Споделена история от Семейство

Лоши хора?
Какво ви е определението за лоши хора? Има ли лоши хора или само лоши постъпки или всичко е относително? Лошите хора чувстват ли се като такива според вас?

Коментари

1.   Лошите хора са добри, само че лоши.

Божинката

2.   Няма лоши хора, само лоши постъпки. И постъпките ги оценяш според това от коя страна на бариерата си. Ако си от печеливша страна оценяш постъпката за добра, ако си от губещата оценяш постъпката като лоша, това е.

3.   До 2. Няма спрежение на глагола с форма "оценяш", казва се "оценяваш" или "оцениш". В написаното по-горе трябва да бъде "оценяваш".

4.   То няма лошо и добро, пък какво остава за такива хора.

Всичко е в гледни точки и мотиви. Има разни морални устои, по които се водим, но пак всичко е толкова субективно.
Талибан, който да се врязва в сграда с деца е считан за лош човек от по-голяма част от човешкото съсловие, но от поддръжниците на идеологията му е считан за най-добрия и чист човек.

Братан.