Споделена история от Семейство

Иска дете, но се страхува...
Здрасти! Аз съм на 26, а приятелката ми е на 22 заедно сме от 5 години.

Много я обичам. Като навърши 19 години и предложих да живеем заедно и тя прие. Бях много щастлив.
Тя е много добро и грижовно момиче. Преди около година и 1 или 2 месеца сестра ми беше заета и остави племенника ми да го гледа приятелката ми.

Когато я видях да прегръща и да се грижи за детето ми се разтупка нещо. В мислите си я виждах, като майка на децата ми. Толкова нежно се държеше с детето: гушкаше го, играеше си с него, хранише го и го приспиваше. Когато я наблюдавах беше толкова красив момент.

Тя обича много децата, много обича племенниците ми, винаги мисли за тях. След тази случка я попитах дали е готова за деца? Започнахме да правим опити и след месец, тя ми съобщи положителния резултат. Бяхме много щастливи. Всичко вървеше перфектно. Когато един ден майка ми ми се обади в обедната почивка с думите : " Трябва да дойдеш в болницата нещо става с нея, зле е! "

Тръгнах, като обезумял в главата ми се блъскаха разни мисли за нея /най - нежното създание/ и нашето дете. Случи се най - лошото. Направи спонтанен аборт. Казаха, че бременноста е била извън маточна. Тя беше съсипана. Плака дълго.
Стана леко затворена към света, дори от мен се отдръпна.

Сега вече е по - добре. Но вече не иска и да чуе за дете. Когато сме интимни се страхува /усещам го/. Какво да правя? Притеснявам се много за нея. Знам, че я боли и мен ме боли повече. Как да спра болката, която изпитва? Знае, че вината не е в нито един от двама ни. Правихме си изследвания и двамата сме добре. Иска дете, но се страхува. А Аз какво да правя? Искам да не я боли, искам да имаме дете, искам да сме щастливи. Дайте ми съвет какво да правя? Моля Ви! Благодаря на всички!!!

Коментари

1.   Съжалявам за случилото се, но уви такива неща стават. Най-доброто, което можеш да направиш е да бъдеш до нея. Нормално е да се страхува и ще е хубаво да потърсите професионална помощ за това. Няма нищо странно да се допитате до специалист, за да ви помогне да преодолеете случилото се. Спокойно след време нещата ще се оправят и ще си имате дете. На приятелката ти просто й трябва малко време.

2.   Млади сте още има време за всичко.

3.   Аз също съм преживяла спонтанен аборт. Много е тежко, особенно за младо момиче което иска дете.
Моя съвет е да я изчакаш, нека се наплаче, нека да свикне с мисълта (никога няма да забрави) и тя сама да реши какво иска.
Колко време мина, от 6 - до 8 месеца се изчаква защото иначе матката може пак да го отхвърли.
Бъди до нея и не я притискай, тя сама ще пожелае дете.
Успех!

4.   Много любов, търпение и грижа. Това е единственото, което можеш да направиш. И двамата сте преживели силен удър, но тя го усеща поинтензивно, защото пряко я е засегнало, освен емоционално. Прояви разбиране и ? дай време...
Лола

5.   Първо искам да ти кажа, че ти мислиш за нея и това е много хубаво. Има малко мъже като теб. Малко е клиширано, но наистина е така. Докато четях ми стана едно такова хубаво, как си го обяснил и какво чувстваш...
Нормално е да се притеснява... аз също минах през това, повярвай ми, докато не ви се роди детенце ще е такава. Голяма травма е. Просто я разбирай и и показвай, че детето е желано и тя също. Да се чувства значима. Просто продължавай и всичко ще е наред! :)

6.   Изчакай да минат 2-3 години. Ще и мине. Просто и трябва време.

7.   Просто я обичай, както винаги, подкрепяй я и не я оставяй сама с мислите и страховете си. Нека усеща твоето тихо присъствие и подкрепа. Друга добра идея е да отидете някъде само двамата в приятна и отпускаща обстановка и да се порадвате един на друг. Да се отдадете на ласки, релакс и положителни емоции без да мислите за миналото или да се стресирате от това, което предстои. Не правете секс, за да заченете, а за да си доставите удоволствие един на друг. Обърнете внимание на нуждите си, почувствайте се отново близки. Другото е Божа работа и, когато има любов, то си става само.

Късмет!

8.   Виж, най-добре е да изчакате. Страшно сте млади още, имате време. Това се е случвало на много жени, затова се ходи веднага и на лекар - имате късмет, че не е останала бездетна. Това дете и без това не е имало как да се роди. Природа.

Аз лично бих изчакал действително няколко години, бих живял като до сега - насладете се на времето си един с друго, за деца и без това ви е страшно рано. Всяко зло за добро - когато си родите един ден детенце, когато сте ГОТОВИ за това, ще сте благодарни, че така е станало

9.   Чудесно е, че има таива мъже. Просто трябва да мине време. Това е. Аз съм преживяла спонтанен аборт и след това се случи обратното - много исках дете, а все не се получаваше. Но след три години родих сина си, а след по-малко от две съвсем случайно забременях и родих момиченце. Така, че това е травма, но ще отмине.

Извънматочната бременност е нещо много опасно и направо сте имали късмет, защото може да се развие плодът и чак тогава тръбата да се спука и до се стигне до големи усложнения. Вероятно лекарите са казали всичко това, но тя е стресирана. С времето и с твоята любов и подкрепа ще преодолее страха си.