Споделена история от Семейство

Стрес или просто е настинка?
Здравейте драги хора.
По-скоро да се обърна към дамите.
Синът ми на 3 г.
Започна детска градина на 15ти, реално погледно общо 7 дни е беше там.
Петъка го взех на обяд(не може да спи още там), госпожата му ми каза, че се е напишкал и следователно са му сложили памперс.
Също така от Петък той кашля и и е хремав, притесняваме факта, че той си ходеше на гърнето когато има нужда без моя помощ и в детската преди тази случка леличките са го водели и си е пишкал.
Слагам по-често на гърне и си пишка, но ако не е пред погледа ми си пуска в гащите и идва да ми покаже, за да го сменя.
Предполагам, че е на стресова основано не съм и сигурна дали не е от настинката.
При тръгвате на детска плака само 1 ден и след това си го водех без проблем, отказвал е да хапва, но госпожите и леличките казаха, че е нормално и полека полека хапвал по малко.
Моля да ми споделите, нормално ли е минавали ли сте по този път и как да процедирам понеже не искам да се връщаме към памперсите, от които го отксзах преди 5 месеца. Благодаря, живи и здрави!

Коментари

1.   ДРАГА ти в пещерата ли живееш в цял свят върлува делта вирус!
Най вероятно е това според мен или грипният вирус, но едва ли ДЕЛТАТА ковид 19 поразява все повече млади хора и деца.
Защо не си го завела веднага на преглед?

2.   След като детето от 5 месеца е без памперс, знае прекрасно къде се пишка и въобще е схванал идеята, не виждам защо да се връщате към памперсите. Аз залагам да е от стрес или настинката. Бих се консултирала с педиатъра, а също може да пуснете и една обикновена урина за ваше спокойствие. Моят също на 15ти тръгна за пръв път и след 3 дена, в които е ходил, вчее е болен близо седмица :( Как ще я караме не знам.

3.   Номер 1 ужасен коментар!
Естественно, че съм го завела!
Лекарката потвърди, че е настинал, става дума за напишкването.
От как е у дома от вчера не го е правил вече, но ще видим щом се върне в детската пак.

5.   Детето ходило ли е на ясла преди това и, ако да, боледувало ли е често? ! Не обръщайте внимание на Номер 1!!! Учудва ме фактът, че детето на 3 години още е с памперс... Все пак, нормално е в началото от стрес да се изпускат, НО в градините не приемат памперси и, ако слагат на 3-годишни деца, то това означава, че детето изобщо не е научено да контролира физиологическите си нужди за тези 5 месеца. Щом е момче, най-добре ще е съпругът Ви да помогне със справянето на този проблем. И го водите по-често до тоалетната, дори да е през час, особено преди и след хранене, излизане и спане (и след като си е измило ръцете). Вечер преди сън също, дори и с риск да се повтаря посреднощ (и така докато се научи). Освен това може да му купите удобна детска седалка за тоалетна чиния детски писоар. Не са скъпи и са лесни за поставяне. Успех!

6.   Номер 5 ти изобщо не си чел темата. Детето е от 5 месеца без памперс. Не се е изпускало през това време. Почнало е градина и изведнъж е почнало да се изпуска.

Може би е от стрес. Започва нещо ново на непознато за него място. Нормално е да е стресирано. Ще свикне. Може би и госпожите да не се държат много добре също и другите деца.

7.   По-скоро е от стрес.