без да се обиди. Вие на мое място какво бихте направили? Ще се радвам да чуя Вашите мнения относно тази ситуация, какво мислите ? .... Благодаря !

Коментари

1.   Едни познати имам , жена му го издържа него и двете им деца . Не смее да го изгони заради децата .Хората за които говоря са 50 годишни .Специално той наистина 1 лев не е изкарал . Не трябва да се учудваш , има всякакви случаи , и не трябва да съдим кой как живее .

2.   Господ да пази, дано никога не попадна на такава като теб :D

3.   Много думи. Можеше с по-малко, горкият модератор. Това с работата е доста индивидуално, ако учи трудна специалност, която изисква много време самоподготовка като лекар или инженер, просто няма как да работи. Дори е учудващо, че е имал време за теб, ако това е случая, може би защото е лято сега и човек има уж повече свободно време.

Повече ме притесняват твоите думи, че един мъж без кола не е мъж. Да оставим потресаващото съждение, аз лично виждам един човек, който знае какво иска и не хаби ценен ресурс за нещо, което още не му трябва. На мен кола ми трябваше едва като завърших. Срамно е не това, ами да си купуваш кола и да си я държиш в гаража без да я ползваш ( : .

Съжалявам, разсъждаваш незряло и с претенция.

4.   Не разбрах какъв ти е проблема. Не го искаш за приятел, ами продължи да търсиш. Защо си се вманиачила в този? Повтаря едно и също няколко пъти в описанието си, разбрах те от първия път. Не е това, което търсиш, нека и аз да се повторя, намери си друг приятел, който ще одобряваш.

5.   Много думи за нищо. Всеки сам си преценя на какво да обърне внимание- работата или учението.
Може да си правиш съпоставка,че твоите приятелки работят докато са редовно обучение,но винаги едното се засяга в тази ситуация и това е образованието.
А и човекът може да учи трудна специалност. Просто не се занимавай с него,звучиш ми като човек,който си налага доста мнението,но няма нужното покритие.
Ако ти самата си решила да учиш веднъж на 2 седмици или само когато излезеш в отпуска си е изцяло твой проблем. Не си налагай принципите върху останалите.

6.   Честно казано, не го дочетох цялото писание, само до към средата. Но не вярвам краят да е бил по-различен от началото. Никой не те задължава да излизаш с този човек, като не приемаш начина му на живот. Казваш му, че не искаш да се занимаваш с него, блокираш го и толкова. Вместо да го обсъждаш надълго и на широко тук. Негово право е да си живее както му харесва и както може. Не е тръгнал да се жени за теб, нито иска да го издържаш ти. Дали кара кола, дали не кара- същата работа. Преценил си е , дори по-добре, отколкото да се прави на велик шофьор и да мачка хората по пътя. С този ферман си като някоя клюкарка, чепкаш с подробности живота на някого си пред хора, които нито го познават, нито се интересуват. Гледай си твоя живот и не се занимавай с неговия.

7.   Въпреки че се имаш за много успяла и независима, същевременно си много ограничена и тесногръда. Нормално е човек редовно обучение да не работи до завършването, както и не всеки е роден за шофьор. Ти като искаш да се правиш на супер-жена, проблемът си е твой. Остави момчето да си намери нормална жена.

8.   Опитала си да се изкараш готина, но някак не ти се е получило. Първо заради огромния пост, в който се повтарят по няколко пъти едни и същи неща, както и заради опита ти да съдиш някого, който реално нищо не ти е направил, освен, че ти е обърнал внимание.
Както и по-горе ти казаха, момчето живее както е преценил. Все още е млад и може да си го позволи. Явно и родителите му са му дали спокойствието да завърши и след това да се развива. Проблем е ако след завършването продължи да го кара по същия начин...но пък всеки сам си решава как да живее.
Ти самата си тръгнала по друг път и в това няма нищо лошо. Искаш да си намериш силен и независим мъж, който да те кара да се чувстваш като жена - супер. Просто това момче все още не е този мъж. Може и да стане такъв, но може и да си продължи с безгрижния живот. Гаранции няма.
В крайна сметка никой не те кара да си с него. Ако не го харесваш, си търсиш някой като за теб. Имаш си принципи и изисквания към мъжете - също супер. Повечето жени са така. Продължаваш напред и не се оплакваш, защото с мрънкащия си пост едва ли успя да спечелиш някого на своя страна.

9.   Твърде дълго с повтарящи се фрази, емоции т.н. но да, права си!
Мъжът не спечели ли уважението на жената, нямат бъдеще като връзка! А и за напред...щр трябва ти да си движещата сила и да го теглиш като ремарке, просто е свикнал да му е наготово. Не е поемал отговорности и не ... ти си го надраснала доста.
Не виждам защо да трябва да си измисляш причина да се скарате, че да не те търси повече. Най-лесен и безобиден вариант е "чувствам те като приятел, но не за връзка" и готово. Едва ли ще те потърси повече, а ако го направи ще знае, че е френдче.

10.   Ти си изключително просто и злобно създание, съжалявам. Едно, че не можеш да се изразяваш нормално, второ смяташ мъж без кола и който не работи (на 21 при това, не на 30), докато учи, за пълен путьо, ама продължаваш да се натягаш и да се напъваш. Моля те, остави момчето на спокойствие... представям си как ще му отровиш живота, ако се излъже да се вземе с теб. Карала някаква трошка и бачкала, голям праз. Даже пропускала училище, за да ходи да работи. И какво толкова работеше на 16, че го изтъкваш като голямото постижение? Чистачка, сервитьорка? Защото със сигурност не е нещо повече от това.
Дано човекът се реализира добре със специалността си, да ти натрие носа след време и да има личен шофьор, който да го вози, та пак да дойдеш да ревеш. Жени като теб ме карат да се срамувам неистово, че сме от един пол. Работи си, лошо няма, но това не е повод за небивала гордост... съмнявам се да си на някаква поне сносна позиция, че да гледаш така отвисоко на останалите. Явно няма с какво друго да компенсираш и те е яд, че той може да се отдаде на образованието си, докато ти трябва да бъхтиш и да ходиш по ликвидации. Ебати нелепиците.

11.   Не виждам нищо ненормално да учи редовно и да не работи. Напротив, по-добре да наблегне на ученето и на добра професия, която ще му даде повече възможности в бъдеще. Ще работи поне 40 години, за къде да бърза. Няма нищо лошо и твоето желание да работиш, просто не всички мислим еднакво. Като нямаш високи доходи, къде си тръгнала по квартири?

12.   Горкото момче. Както ти така почваш да го описваш що за мъж е, че не работил и нямал кола, и не карал, така и позволи ми аз да ти кажа, че на 20 години, уж жена, си още незряло момиченце с остаряла детска лична карта.

Не мога да разбера, какви са тези репетивни бълваници относно човек, който харесваш, но пък и не понасяш. Хубаво, имаш си стандарт, ама никой не ти е опрял ножа у гърлото да се жениш за него. И друго, според мен, на 20 години да мислиш за семейство ти е рано. Не само защото обществото ни е такова, ами и защото и ти самата мислиш много тесногръдо и лежиш върху стари и клиширани роли.

Ако момчето има възможност да си позволи да учи, коя си ти да го съдиш що не лепи камъни или че не цепи дърва?! Затова са работили родителите му, животът ще го похване така или иначе. Нека учи, пък дали ще попие всичките ресурси и възможности, които има на тези години и ще ги превърне в добра кариера, е друг въпрос.

Малко ми звучиш така, сякаш си му сърдита, 'що, аджеба, не е толкова нещастен като теб.

13.   Виждам една бъдещо тотално куку...

Първо, ученето си е работа, поне истинското и се очаква че ще вземаш значително повече пари като завършиш. Т.е. традиционно дори се вземат заеми. Не знам за теб, но аз лично не бих отишъл на доктор, който през по-голямата част от времето си е продавал пици на улицата, а в часовете е спал... Ако имаш достатъчно време и да учиш и да работиш, то значи самото образование е проформа и е загуба на време.

Но да кажем, ти си правата. България вярно е малко по-"специална". Всеки трябва да се води с висшо... Даже ще пренебрегнем факата, че и ти си сигурно някоя феминистка, и иначе сте за равеноство, но като става дума за мъж, той трябва да си изпълнява И всички традиционни роли... За какво изобщо се разправяш с това момче като не ти допада, и пишеш тук романи? Минавай на следващият... който ти е на "нивото". Елементарно. Но хората като теб не могат, щото не са добре с главата, със самочувствие, самопреценка и т.н.

14.   Авторке, прочети статията "Болезнената амбициозност не е 100% формула за успех" и ще разбереш колко НЕ си права.

15.   Мале, мале, каква логорея! Не прочетох до край, да не би да ти е предложил брак?! Не е твоя работа дали работи, не е длъжен да се подравнява по теб. Нямаш качествата, за да му държиш сметка. И, най- добре, да не се срещаш с него. Страх ме хвана за това момче.

17.   Не можах да дочета цялата логорея……

На въпроса ти ,,Какъв мъж е? ,, Ще ти отговоря, той не е мъж, а джендър.

Но все пак се е разхубавил, а това в днешно време е много важно качество за ,,мъжете,, така, че го взимай до като не го е лапнала друга…….

Чингис Хан

19.   Ти си жена, а се мериш с мъж! Изобщо меренето и сравняването е комплексарска история, а и що за отровна връзка ще създадеш с мъж, ако се конкурираш с него. Мъжът и жената в една връзка са партньори, а не конкуренти. Трябва взаимно да се допълват. Вероятно момчето учи по-перспективна специалност от твоята, а не просто висше, за да има висше, а и на много места ти искат дипломата и ти гледат оценките, особено ако си учил право.
И какво от това, че работиш, цял живот ще работиш. Не е важно колко работиш, а колко изкарваш. Момчето може би идва от по-заможно семейство и за родителите му не е проблем да го издържат, а е по-важно той да получи качествено образование. Ако образованието му е перспективно за 3 месеца, ще изкара това, което ти - за една година.
Имам 2 приятелки, две сестри и двете уцелиха мъже, които не шофират и дори не са изкарвали книжка, а вече минават 40. Ако всеки, който не се чувства в свои води зад волана, се отказва да шофира, сигурно ще има по-малко катастрофи.
Какво искаш от момчето? Да го очерниш? Да се изкараш по-реализирана от него? Такъв бил, онакъв бил. Много бързаш с изводите. А дали ти направи впечатление, че човекът е бил искрен? Не се е правил на нещо, което не е.
Приличаш на свръхамбициозна жена Овен.

20.   Авторке, нямах желание да прочета всичко, потискащо е.

Какво значение има за теб дали твоят познат работи. Ти не си му никаква. Той ще завърши с висок успех и ще си намери работа по специалността. Ти работиш нещо колкото да кажеш, че работиш.
Гледай си своя живот и по -малко критикувай другите....

21.   Авторке как не ти омръзна да съчиняваш лъжливи истории и то все със обвинения към мъжете. Аз съм възмутен от теб и ако този сайт е мой аз ще те изгоня най-брутално завинаги от сайта. Ти не ставаш за нищо друго освен за чистачка на тоалетни. С твоята женска злоба към мъжете ти сама показваш, че не си на 20, а на още 45 отгоре. Да, точно защото никой мъж не ти обръща внимание на твоята бабешка физиономия, ти затова злобееш толкова много към мъжете. Спри бе бабо, престани с твоята злоба. Живей си с пенсията и се радвай на внуците/внучките си, ако имаш такива. Абсолютно съм сигурен, че живееш сам сама затова си се озлобила на мъжете. Засрами се. Модератор, моля публикувай този коментар.

22.   Тая па... Авторке, ти сериозно ли? Какво въздигаш работата на пиедестал, не мога да разбера? Пишеш че си БЯГАЛА ОТ УЧИЛИЩЕ за да... ходиш на работа?!? Пропиляваш си най-хубавите години от живота, за да работиш от сутрин до вечер. Браво, бе моме... А какво работиш, ако смея да попитам? Работата ти предлага ли някакво кариерно развитие, или си... касиерка в магазин, примерно? Искрено се надявам да не е последното.

Разбирам да работеше нещо, което да ти позволява да се издигаш и да взимаш повече пари в бъдеще. Само че ако си на най-долното стъпало, ако си зад каса, ако си продавачка, чистачка и т.н., тогава ще си все още такава и след 5 години. Такава ще бъдеш и след 10 години. И вместо да си се изучила като хората, ще работиш някаква умряла работа и ще получаваш умрели пари за нея цял живот.

Изкарваш се като по-по-най, в същото време ходиш на поправителни изпити. Момчето пък е пълен отличник, очевидно е че дори да не работи, все пак работи върху себе си и се самоусъвършенства. Мога само да предполагам, че умно си е избрал специалност, в която наистина има хляб. Много ясно, че ще се фокусира изцяло върху образованието си тогава. Чини ми се, че знае точно какво иска от живота.

А веднъж като завърши, като си вземе дипломата с пълно отличие, ако не покрай успеха си то поне покрай връзките на баща си ще го лапнат бързо някъде, където ще изкарва ако не тройно, то поне двойно повече от теб. Ей така, от раз. Голям праз, че си се скъсвала от работа докато той е учил, веднъж като завърши ще му дишаш прахта, в това съм абсолютно сигурен.

И да ти имам критериите за мъжественост, също така. И какво като няма кола и не шофира? В зависимост от това колко пари изкарва в бъдеще, ще може преспокойно да си джитка с таксита из града, или да пести пари с градския транспорт. Кола да ти трябва най-много ако искаш да ходиш на море и не ти се друса в автобус, или един ден си си построил вила на майна си райна и искаш да си ходиш редовно до нея.

Да ми натрапваш, че ми трябвала кола не за друго, а за да съм като личен шофьор на жената, да, да, ама не. Съжалявам, но НИКОГА няма да го бъде това. Поне не от мъж, който притежава една йота самоуважение.

От цялата тази тема, която се насилих да прочета с триста зора, единственото ми впечатление е че му ЗАВИЖДАШ. Искрено се надявам да спре да те търси, и да си намери жена наистина достойна за него. Бас държа, че един ден дълбоко ще съжаляваш и ще го искаш обратно, ама няма да те огрее.

23.   Ако беше толкова сигурна и убедена в разсъжденията си и преценката си за него, той отдавна е щял да бъде сериозно подминат и дълбоко забравен от теб. Ти обаче търсиш одобрението и разбирането на напълно непознати в един анонимен сайт, което ме навежда на мисълта, че не си толкова силна и независима, колкото твърдиш.

По темата — в написаното от теб прозира неграмотност, съжалявам, че ще бъда толкова директна с теб. Емоционална, функционална и буквална — не си склонна да влезеш в обувките на човека срещу теб, не можеш да изразиш кратка, точна и ясна позиция (всичко това можеше преспокойно да ни го обясниш в няколко изречения, без да повтаряш и потретваш), множество изпуснати препинателни знаци, езикови грешки и т. н. В желанието си да работиш, за да бъдеш по-добра от някого, просто си закърняла — и душевно, и рационално, и всякак. Дори се притеснявам, че ще успееш да разбереш и асимилираш какво ти пиша и какво предстои да ти напиша.

Могла си да имаш по-различен живот, в който да се сформираш като зряла, стойностна и мислеща личност, но вместо това си го пропиляла, за да попаднеш в някаква роля, за да съвпаднеш с конкретен образ — на работещата, която е самостоятелна и заради това е по-добра от всички останали на тази възраст. Вероятно става дума за дълбоки притеснения и комплекси от твоя страна, авторке, на липса на вяра в себе си — това те е принудило да търсиш компенсация чрез изкарването на пари. Обзалагам се, че в по-късните часове на нощта те обземат страхове, чудиш се защо си сама и без връзка, възможно е и да имаш изключително ниско самочувствие, базирано на външен вид (това за нас, жените, е винаги ключово, все искаме да бъдем красиви).

Момчето е свободен човек и той избира как да изиграе своите карти на тази възраст — дали да е единствено фокусиран върху образованието си, дали да комбинира работа с обучение. Не знам дали си споменала каква точно специалност ти ще завършиш (ако завършиш изобщо), не допрочетох темата, когнитивно не издържах, но има съществена разлика между това да следваш медицина/математическа специалност/право/психология и да следваш ПР/реклама и други производни. В първите се изискват много усилия не само за да завършиш, но и за да си достатъчно компетентен. В моята специалност имаше хора, досущ като теб, които влачеха изпити и бяха „студенти“ от 6-7 години, просто не можеха да прокопсат, за да завършат, но претендираха, че изкарват много пари и са независими. Да, но работата в кол център например е до време, след 5-10 години няма да са особено желани, а остават на практика без професия. Така че... не дръж сметка на момчето — то се е ориентирало според възможностите си. Обикновено родителите така или иначе чувстват за дълг да заплатят образованието и първоначалното изнасяне на децата си.

24.   Не виждам защо да работи, след като учи редовно. Сега за него е по-важно да учи и да стане добър специалист. Има време да се доказва, че не е мързелив. Не мисля, че хората, които учат и работят едновременно, може да учат качествено. Все пак не е важно да си вземаш само изпитите, а да имаш трайни знания, което се постига с постоянни занимания, а не само по време на сесиите.

25.   Спрях на средата, ама то няма и смисъл да го чета цялото.
Коя па си ти точно, че ще му дава наклон на момчето дали да работи или не? Каква точно си му ти на него, че ще му държиш сметка?
Цял живот ще работите оттук нататък, ако иска ще бачка пича, ако иска няма да бачка, ама това тебе не те засяга. Като не ти харесва ставаш и си заминаваш, ама забравих, бил хубав.

26.   Един съвет - потърси психиатър! АМА СПЕШНО! Надявам се да не срещна момиче като теб НИКОГА.. ако бях на мястото на момчето, изобщо нямаше да се занимавам с теб.

27.   Момиче, за мен ти НЕ СИ ДОБРЕ! Ти ако имаше акъл в главата щеше да вземеш такова добро момче. Той няма нито да те удари, нито да ти посегне или повиши тон! Но в бъдеще ако ми попаднеш в ръцете - ще те бия по три пъти на ден, за да не забравяш с кого си се хванала. Тъпа кучка.

28.   Авторката:
Извинете ме, че стана толкова дълго, но.. Добре, да речем, че донякъде сте прави.. Но знаете ли кое е най-тъжното? Това, че мъжете се оплакват, че всички жени са меркантилни и търсят богат мъж, бизнесмен, с голяма банкова сметка, висока заплата, няколко имота, много пари и коли и прочие... Докато все още съществуват такива ''мъже'' като него, които чакат на мама и тати, но въпреки това има жени като мен, които сами си изкарват парите и не чакат на никой! Да, разбирам.. Не съм длъжна да се занимавам с него и не го и правя. Дори преди няколко дни му казах, че работя по цял ден и да не ме търси, защото съм заета, намекнах му, че нямам време за него, но той пак продължава.... А ви казах, че се познаваме от малки и не мога просто така да го блокирам, не искам да го отблъсна рязко, защото знам какво е.. и затова го правя малко по малко, но.... Да, учи редовно, разбирам го и затова ми казвате, че е нормално да не работи. Но нормално ли е да се хвали и да се фука къде е бил на почивка, в коя дискотека е ходил и колко пари е похарчил и колко маркови дрешки му купуват ''мама и тати''... Това нормално ли е да се хвали, че ''мама и тати'' му угаждат? Защо никой не каза нищо за това? А казвате дано да ми натрие носа след време и дори да си има личен шифьор.. Ами да ви кажа, че той и сега си има личен личен шофьор, дори двама - ''мама и тати''.. Мен баща ми научи да карам кола, когато бях на 15-16, а той е почти на 22 и не може да кара и плюс това аз съм момиче... Не ме е било страх да карам, когато бях малка, а той е голям мъж и го е страх.. представете си, как да го наричам мъж?
Освен това аз уча много по-трудна специалност от неговата и ми трябва повече време за учене. Моята специалност включва математика и статистика, а неговата - не. А висшата математика е по-трудна от математиката в училище.. Нормално е той да има по-висок успех от моя, защото той не учи математика. Аз също имам отличен успех по другите предмети. И именно заради това съм била на поправителни и ликвидации, заради тези предмети... А той вместо да ходи на почивки и да се мъкне с техните, вместо да обикаля клубовете и кафенетата - през това време може да е на работа. Защото аз уча в пъти по-трудна специалност от неговата, работя и в същото време намирам и време за приятелите ми. Пък той казва, че нямал време да работи и то при това, че учи по-лесна специалност от моята, то и аз ако не учих висша математика щях да съм пълна отличничка! По цели нощи съм решавала задачи и уравнения, учила съм формули и то само, за да не ме скъсат и на ликвидацията... отне ми доста време да науча някои неща, а и освен това никога не съм била добра по математика - затова не ме съдете, специалността ми е доста трудна. Аз не съм тук да се хваля с нещо. Просто казах каквото имах и поисках съвети и мнения и затова ви благодаря, каквото и да сте ми написали! Но той беше този, който пръв ме намери и започна да ми пише, той беше този, който ми се обясняваше в любов меко-казано, а не аз.. Аз дори и в момента не се занимавам с него, но той продължава все още, така че не аз се натрапвам. И какво значение има каква работа работя? Нали важното е че съм независима от нашите. А и ако не работя от къде ще взема пари да си плащам семестрите и изпитите... Нашите не са длъжни да ми плащат нищо, аз съм пълнолетна и всичко е мое задължение. Жалко, че и той не мисли като мен... И точно заради това не искам да съм с него, защото е безработен, няма кола и то не заради финансови възможности, а заради фобията си от шофиране.. А уж хората казват, че жените не стават за шофьори, а погледнете го него - това също е много тъжно. Представете си едно време мъжете на неговите години са ходили на война, а него го е страх да седне зад волана... разбираемо е да беше момиче, но нали уж е мъж. Нормално е да не искам да съм с него при тези условия. Като ходим някъде аз ли ще шофирам винаги? Винаги с моята кола, защото той кола няма и аз ще трябва да съм му личния шофьор. Вместо той да ме вози и да идва да ме взима от нас, аз ще трябва да поема ролята на мъжа. И като ходим някъде на заведение аз да му плащам сметката? Аз да го черпя, понеже той е безработен и няма пари или ''мама и тати'' не са му дали достатъчно. Просто казах, че искам да имам връзка с истински мъж, някой който работи поне колкото мен и някой, който кара кола независимо каква. Искам като излизам с него той да идва и да ме взима от нас, да отидем на ресторант и както е редно той да ми плати сметката, след това отново да ме закара вкъщи и така. Не съм казала, че искам някой да ме издържа, аз и без това сама се издържам.. Момичета, не чух от Вас вие бихте ли били с такъв като него? Защо не ми отговорите на този въпрос? Дали бихте се вързали с безработен мъж, който го издържат родителите му и който няма кола, а при това Вие карате кола, работите, издържате се сами и си плащате дори образованието сами? Ако бяхте на мое място нямаше ли и Вие да искате да се почувствате слаби и нежни като истинска жена? Той как въобще ще си намери приятелки не го знам и не е моя работа, но едва ли някоя жена ще иска да го вземе да му плаща вечерята и да му бъде шофьор. Вие как бихте се навили? И не ми казвайте, че не работи, защото е млад и това било нормално и т. н. , та той не е на 15, пълнолетен е.

29.   Жена съм и не разбирам, какъв ти е проблема. Състезаваш се с момчето и се убеждаваш, колко по-добра си или какво? Ами, въпрос на късмет е. На него не му се налага да работи, за да се издържа докато учи, на теб ти се налага. И? Нито ти си виновна, че ти се налага, нито той - че не му се налага. Животът е несправедлив - свиквай. Ако не ти харесва, не се занимавай с него - не е нужно да го нищиш и оплюваш публично. Гледай си твойте неща и твоята паничка. Всичко друго е разрушително като поведение за теб самата.

Това в случай, че темата не е провокация, защото честно казано звучи яко изкуствено и фалшиво. Явно покрай ученето и работата доста свободно време ти остава, щом се занимаваш да пускаш тук такива измислени фермани.

30.   Авторката:
Пиша последен коментар и зарязвам тази тема..
Искам да кажа на номер 21, който най-много ме провокира ...Не, темата ми не е съчинена и измислена. Да не би да съм казала нещо невиждано, че да мислиш така ? Историята ми е съвсем нормална и често срещана. И второ нямаш право да ме обиждаш без да ме познаваш ! И освен това не съм нито лелка, нито бабка, както ме описваш, нито пък имам внуци! И тук е момента да ти кажа и че съм си написала реалните години. Ако случайно те интересува поне мъничко.. Мога да ти се Закълна, че съм точно на 20 години и след 4 месеца ще навърша 21 ! За какви внуци ми говориш? И честно да ти кажа, внимание съм получавала от всеки,който искам! Смея да кажа и че съм добре изглеждаща - с дълга кестенява коса,зелени очи,чисто лице, слаба съм, обичам се добре - не ти трябва да знаеш повече ! Та ти дори може би си и на повече години от мен, ако трябва да се обзаложа... Но няма да те питам, защото не ме касае ни най-малко !
И последно ще отговоря на номер 27... Не се притеснявай, няма да попадна в твоите ръце! А и това да ме наричаш "кучка" помисли пак, дали аз не съм добре или ти! Не си мъж, ако обиждаш жена! И за теб ще бъде по-добре да не намериш жена като мен и не ти го пожелавам! Ти ли ще ме биеш? И си мислиш, че го позволя? Та аз на родителите ми не съм позволявала да ми говорят така, те не са ми посягали никога, пък да позволя на някой друг ! Аз не съм от жените, които търпят всичко... С кое право ще ме бие някой друг след като родителите ми дори не са ме били? Че и "кучка" ме наричате? И какво като ми го казахте, това някоя ваша мечта ли сбъдна ? И да, имало е момчета, които са се отнасяли с мен незаслужено, но никой от тях не ме е удрял и не ми е повишавал тон. Който ми повиши тон или ми посегне - не си мисли, че няма да му отвърна! Поне съм научена да не се оставям да ме мачка някой.

И така на всички ви желая да сте живи и здрави и всичко най-хубаво, макар и да ме нападнахте и обвинихте, ви пожелавам всичко добро ! Опитах се да получа някакво разбиране и смислен съвет, но не успях, все едно и също ми пишете. Казах ви истината за него, споделих ви всичко като човек, но ето какво стана и затова спирам тук. И нито му желая лошото, нито нещо подобно. Той просто не е човека, който търся, нито се занимавам с него.. И все пак ви благодаря!

31.   Много досадно и дребнаво. Не разбирам като не харесваш някой и не искаш да си с него, защо не приключиш отношенията и познанството си с него с 2 изречения, ами му посвещаваш километрични писаници, пълни с излишни подробности, които не интересуват никого? Никой не те кара нито да излизаш с този човек, нито да го возиш или да му плащаш нещо. Пак казвам- можеш за по-малко от 5 минути да приключиш и да си търсиш мъж, какъвто желаеш. Вместо да се правиш на деликатна пред него, да намекваш и да го отблъскваш малко по малко, а да го "храниш" пред хората в сайта.

32.   До 28 Авторката
"Аз не съм тук да се хваля с нещо". Ти си написала тази история само с една единствена ЦЕЛ, да се ХВАЛИШ до посиняване. Виждаш, че и жените те упрекват в хвалбите ти. По САМОХВАЛЕНЕ ти нямаш равна на себе си. Дори нямаш смелостта да се извиниш за лъжите си. Това си ти авторке. Заради това ще си стоиш вечно сама. Престани да се правиш на нещо повече от МЪЖЕТЕ. Срам. И ми публикувай коментара.

33.   1: въпросният да не е Георги от Видин :)
Вечно безработният форумен герой?

34.   Учи си математиката и статиката, изтъкано от комплекси, момиче!
Всеки се простира според чергата си. Родителите му могат да го издържат, защо да не си поживее.
Живей си живота според твоите разбирания и не ни занимавай повече с това момче. Дори и да имаш връзка с него сега, ще е само за няколко месеца или за няколко години.
Интересно ми е само, какво са немарковите дрехи и откъде ги купувате? В мола няма немаркови дрехи, едни са с ниски цени, повечето са средни, а трети са с непрактично високи цени?
Разсъжденията ти са повече като на 70 г пенсионерка, отколкото на млада жена. Да не би да обсъждаш приятелите и познатите си с баба си?

35.   Кажи си честно, голяма си фенка на "бързи и яростни" и толкова. С трошката, която сигурно караш, едва ли си бърза, но за сметка на това компесираш със бликаща ярост... Не разбирам защо очакваш всеки мъж да ти е Вин Дизел? А и в крайна сметка, дори той е само актьор, а филма си остава филм... Ти да не си Джей Ло или Шакира? Разбирам, че всеки има някакви мечти, но да ги проектираш по такъв смазващ начин върху когото и да било е просто токсично...
Спомена, че си била и с "други", освен него. Може би и те са разбрали това и са се отказали? Не спря да се хвалиш за "опит" в работата и н.з. какво си, но зачудила ли си се защо не ти се е получавало до сега с въпросните преди него? Всичките ли са били "глезльовци" или проблема е другаде?
Да не кажеш, че само теб те "оплювам", ще кажа, че и въпросния господин също ми напомня за мен от едно време - балъче, което хлътва по някоя "позната" (или не чак толкова). Вярно, моите обстоятелства са много по-зле от неговите и по-скоро ми дойде в повече и търсех някой с който да пробвам да си рестартирам живота... Та, за него, както и на мен преди време, не му е сега момента да се занимава с жени, дори да бяха свестни. За разлика от него, аз не съм: физически здрав, стъпвал в дискотека или бар, не държа да са ми маркови дрехите, не ме и вълнува кой какво мисли по въпроса...
Честно ти казвам, след като и твойте родители са заможни, сама си избрала да работиш каквото си работиш - винаги си имала избора и ти като него да минеш на учене. Не разбирам какъв ти е проблема с точно това. Има хора, по-елементарни и по-трудно разбират материя, която е лесна за други. А да ти кажа и в прав текст, статистиката си влиза във висшата математика, и е даже основен предмет в първите курсове в инженерните специалности - не го представяй все едно учите в един семестър ядрена/квантова физика, химия на повърхностите, съпротивление на материалите, теоритична електротехника и т.н. предмети, в които въпросната математика е най-лесното... Има и онлайн програми с безплатен достъп (сиреч легални, не кракнати), които ти решават стъпка по стъпка повечето такива задачи и най-много време ти отнемат около минута-две да ги въведеш и 10 секунди да изчакаш отговора на готово... И да речем още 10 минути ако искаш да си обясняш какво се случва и защо. Мисълта ми е, че това не е сериозно, поне до колкото го преекспонираш.
Относно личните ти качества, виждам само някаква психоза... Хем искаш да се чувстваш като "жена", хем пред никой не отстъпваш. Само мога да предполагам защо едновременно си го "мериш" с мъжете за тъпите стереотипи, а после хленчиш, че не се чувстваш "жена"? Може би, защото жените не си мерят нещо, което нямат с другия пол?? Относно това с колите, какво да ти кажа... Някои се радикализират на религиозна тема, други - за простотиики. Но да, твоето си е направо радикализиране... Като имате и двамата по една трошка - какво от това? Не карал кола - като след време той си купи някоя кола с автоматично шофиране и я управлява с гласови команди, а ти си правиш дрифт с трошката - по-готината ли си? Като някой "мачо" насветкан с метилов алкохол те попука от бой след работа - ще се чувстваш ли достатъчно "уязвима"? Не разбирам и как с такъв непреклонен характер би дала някой да ти плаща сметката в кафето или където и да те е завел? Нали половината ти описвации бяха, че сама си изкарваш всичко и пари не вземаш от никого? И аз познавам жени, които харесват да са независими, но винаги искат да си делят сметката, или всеки да си плаща каквото пие и яде - по-справедливо и няма нацупени. В същото време, обаче го храниш дали ти ще му плащаш сметката, а очакваш той да го прави за теб... Противоречиш си с всяко трето изречение... Такъв цирк просто няма никъде освен по нашите ширини.
В заключение, вземайте се, понеже и двамата (от това, което описа) сте едни галфони и ни спестете главоболието на останалите, не дай си Боже да се срещнем някога. А за тези, които искат да се презастраховат от подобни "изживявания" - терминал 2. За мен, това беше най-доброто решение в живота ми. Съжалявам, че не го направих много по-рано.
п.с. още живея с майка ми, но вече в моя къща, върху моя земя. И даже получавам достатъчно пари да издържам до петима, без да ми се налага да пипна работа, при това не съм сводник или дръг деливъри агент, към каквито явно те влече. И на последно място, карам колело и се возя в градския транспорт за по-дълги разстояния, нищо че мога да си купя цял автопарк от трошки или 1-2 лукс коли. Изяж се.

37.   Четейки такива постове все повече и повече разбирам, че съм взел най-правилното решение да стана MGTOW. :)

Не съществува такова нещо, което да е "дълг" на мъжа или на жената. Ако искам да си купя кола - ще си купя кола. Ако искам цял живот да се движа с автобуси - ще го правя.

Ако искам ще работя - ще работя, ако не искам - няма.
И това някоя си да ми казва, че съм бил длъжен да правя еди какво си, еми сори - няма как да стане. :)

MGTOW до смърт. :P

38.   Уважаема авторке! Аз съм на 38 г. все още съм свободен, живея с майка си, преди няколко години продадохме едни ниви и с парите си купих любителска камера, с която ходя по концерти! Така се роди и хобито ми! Но мога и да се оправям сам-I и II курс бях на общежитие, правех си и мекици, това-онова, но после вдигнаха наема и напуснах общежитието! Ползата от това че живея с майка си е, че успях да разбера как се готви! Мога и да приготвя вечеря, не ми трябва някой да ми я плаща и то на двойна цена! А относно пътуването-ползвам автобуси, таксита, влакове! Както се досещаш, и книжка нямам! Но във влака можеш да си поговориш с някого за живота, за други неща-филми, музика и т. н.! Но защо ние, които не караме коли, сме най-големите престъпници? Аз съм на принципа "плащам си, возят ме"! Кола не ми трябва, само защото някой така иска! Е, аз не искам! Ако ще ходя някъде и закъснея, но съм с някого, ще си поделим таксито! Проблем няма! Не знам защо твоето мислене и отношение са такива? Няма да цитирам твоите фрази! Щом се познавате от деца, би трябвало да влезеш в положение на момчето! Явно аз и той мислим напълно еднакво-и двамата не караме коли, но можем да си плащаме за такси! Само че аз ходя на концерти, които поне са на открито, пък той се завира-да не казвам къде! За мен концертите са изкуство, което ме зарежда с положително настроение, чиято публика е на ниво!

39.   Сама изкарвала, та сама.. колко па да изкаряаш
Да не са 20 бона мвсечно