Споделена история от Семейство

Майка ми не ме обича
Да започнем така, аз съм на 30,но майка ми никога не ме е обичала, или поне аз не съм усещала, че е така. Да започнем от детството, не ме разбираше и криех неща от нея, за да не ме бие. Бая ме биеше. В един етап от време пубертета, децата от класа ми се подиграваха и тормозеха. Беше ужасно и не исках да ходя на училище. Правех се на болна от време на време, майка ми като разбереше, че един ден не съм била, ме спукваше от бой и обиди. Опитвах се да и споделя, но не даваше и дума да кажа, всяко едно неподчинение беше равно на бой и ужасни обиди. Преместих се в друго училище, там пак ми се подиграваха, но до 12 клас се научих да не им се оставям и почнаха да не си правят труда. От време на време отсъствах, разбира се с проблеми, но се понаучих да не е толкова голяма драмата. Вече имаше друг проблем гадже. Майка беше разбрала и следва, повече няма да се виждаш с него, пра пра баба му е циганка. Ако разбереше че съм се виждала с него пак бой и обиди, каква съм пачавра. След като завърших 12 клас, се преместих в София в студентски. Там си наваксвах пропуснатите години в тийнейджърството. Забавлявах се и излизах, когато пожелая. Доколкото помня в началото майка ме тормозеше, защото знаеше, че подържам отношения още с тва момче, когато го зарязах окончателно, постепенно се кротна. Тъй като не виждаше какво правя така с годините се пооспокои. Разбира се, докато не си хванах второто гадже(сегашния ми съпруг, от който имам дете). Беше отново обиди и заплахи, просто съдбата ми помогна да стигна до дете и брак. Работех, но останах без подслон в София и той ме покани да живея при него. Майка ми неохотно се съгласи, нямах избор. Иначе трябваше да се върна на село. Забременях. Подписах. Родих. Расте детето. Оставях го на майка си, но тя не се съобразяваше с нас с мъжа ми, какво и говорим, и като че на пук правеше обратното. Когато и кажа нещо не ми обръщаше внимание и си правеше нейното. Казваше ми тя, че не разбирам нищо, че не ставам за майка. Може би защот о в началото не можах да се справя с кърменето. Наистина опитвах и не се получавашше, затова получавах множество обиди отвсякъде. аз се самообвинявах най-много. Последния престой при нашите, беше кошмар. Татко ми каза, че мъжа ми е повече стока от мен. Била съм патка заспала, а майка ми каза че съм егоистка, лоша и злобна. Тръгнах си незабавно. Писах пак на майка ми, тя ми каза, че тя няма да ме обижда, но иска за всяко едно мое решение да я питам. Аз не се съгласих. Спря да ми пише и вече не иска и да и показвам внук и даже. А преди звънеше да го гледа. Чувствам се много обидена. Те ме обиждаха, като в детството. Даже ме плясна по гъза майка. И защо, защото взимам решения сама ли. Не разбирам. Защото имам други виждания от нейните ли. А баща ми защо ме обижда? Защо всички се обърнаха срещу мен? Дали всички обиди са истини. Дали съм такава лоша, егоистка и злобна, всеки ден се питам. Иначе винаги се опитвам да стигна до майка си, но не успявам. След всеки път се отказвам. Последно и звънях, тя ми написа защо ми звъниш. Да и звъня ли след обидите.? Винаги да успявам да замажа положението. И най-важния въпрос кой трябва да направи първата крачка майката или детето. Вече мисля, че каквото и да правя, ако тя не ме приеме такава каквато съм, нищо няма да се получи. Мисля, че съм разочарование за нея. Как се живее без майка? Как се живее ако майка ти не те иска?

Коментари

1.   Ти си жена на 30, със свое дете вече, крайно време е да не самоопределяш като малка и да не те вълнува какво мислят родителите ти. Този твой мъж защо не те защитава поне малко? Не да се кара жестоко с тях, да се меси във вашите неща, а да те защити като твой партньор и уж обичащ те мъж.
Майка ти може да не е светица, ама и ти имаш трески за дялане. Била си студентка, живееща сама и отделно и пак зависиш от вашите. Останала си без дом и си хукнала да живееш при накакъв мъж, вместо да си потърсиш квартира или общежитие. Защо майка ти да ти разрешава да живееш с него? Пък и защо единственият ти избор в толкова огромен град , пълен с квартири, е бил да живееш при мъж? Защото няма да плащаш наем и е по-лесно, нека да сме честни, че има материална изгода тук. Квартири под път и над път с всякакви съквартиранти, особено в столицата,но гаджето е най-евтината опция.Така не правят самостоятелните и умни жени. Ами ако се бяхте разделили или скарате? Оставаш на пътя от глупост и скръндзалък. Описала си забременямането и подписът като нещо без значение, няма любов , няма емоция. Само сухи факти. Тоест си забременяла, а мъжът от няма и накъде предлага брак, явно само подписване без сватби и тържества. Тъжно.
Прави впечатление, че нямаш самочувствие и защита. Особено от мъжът си, който е като страничен наблюдател. Къде са неговите родители, това дете няма ли други баба и дядо? Дори и да няма, така ли тоя мъж мълчи като риба докато те обиждат, сигурнно се е случвало и пред него? Това не го вдявам наистина.
Ти не си си изградила собствено мнение, още зависиш от чуждото . Родителите ти може да са гадни и явно е така, но ти не можеш да се защитиш самичка, а си на 30. Отдавна живееш отделно.
Общувай с тях само когато се налага. Съжалявам те, защото явно нямаш подкрепа и от мъжа си. Все едно си сама.

2.   Ами по това, което прочетох - наистина звучиш като шемет. Да, обидите от родител не са никак приятни, но и ти не си се постарала да им е по-лесен живота. Нормално майка ти да се е дразнила, че ходиш с циганин. Не знам при какви условия си живяла, но сигурно не е искала да отидеш в някое циганско гето.
Като толкова не харесваш родителите си, тогава се оправяй сама. Ето, тъкмо ще им докажеш, че си способна, можеща и обидите им не са справедливи. Според мен много обичаш да се правиш на жертва и търсиш съжаление. Ако това ти е носело някакво внимание и позитиви през по-ранните години, то е време да се стегнеш. Вече си майка, имаш отговорности и се очаква да си по-зряла в мисленето и държанието ти.

3.   Авторката: до номер 2
Момчето не е циганин, нормално българско семейство, но майка не го харесваше, затова си намираше причини да ме изолира от него.
Попринцип може би беше права. Но това е минало. Аз го разказах, защото не си обяснявам отношението на майка си към мен, толкова години. Търся причина в мен, но не откривам. Искам да разбера, защо тази жена се държи толкова зле с мен?
Нищо повече.

4.   И аз съм била обиждана, критикувана и малтретирана от родител. Вече рядко се чуваме, държи се много добре. Има някакви прозрения. Бих казала, че е помъдрял. Аз се справих с помощ от психолог, осъзнаване на травмите. Лекуване на вътрешното дете, семейни констелации. В ютуб има много материали по темата.

5.   Е как няма да те бие и мрази. Това да имаш дете е най-малоумното нещо. Това е само един ежеджевен разход, от който ти нямаш никаква полза.
Полза има само държавата - поредния данъкоплатец, който да й пълни хазната, за да дава пари на капиталистите и да им пълни гушите с договори за обществени поръчки.
Другите , тези които имат най-голяма полза от теб, са точни тия същите капиталисти.

Теб са те направили с една единсвена цел да работиш и да га ги правиш богати, че да могат да си къпят някой гръцки остров и къща в Ница да си живеят райски и снимат видеа по youtube как обикалят света, докато ти бачкаш по 10-12 часа за тях, без да ти плащат извънредни с чиста и брутна заплата. В договора - една ниска сума съобразно определената за минимална за дадена професия, така че държавата да не заподозре нещо и друга сума малко по-висока дето я получаваш на ръка.
Така по-малко ще ти внасят капиталистите като осигуровки. Ако доживееш до пенсия , ще взимаш по-малко. Скоро може и да им махнат задължението да те осигуряват. В крайна сметка има толкова роби, които да експлоатират, че ако не си ти, ще дойде друг, който ще се съгласи да работи и за по-малко и без осигуровки.

6.   Голям човек си, мисли повече за детето си и по-малко за майка си. На този етап имаш свое семейство, което си започнала да градиш от нулата с мъжа до теб. След като родителите ти не искат да имат нищо общо с теб, трябва просто да приемеш решението им. Лесно или трудно, не може да им се натрапваш и да буташ детето към тях, след като те нямат желание да са част от живота му. Какво искаш? Теб са те създали и са те мачкали, та твоето дете ли ще тачат?
Защо родителите ти са се отнесли така към теб и дали наистина си лоша? Не можем да знаем, просто не ви познаваме. Правиш впечатление на малко заблудена и наивна жена, но не и на злобна. Спомена мъжа си не като важна фигура в живота ти, а като някакво гадже, с което сте направили семейство, защото е нямало къде да живееш. Просто не звучи добре отстрани. Така като те чета, излиза, че си създала семейство на пук на вашите. Надявам се и предполагам, че истината е друга, но ти казвам как звучи. Съветвам те да започнеш да ходиш на психолог, с когото надълго и нашироко ще разгледате детството ти и начина ти на мислене. Имаш нужда да поработиш над себе си, да избистриш ума си. Звучиш объркана, тъжна и несигурна. Позволи си да получиш помощ, за да ти е по-лесно и да се справиш с неуспехите, чуждото мнение и неувереността.

7.   До номер 2-Това,че някой е циганин не означава,че живее във циганско гето...Мога да ти кажа че от циганин до циганин има разлика!Има цигани които са триста пъти по-чисти и от Българите!

8.   Според мен просто се концентрирай ти да си добра майка за детето си, защото така описано ти си супер съсредоточена върху проблемите с твоите родители. Вече си майка и детето ти не трябва дори да усеща тези твои проблеми, то не го заслужава. Казваш им, че ако искат да видят внука си могат да дойдат и толкова, гледай собственото си семейство. Всъщност аз много добре те разбирам, според мен ти просто не си се откъснала от семейството си, но трябва да го направиш в името на детето ти. Аз също имам подобни проблеми с родителите си, но гледам моето семейство и всичко е много по-добре от преди.

9.   Единствената вина която виждам в родителите ти е че не са успели да те възпитат така че да се справяш с живота си.
Иначе мисля че майка ти те е била само и единствено при провинения, и надали си яла кой знае какъв бой щом не ти е държал "мокро" достатъчно време. Бягането от училище не е правиния начин да се справи човек с проблеми със съученици.

Не знам какви са причините в днешно време да продължават да те обиждат, но се сещам за два варианта или командваш как да се грижат за внучето си и повишаваш тон ако решиш че не са изпълнили точно правилата ти, или правиш някакви огромни грешки в живота си задлъжнявайки финансово и продължаваш да търсиш помощ от тях, да те измъкват от калта в която си затънала.

10.   До номер 9 от авторката

Хаха на чужд гръб и 100 тояги са малко. За всяко нещо бях малтретирана, психически и физически. А защо мислиш, че не се справям с живота си?
Кой знае какъв бой... Уоуу.. Значи е правилно да биеш децата си. Какво значи провинения? Спрямо кого провинения? Е как ще се справи човек със съученици, когато не го подкрепят родителите и го малтретират в къщи? Аз съм била дете, тогава не е като сега с хиляди институции за закрила на детето. Плюс съм мислела, че е нормално да ме бият и тормозят. Сега знам, че не е правилно. Според вас правилно ли е да биете децата си? Да им говоритв куп глупости, които нямат нищо с реалността. Бях много примерно дете, но не ми обърнаха внимание. Все пак открих средата, която ми е подходяща. Това не е била моята среда. Финансово съм добре, а нашите са пенсионери. Справям се сама с живота много отдавна. И да имам изисквания как да се отглежда детето ми, но това не ме прави лоша, егоистка и злобна. Явно имате мисленето като на моята майка с коеето не съм съгласна. На колко години сте? Биете ли децата си?

11.   И моята майка не ме обича, както аз я обичах и както тя обича сестра ми. Когато го осъзнах, ми беше тежко. После го приех. Да е жива и здрава. Благодарение на нея ме има. Оттук-нататък животът си е мой! Don't worry, be happy! :)
Ж33

12.   и да не те обича какво от това. Да не ти пука за нея. Имаш си семейство мъж и дете. които ще те обичат.
Гледай напред.
Спри да мислиш за причините поради които майка ти не те обича. Като мислиш само ти се тормозиш. Но на майка ти не й пука.