Споделена история от Семейство

Проблеми в семейството
Здравейте! Аз съм жена на 28, мъжът ми е на 37. Нямаме брак. Имаме дете на 6г. Заедно сме от 9год. Както във всяка връзка отначало всичко е цветя и рози, но после всеки си показва рогата. Аз съм много спокоен и търпелив човек. Той е по-нахъсан от мен, но и много изнервен. Точно в това е проблемът. Постоянно недоволства от това, че аз вземам 600лв заплата, а той 1100. Натяква ми го. За най-малкото нещо избухва. Аз се стремя всичко вкъщи да е наред, ходя на работа, гледам си детето, но това нещо не се оценя. Все той е правият за нещата. Стигна се до там, че заради това негово отношение аз спрях да имам желание за секс с него. Правя го някакси по задължение и точно поради тази прична усещам в него съмнение, че може да имам лбовник. Проверява ми телефона, като закъснея малко веднага защо съм закъсняла и търпя всичко това единственно заради детето. Говорили сме много пъти, има някаква промяна за кратко време и после пак е същото. Знам, че сега ще кажете защо не си го оставила преди да имате дете. Ами защото все се надявах, че ще се променят нещата, но уви.

Коментари

1.   Най-глупавата идея е, когато връзката не върви, да си направите дете с надеждата, че проблемният индивид ще преживее някакъв катарзис и ще се обърне на 180 градуса. Детето е резултат от разбирателство и добри отношение, а не тепърва да оправя проблемите на майка си и баща си. Но както и да е... Ако има къде да отидеш, се изнеси поне за някакво време. С 600 лева трудно ще се оправиш сама с дете, помисли за по-доходоносна работа, ако ще и да е по-нискоквалифицирана. Явно с разговори не става, пробвай да си събереш багажа и да вземеш детето. Ако пак не се вразуми, го напускай при първа възможност. Млада си, имаш си и дете, той да му мисли сам и гонещ 40-те.

2.   Ти не можеш ли да публикуваш една щастлива, весела история ами все плюеш по мъжете. Брей, все мъжете ти са виновни за всичко. Покажи и твоите недостатъци как постоянно мрънкаш за щяло и за нещяло. Няма добър мъж за теб, а ти винаги си добра, интелигентна, срамежлива, печелиш повече от мъжете, даваш си парите по тях, а те все са груби с теб. Ти както се описваш то и принц на бял кон няма да ти хареса. Ти си голямо мрънкало. Йък.

3.   И кво те 1100лв не са много, нали той е мъжа трябва да внася вкъщи.

4.   Питай го той защо работи на толкова ниска заплата при положение, че е доста по- възрастен от теб, би трябвало досега нещо по-сериозно да е направил в живота си. Освен това има и семейстео, има жена и дете.
Не да си проектира неможко върху теб, ами да си стяга задника и да кара някакъв курс поне за преквалификация.
Без него по си по-добре. Той да му мисли.

5.   С тази смешна заплата, не знам какво се прави на важен.

6.   Кажи на мъжа си, че е време да намери по - добре платена работа ,за мъж малко пари печели.

7.   Показателно е последното изречение на авторката... По този повод има една много вярна констатация: преди брака мъжът вярва, че жената ще си остане все същата, жената вярва, че мъжът ще се промени - накрая и двамата са излъгани.

8.   Номер 1 умрях от смях от теб с тия хуморестки, че авторката била млада, а мъжа и е бита карта видиш ли. На 28г. с дете от тук нататък вече кандидатите ще и бъдат само за ,,чук и бег,,

А той на 40 може да си направи не едно, а още две семейства, ако реши. Защото детето остава по принцип при майката, а бащата си е свободен.Иначе историята е за поредната направила погрешната преценка за баща на детето и ,което по всичко изглежда, че ще расте без баща.А той сега нервничи и си го изкарва на жена си, защото е осъзнал, че е некадърник и не може да се погрижи с тия 1100 лева за себе си, ка моли за жена и дете.

Чингис Хан

9.   8 е, защо да няма, мъже самотни бол... Все някой иска семейство, дори и жената да е с дете. Има много жени с втори мъж до себе си, а имащи дете от друг.

10.   Чин(ен)гъз, той с едно семейство в което има една жена работеща и едно дете не може да се справи, че други можел тепърва да прави. Не знам как да се смея - хахаххах, хуахуахуа или буааахахаха
Мъж неудачник като съпругът на авторката, набиващ на жена си защо не работи за повече пари при положение, че той самият, много по-възрастен от нея дори не може да отлепи от 1100 лв. Набива и на нея собственият си мързел, липса на амбиция, липса на инициатива, комплекси... Ама някоя друга можела да го вземе за семейство, даже две можел тепърва да си направи...май в смеха се включват и задните ми части. Такъв трябва да е доволен, че въобще някоя го е възпроизвела, че си го и търпи около нея.
Иначе то и тук се вижда колко мъже с години не могат да създадат връзка. Някои се развели защото нали мъжът можел после даже и по няколко жени да върти и си стоят с пръст в устата сами и се чудят кво стана "къде са жените, що не ми връзват" и почват да досаждат на бившите просто защото други опции се оказва, че нямат!
За жените свят широк, голям "пазар" от свободни мъже в Бг и извън Бг!

11.   Същата възрастова разлика в полза на мъжа, същата ситуация с дете, дори моята и твоята заплати се припокриват и неговите също. Имам чувството, че така си избиват комплекса, ще сме доста по-млади и наистина 110 за мъж с дете и семейство и мъж на тези години са малко пари и не е и жената виновна, това отношение не го разбирам тотално и мислех, че е само при мен, но явно не....

12.   е какво са 600 лв. За нея не е добре да изкарва толкова малко пари. Как ще го напусне ако взима 600 лв. Тя само наема и сметките не може да плати. Прав е донякъде мъжа й. Трябва да се стреми към повече не може за се примирява с малко още повече. че има и дете.
Защо пък само въжа да трябва да работи за по-висока заплата.
Ами ако почне да я бие как ще се измъкне с тази смешна заплата.