Споделена история от Семейство

Разведена с дете - тема N
Още една тема относно самотни майки с деца.
Имам момиченце на 4 години.
С бащата сме разделени, той вече си има друго семейство.
Финансово обезпечена съм, не търся касичка, а партньор.
Но, явно детето е пречка...
Много ми е обидно като ми го кажат къде заобиколно, къде директно.

Въпрос към мъжете:
Кое точно ви притеснява?
Не търся пари, апартаменти...
Търся партньор за себе си.
Детето ми си има баща, грижи се за детето си.

Не ми се иска да оставам сама.
Само на 34 години съм.

Коментари

51-100 от 115

54.   Никой не иска отхапана ябълка.

55.   Имам 3 деца, от първия брак 2 от втория- 1. Мъжът ми е добър баща и на трите, обича ги, възпитава ги. За финансите хората тук са прави. Но при нас е истинска любов като по филмите. Аз му завъртях главата, но и той моята. Цял живот съм готова да се грижа за този мъж. За мен нашето щастие е пълно. Живеем в Чужбина и имаме добри приятели, хората знаят, че две от децата са от друг мъж. А на непознати не обясняваме тази подробност, просто защото не е важно. Надявам се да бъдем винаги заедно. За децата, особено за момчетата, е добре да имат мъж за пример. Но за всички пълноценното семейство се състои от мъж, жена и деца. Съветвам авторката да е отворена за нова любов, стискам палци да я намери! Дали чужденец или българин, може да е всеки, всички са хора.

56.   Авторке,

Написах коментарите си, за да си наясно, че имаш шанс да срещнеш твоя човек. Друга дама е споделила същото. А в живота има и други подобни примери. Да, с дете не би те "приел" всеки, който би те приел без дете, но това няма значение. Детето ти е ценност, а мъж, който би ви искал също е голяма ценност. Пожелавам ти да го срещнеш и всичко да е възможно най-доброто за вас!

Критикари ще има - виждаш го и в тази тема. Но не бива да им обръщаш повече от нужното внимание, а да гледаш собствения си живот.

Пожелавав ти на първо място здраве и хармония на духа. Така ще можеш да работиш над себе си и другото да се случи естествено. Нека връзката с мъж да не ти е самоцел - приеми, че не знаеш какво, кога и дали ще се случи. Само така няма да си припряна в избора си и имаш шанс за правилни стъпки занапред. А той животът ти тепърва предстои. Успех и щастие!

Номер 20

57.   Защо след раздяла/развод не се съсредоточи те върху детето си, а бързайте да си намерите нов мъж?

58.   Номер 38, отговаря се по следния начин - с баща ти много се обичахме и те създадохме с много любов. Но спряхме да се харесваме. Не ти ли се е случвало да спираш да харесваш някое дете и какво правиш? Ами тръгваш си. Не съм авторката.
Относно авторката, моят съвет е за някой западноевропеец. Българите са с мислене на пакистанци и турци. Не си го причинявай втори път. Няма смисъл да си хващаш българин.

59.   Българският мъж е комплексиран и не желае ЧУЖДО дете. Това е.
При нас жените е различно. Аз нямам деца, но ако харесам сам мъж с деца, те никога не биха били проблем. Напротив, ще се грижа за тях като мои. Децата са си деца и дали са биологично мои или не за мен не е важно. Ако съм с някой мъж то е от любов. Каква любов би била ако обичам него, а не приемам децата му като мои? ! Никаква...
До авторката - не ти трябват смотльовци. Ще намериш твоя човек. Избирай мъдро и не се занимавай с тъпаци заради едното очаяние.

60.   До 59. Много смело и самонадеяно изказване, но едва ли си била в такава ситуация. Аз обаче съм била, разсъждавах точно като тебе. В случая обаче не е достатъчно да обичаш човека до теб и да приемаш неговите деца, а трябва да имаш и нерви да ги търпиш, особено когато ги настройват срещу теб. Е, аз издържах до време. Не можеш да самоунижаваш себе си в името на една любов, да търпиш обиди, пренебрежение, да се чувстваш втора ръка човек. Човекът до мен не си помръдна пръста да промени положението. Все пак не съм мазохистка и имам капка достойнство. Събрах си багажа и сбогом. И не съжалявам.

61.   До номер 10-наистина ли мислиш, че никога няма да е сама авторката? Децата порастват, излитат и никак не им пука, че ви зарязват сами като куче. Достатъчно им е, ако изобщо се сетят, да ви се обадят два пъти в месеца. Мамите героини, пренебрегнали щастието си заради подрастващите си егоистични дечица, ще ви питам след 10-20 години дали според вас сте постъпили правилно. Пиставяте си отрочетата на преден план и така ги превръщате в тотални егоисти, които после ще ви го върнат. Поеярвайте ми, свидетел съм на много такива случаи, както и повечето хора.

62.   Е то е повече от ясно. Никой не иска чуждо дете. Аз съм дете на разведени родители. Майка ми си намери добър мъж втори, но смотан. До ден днешен имаме скандали. Вероятно много е намалила критериите, за да го задържи, най вече за секса. Той изобщи не е имал семейство преди това. Изглежда добре. Ако всичко му беше наред, нямаше да стои неженен до 50.
Другият вариант ако не смотан, да си хванеш разведен с дете. Аь съм жена и за мене тва е втора категория мъж. Наскоро пробвах с такъв. Не стига че е разведен с дете, ми има и шкембе и секса се окаьа зле. Полумек му е. Еми извинявай, ама ми идва в повече...

63.   Номер 62, ще издам една обществена тайна: При много мъже им е "полумек" или "твърд като камък", в зависимост от това до каква жена са. Има жени, които дори още не са се съблекли и мъжът вече усеща, че самолетът му ще се пръсне от възбуда. И не е непременно тези жени да са някакви красавици; просто знаят как да въздействат с поглед, усмивка, дума, жест и други възбуждащи мъжа признаци. А други, макар и привидно много красиви и/или нагласени жени, но лежащи като чувал с картофи в леглото и чакайки все мъжът да действа, въобще не му влияят така възбуждащо.
Да не пренебрегваме и огромната сила на ума на жената, който също е въздействащ, макар и по различен начин - в смисъла на възхита от страна на мъжа към жената, която показва такива качества.

- Кифлоприземител

64.   62, може ли да поясниш какво му е смотаното на втория мъж на майка ти, че ми стана интересно? Щом е добър, изглежда добре, какво не му е наред според теб?

65.   Проблема е в мъжете, на които попадаш. Ако един мъж, те харесва и те обича, детето не е проблем.

67.   Аз съм в същото положение. Само че съм мъж на44г и за сега не искам да чуя за жена вече3г си живея свободен. Сина слава на бога е голям и ни уважава и двамата но живее при нея.

68.   Чужденец, мила, не си губи времето с бедните, прости и импотентни ганьовци, детето само ще страда от тях

69.   Не се получава това. Имал съм две такива връзки... и не става!

1. Жена с дете е семейство. Аз какво правя там?
2. Няма дядо/баба в същия град, да остави детето. У нас е, правим секс и в 9 тя си събира нещата и си отива, защото на другия ден детето е на училище или нещо подобно. Усещането е все едно съм бил с проститутка. Ми извинявай, гадно е. На мен поне ми е гадно. Другия вариант-прибирам се от работа, направил съм си някакви съвсем други планове и изведнъж тя се обажда да се видим, защото детето е на рожден ден на някое нейно приятелско семейство и ще остане да спи там. Изобщо всичките срещи са някакви такива... за по няколко часа. Нямаме една снимка заедно, един празник изкаран заедно. Що за връзка?
3. Бащата на детето. Бащите обикновено обичат децата си. Освен ако не са тотални задници, разбира се... но това е рядко срещано. Т. е. бащата винаги ще иска да вижда детето си и да е с него. Няма как да го заместя и не е нужно да се опитвам. Може ако е от задниците. Евентуално. Иначе няма никакъв начин, никога. Т. е. каквато и връзка да имам с майката, за това дете аз винаги ще си остана чужд човек в семейството. (онова семейство от точка 1. )
4. Финанси. Това е много сложен въпрос и няма лесно решение. Приемаме, че бившия не е пълен идиот и дава достатъчна издръжка, плаща детска градина, училище, екскурзии, курсове и т. н. на детето си. Хубаво.... и аз за какво съм там? Мен какво ме прави нужен?
Обратен вариант- 100 лева издръжка, дето не стигат за нищо, майката разчита на мен.... а детето някой пита ли го дали иска един съвършено чужд човек да и плати примерно курсовете по рисуване? Децата имат ужасна нужда да се хвалят с успеха си. Те растат, градят идентичност и самочувствие. Пред кого?

И това са само мноооого малка част от проблемите. При това с малки деца. Ако са големи, задачата граничи с невъзможното. Тинейджър ще приеме нормално майка му да е с някакъв дето не е ясно какъв е? На тия години ще му е толкова гадно, че просто ще гледа да не се застоява много вкъщи. От там пътя до проблемите е много кратък.

70.   Маце, сега ще ти кажа какво ми пречи на мен. Първо, това дете никога няма да погледне на мен като на баща. Аз мога да обръщам планини и морета заради него, а на него да не му пука. Второ, обикновено, самотните майки НЕ дават думичка да се каже срещу "тяхното ангелче". Повярвай ми, имам познати и приятели в подобни ситуации. Трима вече се "отърваха" по техни думи. Разбира се, когато се държиш като говедо, не можеш да очакваш детето да те приеме за каквото и да е.

71.   Авторке, я си остави детето при бащата така за 1, 2, 3 седмици както си трябва, да видим тогава дали той ще може да си има семейство, а ти не. Ти му гледаш детето, трудно е да си намериш човек, което е абсолютно нормално, другата жена на този тапанар му гледа другото дете и той шейх го раздава. Връчвай там детето и ти си гледай живота, заеби ги тези мъже. Освен да им готви, чисти и пере човек, те за друго не им трябва жена. Дори и чукането не могат да правят с възрастта.

72.   Съгласен съм с номер 71. По-добре авторката да се обърне към съда със заявление за отсъждане правата над детето да бъдат прехвърлени към таткото, а тя да запретне ръкави и със своята заплата да плаща на бившия си месечна издръжка за детето, като също и съдът да присъди на бившия ѝ половината от нейните имущества и пари. Много жени надъхано обясняват, че така било справедливо - единият да плаща, докато другият гледа детето. Аз се доверявам на прозорливостта на тези умни жени. Нека таткото бъде наказан с тежката съдба да отглежда детето им, а майката да си живурка на воля, плащайки на бившия си издръжка, докато детето им не навърши 18 години.

Някои такива щастливо живуркащи си жени дори се изхитрят да накарат новия си мъж/любовник да плаща издръжката със собствените си пари, а в замяна си разтварят краката през плащача. Някои древни професии са били измислени от жените именно така. Защото са много отговорни и работливи тези жени.

- Кифлорпиземител

73.   До 72, правиш се на много остроумен хахахаха. Ти какво си мислиш, че една издръжка е една заплата ли? Или какво си мислиш, че без брак ще види мъжа или жената нещо ? Хахахаха Айде сега викам аз, новата женица на този голям баща да му гледа първото дете. Ти знаеш ли колко жените обичат да гледат чужди деца?

74.   Номер 73, никой не е длъжен да гледа чужди деца. Детето си има родители, а ако са разведени или разделени, се разбират като зрели хора кой от тях да поема основното му отглеждане (а може и поравно, ако преценят за подходящо). Нито чужд мъж е длъжен да гледа детето на самотната майка, нито чужда жена е длъжна да гледа детето на самотния татко.
Горе в мнение 72 дадох пример за справедлива размяна на отговорностите и задължения, в случай, че сегашното положение не устройва самотната майка.

Колкото до това кой от двамата родители ще поема по-голямата част (парично) от издръжката на общото дете, това не зависи от бракове-мракове, а от съвестта и на двамата родители. Ако аз имах дете и с майката сме разделени, аз бих правил всичко възможно това дете да бъде хем възпитавано и от двамата, хем и издържано и от двамата, като няма нужда майката да прибягва до съда, че да се моли да ѝ отсъди някаква мижава издръжка от моя страна (ако тя предпочете детето да е основно при нея в повечето време), тъй като аз изначално притежавам съвест и чувство за отговорност, така че всичко ще е по мое желание и в пъти повече, отколкото съдът би присъдил като сума. НО, едно голямо уточнение! Ще се уверявам, че издръжката действително отива за детето, а не за парцалки, телефони, пътешествия и всякакви други прищевки на майката. Какво по-хубаво от това, ако детето има нужда от дрехи, учебни помагала, телефон, обувки или нещо друго, да отидем заедно да му ги купим, пък макар и да сме разведени/разделени? :) С удоволствие бих харчил поне 1000 лева за детето на месец, но без да го разглезвам и да свиква, че всичко е наготово, за да не се развали като човек, а да знае стойността на парите и да има уважение към чуждия труд. А пък майката ще работи и ще плаща квартирата и битовите сметки, за които - като един зрял и отговорен човек - предвидливо е помислила предварително още преди да се разделим с нея. Щом е преценила, че иска и може да се отдели от мен и детето ни да живее без баща си, значи си е направила добре съпоставката между плюсовете и минусите от това нейно решение. Между другото, събиранията по някакви поводи между разведените са обичайна практика в северните страни и там те дори заедно отиват с детето/децата си на почивка понякога, или на разни спортни прояви, покупки за детето и прочее. Там повечето разведени не са като в България и няма неприязън и вражди между бившите мъж и жена.

- Кифлоприземител

76.   До 74, първо страшен пример даде думи нямам. Второ, на приказки много хубаво написано, че видиш ли всеки трябва да си гледа детето, никой не е длъжен на никого, издръжки, пари и т. н. да, всичко е много добре на теория, но на практика дали така стоят нещата. Трето, ти мислиш ли, че с едни пари, защото явно наблягаш на това, можеш да съравноваваш усилията, които полага една майка в гледането на детето си сама. Защото ще ти кажа, да хубаво добре даваш, но къде си когато трябва да станеш да направиш закуска, да заведеш детето, да сготвиш, изчистиш, вземеш детето от детска или училище, да го водиш на някакъв занимание, вечер да пишеш домашни, а когато е болно, и междувременно жената да си намери половинка. Ти как смяташ, че това става? Защото едното е винаги за сметка на другото. Затова не ми приказвай за основно отглеждане, а пък ти да даваш пари, ама видиш ли не да ги пипа майката, как ще стане това ако детето е на 5 години? Друго нещо парите за издръжката изобщо нямат връзка с това дали жената има пари или няма щом е решила да напусне мъжа, защото ако си родител ще искаш най-доброто за детето си.
Мисълта ми е това, че когато за разделени двама родители, винаги единия е прецакан и не става въпрос за пари, а заради това, че едно е да си 5 дни в седмицата с детето си друго е когато си 2 дни, а по равно не знам как ще се случи ако са в различни градове.

77.   Номер 76, след като майката иска да напуска бащата и държи детето да е при нея, а той да плаща, следва да си е направила добре преценката и да е претеглила плюсовете и минусите от собственото си решение и настояване бащата да остане без детето и той да плаща издръжка, а не майката да плаща, а детето да е при бащата. В почти всички случаи именно майките са тези, които настояват точно за това. Ако искат да е другояче, тогава да настояват за друго. Все пак, от тяхното желание зависи най-вече и съдът в случай на раздяла се съобразява повечето пъти изрично с жената, а не с мъжа.

Сега ще ти отворя очите и за други две неща, които или не забелязваш от гледната точка на жена, или не искаш да си ги признаеш. Но е важно да се уточнят:

1. Хубаво наблягаш над това как едно дете изисква внимание и грижи - това никой не го отрича. При развода майките настояват бащата да не се грижи за детето, да не се радва на присъствието му, да се чувства самотен в отсъствието на родното му дете. Майките настояват таткото, оставен сам без детето си, да плаща. Неслучайно, в предишното ми мнение писах, че всеки кадърен баща сам би желал това и не би чакал съдът да решава дали и каква сума месечно. Нека тези майки, настояващи детето да е при тях, да си представят какво би било, ако си разменят ролите с бащата и детето е при тях, а те си останат сами, далече от детето. Да, обаче тези майки искат да се радват на детето и то на тях, защото знаят, че освен грижи, детето носи и много радост и усмивки, осмисля деня и живота на родителите си, внася настроение, а покрай него и много други неща се извършват като дейности и начин на живот, които свързват родителите с други хора като общуване. Една майка с дете, водеща го на училище или на кръжоци/танци, например, се среща с други жени там, може да завърже приятелства, може да си говорят дълго време, да им е забавно заедно, да ходят на кафене и т. н. Може и да се сближи с някой татко там. Тези приятни изживявания сред тези среди тя няма да ги има, ако детето не е с нея. Обикновено това водене на детето е съчетано и с ходене до магазин или работа (не всички самотни майки държат да са безработни в светлата част на деня, докато детето отсъства по цял ден на детска градина или училище), така че не отнема твърде много време, освен ако самата майка не иска да си побърбори с други майки като нея за повече време.
Поредица от приятни изживявания, случващи се поради наличието на дете, са периодичните посещения на представления (понякога включващи и организирани пътувания до други градове, което е забавно и носи разнообразие), на манастири (училищата организират и подобни пътувания), на рождени дни (майките си оставят децата под надзора на гледачките в центровете за празненства, докато те в съседния кът за родители (или в някое заведение) си пият кафенцето на сладка раздумка, обсъждайки мъжете, новите течения в женската мода, турските сериали или каквото друго им е на душа.

2. Най-малко 1000 пъти по-лесно е самотна майка с дете да си намери бързо мъж, отколкото самотен татко с дете да си намери жена! Да, съществува вероятност част от тези мъже кандидати за сърцето на самотната майка с дете всъщност да се окажат кандидати само за влагалището ѝ, но да имаш огромен избор измежду свестни и несвестни мъже пак е по-добре, отколкото да си на мястото на самотния татко с дете и въобще да нямаш никакъв избор или той да е силно ограничен и основно включващ жени с безкраен брой изисквания цялото мъжко внимание, време и пари да са съсредоточени над тази въпроса нова жена (нова в живота му, но обикновено вече минавала пред десетки мъжки кревати), които още повече правят нещата трудни или невъзможни. И не ми давайте някакви редки примери с татковци мастити предприемачи или самотни татковци фотомодели с две-пет любовници, защото те са нищожна част от всичките татковци. Нормалните татковци с деца не се радват на такъв женски интерес.
Ако не вярваш, отиваш в бар, в кино, в заведение, на площада или където искаш другаде, и като една средностатистическа жена казваш "Кой от вас, мъже, иска да излезе на среща с мен? ", а после броиш процента на изразилите желание. На площада, например, от 100 необвързани мъже, ще се съгласят най-малко 95 от тях, като дори не е нужно да си първа красавица и с манекенско тяло, а просто да си нормална жена. Ако обаче при съпоставими условия средностатистически мъж предложи така на 100 необвързани жени, ме съмнява, че ще се намери дори и една кандидатка. Нещо повече - дори и да се случи чудо и на една да ѝ се прииска, тя най-вероятно ще се ръководи по стадното правило и няма да посмее да се обади, защото ще си каже "Какво ще си помислят за мен, ако посмея да не съм като всички други!? ". Стадното мислене и слугуването на общественото мнение е прецакало щастието или е предотвратило зараждането на такава при не една и две жени.

- Кифлоприземител

78.   Имах около тригодишна връзка с разведена с дете. В началото всичко вървеше добре-праввше компромиси заради мен, ходех аз у тях и тя у нас. Постепенно идванията при мен намаляха, все настояваше аз да ходя. Нямах толкова проблем с това, но детето и, момиче тийнейджър, явно ревнуваше. Не ни оставяше буквално сами, завираше се в леглото ни, прекъсваше ни, докато говорим и т. н. Когато в нямаше и знаеше, че сме заедно, задължително и звънеше и я занимаваше с глупости. В един момент ми писна, спрях да ходя у тях и това беше началото на края. Отгоре на всичко нямаш дума за възпитанието на детето - както стана дума, получаваш задълженията, но не и правата на баща. Истината е, че малкото лайно провали връзката, защото мама, за да компенсира липсата на таткото, я е разглезила безобразно. Тя е свестна, добра жена иначе, но явно си в самодостатъчна с детето и кучето. Бвгайте далече от такива - жените често има защо да са сами и детето реши ли да ви разкара, рано или късно ще го направи. понеже нали се сещате, че мама за всичко се съобразява с него. Вшрочем тя започва вече да си бере плодовете от глезенето, но проблемът си е техен, не мой. Не взимайте чужди проблеми, не се занимавайте с чужди грешки, това не е вашата борба. Въпреки всичко, не съжалявам за връзката си, защото беше безценен опит и вече знам какво да не търся

79.   Абе гадно е да си самотна майка. Все с детето трябва да се занимаваш. Нямаш свободата си.
Не си представям да съм самотна майка. Аз съм човек, който много държи на свободата си.

Относно проблема на авторката.
Да, лошо е че има предразсъдъци Относно самотната майка с дете.
Да, знам ако обичаш партньора си трябва да приемеш и детето му.
НО не е толкова лесно.
На мъжете не им се занимава с отглеждането на деца. На някои де.
Друго си е да си хванат свободна мацка без ангажименти, която има свободата да си излиза и да си прави каквото иска. Друго си е да си направят планове и плановете да не им се развалят.
Супер си е животът на хората, които нямат отговорности.
Затова е нормално мъжете да търсят повече свободни жени.
На никой не му се занимава с гледане на деца.
Голяма отговорност е мъж да поеме отговорност за детето на жената, която е харесал.
Детето иска внимание, грижи, пари. Авторката няма финансови проблеми но все пак отговорност си е.
Любовта си е любов но щом има дете нещата са различни.
Може да възникват проблеми между детето и човекът, който би трябвало да му е баща.
Голяма отговорност е отглеждането на дете особено ако не е твое. Така че разбирам хората, които не искат да я поемат.
Детето може да каже, "ти не си ми баща " с една дума партньорът няма дума при отглеждането на детето.

Аз съм много егоистична.
Щом за мен е трудно отглеждането на детето пък остава за мъжете.
Не е редно авторката да се отказва от мъжете заради детето.
Добре е да изчака малко докато детето почне да разбира но да спре с любовния живот не мисля, че е нужно.
Щом детето плаче за баща си мисля, че е редно жената да изчака с воденето на нов мъж вкъщи.

Но все пак детето отгледано само от самотна майка ще има проблеми в бъдеще. Детето трябва да вижда и мъжка фигура.
Затова е добре детето като поотрасне малко да намери добър баща за детето си.
Не е проблем авторката да намери човек с който да се виждат като гаджета. Все пак и тя си има нужди.
За единия секс все ще намери.

А и мисля, че мъжете не биха имали нищо против да излизат като гаджета със самотна майка стига тя да не отказва срещите. Предразсъдъците тук не важат.
Но естествено, че да живеят тримата с дете е голяма отговорност и не всеки би я поел.

Много му е лесно на бащата на детето й. Плаща някаква мизерна издръжка и си живее живота с новата си. Кой е като него.
А с грижите по детето им се нагърбва авторката.
По-лесно е да се платят едни пари и да си живееш живота.
За една мижава издръжка трябва да се моли чак съда.

80.   До 78.

Направил си грешните изводи пич. Не е било заради детето, майката само се е възползвала от теб, бас държа че си правил каквото тя поиска, както тя поиска и където поиска. Тоест бил си само финансов съпорт. Ако те е обичала щеше да е друго яче. Детето само е бил претекст за извинение на майката. Даже ди мисля че си искал нещо по-сериозно и тя и използвала това за аргумент за да не стане.

81.   Защо не си търсиш самотни татковци и проблем няма да има? Защо обичаш някой свестен мъж да остане бездетен? Признай пред себе си дали си готова за още едно дете. Детето ти е на 4(вече може и на 5, 6). Ако не си намерила до сега, тепърва да намериш, поне година да се опознавате, после опити 6м., година. Детето ще е на 7, 8. Само ми кажи че тепърва вкусила от свободата(детето започва училище, занималня, по-саностоятелно е, някои дори от 1 клас сами ги оставят вкъщи), ще се върнеш назад, тепърва да бременееш, да раждаш и то на дърти години, да се забиваш с бебе, колики, памперси, зъбки и безсъни нощи, после 2-33 години висене по паркове, да не може да излезеш на едно кафе като хората или с партньора един секс уикенд да направите. Мъжът ще се нерви, отношенията ще се скапят и ти го знаеш. Хайде сега примерно детето ти посещава бащата предполагам някои дни в месеца, може да ги оползотвориш, да отидеш някъде. Едно бебе минимум 3г. лепнато за теб, секса ще е мираж, накрая ще си самотна майка с 2 деца от различни ощи пак ще ревеш по сайтовете. Ако го лъжеш да го вържеш е подло също рака. Всеки има право да се размножи. Едва ли някой ще се хване на тия, особено умните. Аз съм жена, рядко е да видиш жена с по-голямо дете да се хване с нов мъж и тепърва да се забива. Няма шанс. Ако е на 1-2 госини, да, но пък тогава кой ще те вземе с малко бебе. Аз само една познавам направи с 14 г. разлика от друг, но втория има кинти, не е като да няма.
Познавам една, която си сложи спирала и лъжеше новия да го върже, уж не можела да забременее(детето и голямо беше. А той човека много искал дете, бившата му имала спонтанни аборти
Върза го, одъртяха, сега кучета гледат, нейното дете вече над 20 годишно, глупака я води по екскурзии и работа и уреди а тя стана плондер и половина. Той ще си остане брз деца, нищо чудно нейното да го наследи. Та повечето мъже искат да се спасят от този сценарий.
И себе си щр мъчиш и децата и новия и бившия и всички. Може да си взвмеш самотен татко, вдовец или евентуално мъж който не може да има деца или не иска(поради някаква причина).

82.   ще си намериш мъж няма да останеш сама.

83.   Децата сами по себе си не са никакъв проблем или поне не би трябвало да са. Реалността обаче, в повечето случаи е по-друга. Масово напоследък децата са супер разглезени и невъзпитани. Не всички, разбира се, но една голяма част - да. На такива деца самите майки нищо не могат да им кажат. Нали все пак самите те са ги възпитали така. В подобна ситуация не смятам, че има смисъл който и да е мъж да се занимава. Едно дете няма ли респект от собствената си майка, нещата са тотално изгубени.

84.   За съжаление само секс с такива. Имах тригодишна връзка с такава и отначало всичко вървеше добре- идваше при мен, аз при нея, щеше дете да ми ражда. В един момент дъщеря и започна да върти номера и да ревнува и нещата забуксуваха. Отгоре на всичко- наистина имаш само задълженията, но не и правата на баща. Нито можеш да възпитаваш, нито нищо. Честно казано- по-добре ми е сам, отколкото в такава връзка. Опитвах всичко- и да бъда приятел, и да бъда баща, но с ревността на децата не можеш да се справиш. И друго - колкото по-големи са децата, толкова по-трудно е такава връзка.. Все пак не съжалявам, защото я обичах и тази връзка ми беше за урок - какво да не търся за в бъдеще. Успех!

85.   До номер 80- в началото взаимни правехме компромиси, даже често аз взимах решенията. В един момент обаче явно и на нея и хареса да си е сама, и детето постоянно изостряше положението. Така нещата логично приключиха и на раздяла ми каза, че искала дете от мен като сме се събрали, но според мен никога не е искала. Отделно детето е супер егоистично и невъзпитано, поставено е в центъра на вселената и светът на мама се върти около него. Както и друг спомена- проблемът е в твърде либералното възпитание, което главно мамите дават на отрочетата си Затова сега съм сам, може и да не открия подходяща цена, но поне ми е спокойно В интерес на истината и докато бях с нея, се чувствах сам и втора категория. По-добре сам, отколкото зле придружен. И накрая- тя има още едно дете, по-голямо, но към него не е толкова вманиачена, определено има патология към дъщеря си. Това са хора с проблеми, от които повечето нормални мъже бързат да си спестят.

86.   Номер 57 ами тя си гледа детето не го е зарязала.

87.   Това, че е майка не означава, че няма нужди. Ей вие сте странна работа Това, че е станала майка не значи, че е робиня, която няма собствени нужди.
Да, детето е на преден план, тя се грижи за него разбира се, че ако се наложи да избира ще избере детето си но с появата на детето й любовния й живот не приключва.
Ей такива, които се изказват по този начин са адски обсебващи.
Посвещават живота си на детето и после го обвиняват, че заради него са се отказали от живота си или се вкопчват в живота му и не му позволяват да бъде самостоятелно. Не могат да приемат, че то има право на личен живот разбира се като порасне.
Любовта към детето и към любимия човек е различна.
Не може да очакват, че жената ще спре да мисли за любов.

Нали си гледа детето какъв е проблемът не разбирам.

88.   87 Да си вземе вибратор. Да си търси за секс само. Да се хване със самотен татко. Но не. Как така? Нали новия татко трябва за нейното да дава всичко. Една такава уруспия с 2 деца се предлага на моя. Флиртаджийка, не пропуска възможност да се бура където и падне. Е не мога да ги стъжалявам такива. Нито ще ражда пак, нишо. Самотна за секс да вика. Търси усилено, с цел. Не става така. Да си живее живота пък може да намери. Не отчаяно да се бута навсякъде, включително и по обвързани мъже. Гнусно ми е вече. Самотни татковци с лопата да ги ринеш. И няма да я карат да ражда пак.
От 81

89.   Е в този случай си прав номер 88. гадно е да се бутат.
Знам. че ако обичаш истински някого трябва да приемеш и детето му но нещата не са толкова просто. Това е отговорност. И колкото и да обичаш може да възникнат проблеми.

90.   До последно коментиралите. Следите на земята и вижте реалността. Гледаш жена с дете и си мислиш че се е напатила и че търси някой да и е спокойно и да си се обичат просто. Да ама не, 99% от тези същите не само че не са се напатили, ами сами зарязват, защото им се живее, искат някой да си ги води постоянно някъде, да им гледа децата и същевременно да не е нещо ангажиращо към него, хем той да влага всички свои средства и усилия за нея.
Ако може да е хубав-супер, ама това не е толкова важно, важно е да е изпълнителен балък който да и лази в краката.

91.   Без да имам за цел да генерализирам, по мои наблюдения масата от самотните майки не стават. Една част от тези, които познавам са самотни заради техни изневери, другата просто са си избрали някой пълен селяк, който не става за нищо. Само че, вкусът трудно се променя и те продължават да си търсят подобни типажи. Има и една трета категория, които даже не ги знаеш самотни ли са или не. Живеят с някой, но по всичко личи, че е това е просто, за да има кой да им помага и основно да покрива разходи. Сигурно има и свестни, но поне до момента аз не съм срещал такива. Общо-взето е както го е описал номер 90 по-горе.

92.   От 90 до 91.

Цялата драма е в главите им. Повечето се имат за мис свят, имат големи претенции и изисквания, но същевременно не са се потрудили да учат, да се развиват професионално, от там професиите им не са толкова доходоносни, продавачки, дистрибуторки, сервитьорки, в разни салони за красота. Така хем не могат да си подсигурят претенциите и живота който искат, хем не могат да го сторят професионално сами. От последните две е ясно че говорим за глуповати жени, разчитащи че ще има текучество на мъже, като някъде там трябва да се появи този, който да им изпълнява капризите. Самите им капризи от своя страна не надхвърлят мечтите/мислите/акъла им, и се концентрират върху външния вид- приключения-забавления, просто толкова им е ограничен мирогледа предвид капацитета им. Обяснено материално : дрешки, почивки, Фейсбук, тик-ток, барове и дискотеки.
Разбира се такива жени ще бъдат ужасно скучни/плитки за някой умен мъж (че какво би могъл да си каже с нея дори за 10 минути? ) за това често попадат на някой откровен галош, който няма голям капацитет, който би избрал самотна майка, тоест няма никакъв избор с жените, което значи че няма да е освен умен и да в красив. Разбира се има и малко изключения, но те са толкова рядки, че само потвърждават правилото.
Само че ако не е умен и е грозноват за какво и е на такава такъв мъж. Остава само едно нещо заради което би се хванала с него.
Така се зараждат връзки и взаимоотношения на двама души, които уж се допълват. Той не иска много, само да си я показва и да си я чука и е готов да и предложи всичко което има за да се случи това, това за него е безмерното щастие... От друга страна тя няма нищо против компромиса, стига той да задоволява капризите и.
Така се появяват “най-щастливите връзки на планетата”.
Разбира се само наивник би се вързал, че на такава жена тези компромиси които прави, няма да и омръзнат след 2-3-5 години, ако ще да в води на Сафари в Африка през два месеца. Така по някое време става триъгълник формата на връзката или просто го зарязва с мотива че той еди какво си не прави за нея или греши в нещо, а реално пича си прави всичко, просто има малшанса и тъпотията да си е избрал жена, която си е такава и даже не го е забелязал. Като цяло двама глуповати индивида на едно място, е ясно че не могат да родят кой знае какви емоции и настроения един за друг, да не говорим за двама души взели се по компромис, а не по чак толкова безмерно желание и безсънни нощи.
Това не се отнася разбира се за всички самотни майки, както и такива жени назад във времето не са имали деца, но са се водили от същите метежи и желания. Някой да ги спаси от самите тях, от проблемите им, очаквайки че това случилото се решава всички бъдещи проблеми, а всъщност само ги затвърждава. От там всеки с малко опит знае, че такива жени рядко слизат от клона, а само скачат на друг такъв, така повелява морала и традицията на хора, които не могат да избягат от себе си, не могат да вложат нещо дълбоко и имах си аз да могат да се понасят и да не изпадат в постоянни депресии, да не говорим сами да се оправят в живота или да решават проблемите си. Самите действия и смяна на партньор след партньор и всеки до тук бил грешен и неправилния, говори за бърнаут на мейн платката и проблеми със софтуеъра.
Приемаме най-“положителния” вариант, в който някак такива взаимоотношения продъществуват, какво мислиш че ще се роди? Нещо невиждано и гениално?

93.   Прав си за професиите номер 92.

94.   Аз се ожених за самотна майка. Момченцето заобичах като свое. После си направихме още едно детенца, което пак е момченце.

Сега тези "момченца" са големи мъже на 27 и 23 години. Не съжалявам за избора, който направих. Големият ми син ми разказа, че преди 5 години, биологичният му баща се е свързал с него, но синът ми го е отсвирил.

95.   Познавам много разведени жени с втори съпруг, който ги е взел с детето. Някои деца приемат пастрока си за истинския си баща. Моят съвет е първо да поработиш върху себе си и да влезеш във форма. Така ще привлечеш повече интерес към себе си

96.   Защото ти си много добър човек номер 94.
Децата също са били добре възпитани. Майка им е била свестна.

Но някои деца казват ти не си ми баща. Майките също не позволяват да се месят във възпитанието на децата им.
Някои бащи също пристъпят с желание в отглеждането на децата но децата имат проблеми също и майка им която не дава нищо да се каже да Децата й.

За мен така е правилно. Да приемеш децата й като свои. Да сте щастливи заедно, да сте семейство. Да се справяте с трудностите заедно.

97.   Няма как да приемеш децата като свои, особено ако те не те приемат. При мен едното ме прие, другото -не и вкрайна сметка успя да ни раздели. Ходиш у тях и не смееш копче да му кажеш, защото пепелянките веднага ще просъскат - ти не си и/ми баща. Получаваш жилото на "бащинството", но не и меда. Китайско семейство един вид. Ако настоявах, можеше да имаме и общо дете, ако не реши да абортира, но се замислих. Нещата с наше дете щяха май да са по-зле, вече не само аз, а и детето ми да се чувства натрапник. Затова постоях в тези отношения няколко години и накрая я пуснах, да се гушкат двамата, детето е иззело ролята на мъжа в нейното "семейство". Даже другото и дете няма търпение да се разкара оттам, понеже вижда, че двете са си самодостатъчни. Рсзбира се, по думите и бившия е"свиня", но не съм убеден, че не са се отнасяли и с него по подобен начин. Според мен самотните майки да си търсят или самотни татковци, или мъже, които по някаква причина не искат да имат деца и са съгласни да са под чехъл. Да не занимават свободните пичове като мен за друго, освен секс. Приятелите ми даже ми казват, че съм имал адско търпение, че съм изтърпял толкова време. Успех!

98.   97 може и да е малко краен, но пък човека говори от опит. Определено не всички самотни майки не стават, но може би с една голяма част наистина не си струва да се занимаваш. Давам пример с моя колежка, която все още е с мъжа си, но чисто приятелски ми е споделяла, че вече не може да го търпи. За последното й вярвам, защото мъжа й го познавам добре. Между нас няма нищо и нямам намерение да правя каквото и да било, но просто се замислих теоретично, ако стане самотна майка какво би било да заживееш с нея или с жена, като нея. Добро момиче е, симпатична е, работлива и т. н. Двете й деца обаче са доста разглезени и буквално правят каквото си искат. Нямат абсолютно никакъв респект нито от нея, нито от който и да било. Правят я дива и щастлива, както се казва и за това си е виновна самата тя. Като се сетя и колко години наред буквално слугуваше на мъжа си, който винаги си е правил каквото поиска с нея и за който всички, които го познават кават, че меко казано не става, просто не виждам как уважаващ себе си мъж би се подложил на подобно изпитание. На фона на подобна картинка да го играеш някой си там, чиято роля е основно да запълва свободното време на мама, а през останалата част е някаква безгласна буква - не, мерси.

99.   До 98 - това е така, защото голяма част от тези жени са с нарцистично разстройство и не могат да имат нормални отношения с мъж. В началото, заради характера им, си тръгва бащата на децата им. Майката се вкопчва отчаяно в децата си. Докато са зависими от нея, всичко е наред, в момента, в който отраснат и тя види, че е изпуснала нещата с възпитанието им, започва да си търси мъж, "за да не е сама". Намира някой заблуден ерген, който вярва, че тя ще му роди и тяхно дете. Тя обаче няма такива намерения, хванала го е, за да си храни егото, а не да му ражда деца. В даден момент пича разбира, че е преебан и дава задна Тогава най-често тези жени взимат куче. Защо куче? Защото и в добро и в зло, то те обича- ако ти е кеф, го галиш, гушкаш, радваш му се, ако не си на кеф -затваряш го в другата стая и си седиш сама на спокойствие. Това да се държиш с мъж по този начин - никой уважаващ себе си мъж не би те търпял. Точно такива отношения търсят повечето разведени с деца-мъж само когато им "потрябва". Проблемът е, че ако срещнат мъж, който е готов да се държи така, те губят уважение към него и в един момент спира да им е интересен. Така тези жени дълги години си живеят с кучето/Тата си, защото образно казано - само те могат да ги изтърпят. За съжаление дамите не осъзнават, че имат психически проблем, защото нарцистично разстройство си е сериозно заболяване. В идеалния щастлив край тя намира някой мъж с ниско самочувствие, който е съгласен на "офертата", като дълбоко в себе си тя продължава да усеща онази празнота в себе си, но пък кучето я запълва. Не казвам, че всички разведени с деца са такива, но примерно 90 процента -да.

100.   Може би има истина в това, което казваш номер 99.

101.   99 е прав....
90% от самотните майки с деца са такива за съжаление. Проблемите идват от детството и от баща им, който е попаднал на майка им, която е била същата.

102.   Аз също бях самотна майка, когато се омъжих за вторият си съпруг. Директно му казах - имам дете, няма да го изоставя заради теб. Ако искаш.

Е, вече 9 години сме женени. На детето съм обяснила следното "Не си длъжен да му викаш "татко", но не си позволявай да го обиждаш. Той е втора авторитетна фигура вкъщи. Край. ". И, да, имам дете и от вторият си съпруг. Съпругът ми никога не е делял децата. Знам, че на повечето българи това им е чуждо, но има хора, които не делят на "твои" и "мои".

103.   Това е много хубаво номер 102.
Възпитала си страхотно детето си да приема втория си баща за авторитет.
Не е длъжен да му вика татко но и да не си позволява да го обижда.
Ако всички бяха като теб.

104.   Не съм забелязала разведените с дете да са останали сами. Това са някакви митове. Особено пък в наши дни, когато хората сенят често по няколко партньора, е смешно да се твърди това. Трябва сигурно почти всеки да е сам. И самотните ми приятелки с деца си намериха, и приятели-ергени наоколо са с майки - хората са щастливи и изобщо не им пука за общественото мнение.

Важно да срещнеш точния за теб човек, както и да имаш поне малко късмет. Ако един мъж наистина те обича, ще бъде с теб, това е. Нищо няма да го спре. Ако не те иска, всичко ще му пречи и ще изтъква като причина.

Мъжете с деца също би трябвало да са нежелани по тази логика, но не виждам да са спрели да търсят половинка.

Иначе по форуми като този се търсят все манекенки на 19 години и мъже от милиардер нагоре, но реалността е различна.

105.   102, а защо изобщо е нужно да има такива сложни семейни взаимоотношения, деления и т. н., когато можеш просто да родиш само от ЕДИН мъж, който да е и първият ти през живота ти, да не се развеждаш и да не оставяш детето/децата си без баща, само и само да можеш да курвееш неограничено колкото и с който си щеш? Тогава децата ти ще са всичките от един общ баща и никой няма да ги дели, и те самите също няма да се делят помежду си и да се създават излишни конфликти. Господ си го е измислил каква е правилната формула за съществуването на едно нормално семейство, а всичко което самотните "майки" го правите е в тотален противовес с природните закони, и с това вредите не само на себе си, но и на децата си. А те с нищо не са ви виновни за вашия личен и целенасочен избор, за да търпят някакви си чужди пръчове в собствения си дом, които не са им никакви, да се съобразяват с тях, че и да им викат "татко", все едно че от тяхната пишка са излезли. А я кажи самотно маменце, ако разбира се не е тайна, какво стана с първия ти съпруг, защо се разведе с него (ако въпросът не е прекалено неудобен, и ако не те изважда от равновесие)?

51-100 от 115