Споделена история от Семейство

Как да се справя с малко дете без никаква помощ
Здравейте, детето му е на 1г. и половина и го гледам сама. Бащата помага, когато не е на работа. Не мога да разчитам на помощта на баби. Отказахме се да го пуснем на ясла на този етап, защото е малък и много боледуват там. Детето не е от най-буйните, но е активно и аз съм меко казано скапана. Чувствам се на ръба на силите си. Нямаме възможност да плащаме на жена да помага. Иска ми се да намирам поне малко време за мен, дори нямам време да се нахраня спокойно. Домакинскатя работа я върша из между другото. Бих искала да помоля за съвети, как да организирам отглеждането без да съм скапана като куче. С времето става ли по-лесно? Ще го пуснем директно на градинн на 3г. и има доста време до тогава. Не знам как ще оцелея психически. Просто толкова много часове сам - самичка с детето, ме изтощават. Някакви идеи за оцеляване. Ще се радвам да споделите личен опит или наблюдения. Благодаря!

Коментари

1.   Това е възрастта, в която е необходима най много енергия за отглеждането му. Работила съм по 10 часа с такива деца. И то по 7-8 накуп. Но...
Ти най-добре го познаваш, знаеш си нещата вкъщи. Мисли за такава организация на ежедневието, която би те улеснила максимално. И най-важното за изграждане на правилен режим на детето. Хубаво е, ако спи на обяд. Използвай това време да си почиваш и ти.
Сближи се с друга жена, която има дете на сходна възраст и се разбирайте да си помагате взаимно. Да може да го оставяш при нея да ги гледа заедно за Час-два, когато се наложи. Някоя приятелка, близка без деца също би могла да ти помага.

2.   Пускай го сега на ясла. Що за предразсъдъци?

3.   Имам три, най-малкото е на 1 година. Трудно е, като порасне малко е по-лесно. И аз съм като пребито куче, разбирам те. Почнах даже една работа, но май тя ме разнообразява. Вечер като всички деца заспят започва моят рай! Гледай да го научиш да ляга рано. Ще имаш повече време. Лягай следобед с детето, дори за 10 минути. Може непосредствено преди това да изпиеш едно кафе и като се събудиш ще си още по-бодра.
Грижи се за външния си вид и прави любов с мъжа си. Ако нямаш време за спорт се разхождай на чист въздух. Помоли мъжа си да те отмени, за да можеш да излезеш без детето. Виж се с приятелка и ако можете не си говорете за децата. Отпусни душата, пий една бира, ако не кърмиш, може и две:)

4.   Не мога да дам съввт. В същата ситуажия съм и аз, само дето мъжътми не ми помага. То това е проблемът. Направо съм и аз като парцал. Не си сама.

5.   Приятелка, роднина, съседка със свободно време, която може да те отменя за няколко часа. Бъди креативна и все ще стигнеш до решение.

6.   Авторке, аз съм по същия начин, имам дете на 1 година и половина. Нямам помощ от баби, писна ми да гледам по площадките как баби и дядовци отменят за някой час родителите. Най-много ме натежава, че мъжа ми не оценява колко усилия полагам, да дете ми е, но дори до магазина не мога да отида с него. Правихме го на ясла, ами писна ми да ти кажа, една седмица там, 2 вкъщи. Просто не знам вече, не издържав психически и най-вероятно ще се ходи на психолог.