Споделена история от Семейство

Знам неща,които ме тормозят
Здравейте,дълго време се чудех на кого да разкажа,как да разкажа и дали въобще трябва да разкажа..Знам,че майка ми изневери на баща ми.Знам с кого,знам къде и кога се случи..Знам,колко други пъти се е опитвала тайно да го направи отново с различни мъже..Беше преди много години..Бях малка, а тя ме водеше с нея в различни градове като под прикритие,баща ми да не заподозре нещо(после ми казваше,че ще ме бие,ако разкажа).Те и двамата не са перфектни и баща ми е правил ужасни неща..Чуствам се отвратително,лъжкиня,а ако кажа ще се чуствам предателка..Не искам съвет,исках само да споделя дори и анонимно,ей така да ми олекне..Зная също и колко повече обичат сестра ми,колко повече неща са и дали като започнем от вниманието им и стигнем до пари,коли..Знам,колко пъти са ме били,за нещо малко,но са били изнервени от ежедневието им и са си го изкарвали върху мен..Как не ми дават да работя,а в същото време не ми дават и пари,как насила ме накараха да уча нещо,въпреки,че не бях сигурна в избора си,защото по тяхни думи ‘едното дете с образование,другото да е живо и здраво’(сестра ми завърши скоро университет)..Как въртя цялото домакинство сама,чисто сама от много мъничка,на всичко се научих..Зная,че от както баба ми почина,никой не ме е питал “как си”..Тези неща ми тежат,исках да ги споделя..Просто да си кажа мъката.Благодаря,ако сте прочели до тук,бъдете здрави и много щастливи.

Коментари

1.   Калпавите родители май са повече от нормалните. Ако още не си, като станеш пълнолетна, се махай далече от отровните ти родители и си гради живота без тяхната намеса.

2.   Трябва да говориш повече за тези неща с някого. Смело и умно момиче си. Добре, виждала си грешките на майка си, но казваш че и татко ти не е бил стока. Не се връщай към това, това са техни проблеми. Гледай и се грижи за себе си и опитай да не повтаряш техните грешки. Не е правилно децата в едно семейство да се делят. Как си? ... Прегръщам те, смело и силно момиче си. Пиши пак тук, има кой да те чуе!

3.   Авторке, не се меши в тези взаимоотношения, да не ти пука, защото когато ти имаш семейство не си знае в каква ситуация ще попаднеш. Не се карай с родителите си, защото една майка имаш. Млада си, наивна си, естевено, че искаш да оправиш света както се казва, но не може, насочи си енергията към по-важни неща в живота.

4.   Разбира се аз винаги изчитам темите докрай от уважение към автора.
По-добре нищо не приказвай за да не те пребие майка ти.

5.   Кой кретен посмя за сложи само една звездичка на втория пост? ! Колко трябва да си сдухан за да дадеш отрицателен вот на такъв пост? !
Мило момиче, имам представа за какво говориш. При мен до някъде можеше да се каже, че нещата са естествени - израснах с мащеха. Имах доведен брат малко по-малък и природена сестра много по-малка. Рутинно отнасях всичко - и грижи за сестричката ми, и всякаква работа (на село), и бях виновен за всичко...
Е, колелото на живота се завъртя. Сега съм си много добре. "Ония" тихичко си мизерстват. Не им преча...
Горе главата! Един ден ще си стъпиш на краката и ще бъдеш ТИ!

6.   Е как така глас само една звездичка. Аз не знам как стават тези работи.