Споделена история от Семейство

Съвет
Мъж на 20 години съм. Имам проблем с общуването и съм много притеснителен. Не мога да водя разговор, нито да поканя момиче на среща, знаят ме като тих, притиснителен и такъв, който не излиза. Имам много ниска оценка за себе си. С баща ми много често се караме за това, нарича ме балък, смотан, задръстен, винаги гледа да ми смъкне самочуствието, а в същото време иска да ми помогне, но не виждам упора в него, а само спънка. Много съм объркан и не знам какво да направя. Моля модераторите да публикуват темата.

Коментари

1.   Не си по-различен, близките ти сриват самочувствието, изгради си самооценка. Не позволявай да те мачкат. Ти можеш, не си смотан, а си нормален като всички. Не си мисли какво ще кажат за теб, защото всеки мисли за себе си и най - голямата простотия да кажеш, никой не обръща внимание. Хората обичат да ги ласкаят, ако има нещо хубаво у някого, кажи му го бъди усмихнат и да не ти пука от никой. С времето ще се попречупиш малки.

2.   Ако самочувствието ти зависи от това, какво ти казва баща ти, наистина си зле. Той не може да ти реши проблема с общуването, както и никой друг, можеш да го направиш само ти. Ако ти пречи толкова много, се изнеси и не живей с него. Много хора на твоята възраст, че и по-млади живеят сами. Когато поемеш сам живота си в свои ръце, започнеш да се бориш с трудностите без да чакаш Упора от тати (пише се опора между другото), ще придобиеш и самочувствието, което ти липсва. Само със самосъжаление, свиване и срамежливост и чакане на съвети от разни хора, няма да ти се получи. Искаш да водиш разговори? Първо прецени с кого и за какво - разните хора имат разни интереси, но трябва да имаш все пак някакво количество знания, обща култура, нещо, което да споделиш, да е интересно за другите, а това става с четене. Искаш да общуваш с хора, ами преодолей задръжките си и ги заговори. Ако стоиш и мълчиш няма да стане. Да, ще ти е трудно, ще усещаш дискомфорт, но с времето ще свикнеш. Има литература и за това, има психолози, потърси помощ. Излизай, никой няма да ти дойде на крака у вас и да ти оправя самочувствието.

3.   Баща ти ти говори така, понеже хем го дразни, че си такъв, хем не знае как да ти помогне. Прителнителен и срамежлив мъж без самочувствие е еквивалента на жена с лош външен вид. Срамежливостта и липсата на самочувствие са най-сериозните проблеми за един мъж. От него произлизат ужасно много несполуки от всякакво естество в живота.
Промяната може да дойде само и единствено от самият теб. Още си млад и имаш много време да положиш необходимите усилия за това.
Съветът ми е да се запознаеш с термини като pick-up, Red Pill, теорията за алфа мъжете, за да разбереш как протича динамиката на общуването между хората и в частност, между мъжете и жените. Има тонове литература по темата в нета и няма да ти е проблем бързо да натрупаш теоретични знания. След това, по-трудното ще е да започнеш да ги прилагаш, защото да промениш мисленето и физическите си реакции към случващото се около теб е най-сложната задача.

4.   Аз също блокирвах като работех на касата.