Споделена история от Семейство

Какво да правим със съседите? Вече не издържаме....
Здравейте, набързо ще разкажа за какво става въпрос и моля наистина за съвети какво да правим!

Съседите под нас (живеем в блок) са студенти и не си лягат през нощта, викат, блъскат и какво ли не. Блокът е конструиран, така че се чува всичко много лесно. Родителите ми са на успокоителни и не могат да ходят адекватно на работа.

Говорили сме с наемателя им много пъти, но той отговаря все "Не ме интересува", "Не ме занимавайте", "Има 112". Изобщо не го интересува.

Викали сме полиция, спират се замалко и после продължават, дори нарочно почват да тропат и викат повече. Тук са от няколко седмици, а все едно са от месеци. Баща ми вече почва да полудавя, защото не е спал почти няколко нощи, не може да отиде на работа. Майка ми е на успокоителни (а е с железни нерви) и едва отива на работа, а нейното работно място е шумно и после от недоспиваме и умора, цял ден трепери. Имам и по-малка сестра, тя всяка сутрин като я будим за училище плаче и казва че й се гади. Просто едни студенти ни развалят семейното спокойствие, заради тях постоянно има скандали вкъщи.

Наемателят им и преди наемаше само студенти и изобщо не му дремеше какво става, той живее в друг квартал и и идва само да си вземе парите! Историята се повтаря.

Под съседите не живее никой и щеше да е по-лесно да може и друг да потвърди какво става.

Забравих само да допълня, че сме слизали да ги молим, ако ще са будни поне да е по-тихо. Уж първият път бяха разбрани, но явно само за малко и после отново си знаят своето.

В полицията казват, че ни трябват доказателства за да напишат протокол, но как да направим това? Подписка от блока ли да събираме? Да пуснем жалба, ако изобщо помогне?

Някой, ако има идея какво да правим ще бъда много благодарна!

Коментари

1.   Ако няколко пъти викнете полиция заради шума, ще им съставят акт.
Запишете видео някой път когато вдигат шум. Съберете се с другите съседи и обсъдете нещата. Щом не се разбират от дума, ще трябват други мерки.
Крайна мярка е да си направите изолация на пода.

2.   Най-лесният начин. Наемаш кофти човек, набива им по 1-2 шамара и ако не разберат, ама, ще разберат... :) Полицията няма да ти помогне, на тях не им пука, следват сляпо закона. Ако е нещо, ще те глобят, ама да вземат да свършат нещо - не.

3.   Викайте полиция всеки път като дигат шум. Първия път получават предупреждение, от втория нататък всеки път солидна глоба. Ние нашата шумна съседка така я отучихме. Просто не спирайте да викате полиция, когато дигат шум - полицаите са длъжни да дойдат и ако действително има шум, ще констатират нарушение и ще им наложат на място глоба след като вече са ги предупредили.

4.   Обсъдете с другите съседи, не вярвам, че пречат само на вас, дори и да не живее никой под тях. Вземете общо решение за действие, например подписка или жалба, както вече сте уточнили. Предполагам, ако от всяко домакинство се оплачат с отделно, ще се вземат мерки. За съжаление, другият вариант е „война“-„око за око, зъб за зъб“

5.   Ами пусни им на момчетата и те ще кротнат. Явно заради тебе не спят нощем.

6.   Абсолютно същата история имам, само че с крайно комплексирани старци над мен. От една година денонощно нарочно влачат столове, удрят с нещо по пода, бабичката слага токчета и ги набива, блъска шкафове... И почти няма минута, в която да не правят нещо. Психопати и комплексари от класа. Единствения вариянт, който ми бе останал, е да им почупят комплексарските кокали. Познавам такива хора, щях да си платя и да си го получат, но просто всички ги е страх като чуят, че иде реч за 65-годишни тлъсти свине. Тоест са на един ритник от свети Петър. А са нагли до безбожие и се мислят за господ. Ще чакам и аз предложения. За моментс от няколко месеца им надувам музика като лаптопа го качвам нависоко и хептен ги хваща яд утрепките.

7.   бой, бой и пак бой. Върши работа перфектно а те нека се оплакват колкото си искат и където искат, ще е тяхната дума срещу вашата, тоест нищо. Без да иска се спъна и падна по стълбите от третия етаж примерно.

8.   Аз на ваше място бих направил следното: Като започнат пак да вдигат шум през нощта, ще слезна долу и ще им хвърля такъв пердах, че повече няма и да се сетят да шумът през нощта. Преди време и аз имах шумен съсед, беше агитка и през нощта гледаше мачове и крещеше и една вечер ме събуди в 2ч през нощта и аз побеснях и му разбих входната врата и влезнах у тях. И му казах че а още един път ме събуди през нощта, ще го изхвърля през терасата от 4-ти я етаж. И от тогава никакви проблеми с него нямам. За жалост това единствения вариант според мен, щом сте пробвали с полиция и нищо не е станало.

9.   Слизаш и възпитано и добронамерено ги предупреждаваш. Обаждаш се на полицията всеки ден, ако трябва. Отиваш при кварталния полицай, пускаш жалба. Протокол означава, днес дата от 20 до 23:30 шум, крясъци, викове. Предупреждение в 22:00 часа. Има опция законова още по-лесно, защото са наематели да ц дан изгонени. Среща с адвокат и какви права имате.

10.   Сгответе нещо, сложете антифриз вътре, отидете при тях и ги почерпете. Ще млъкнат до 24 часа, завинаги. :)

Гаро

11.   Някои неща са просто задължителни. Примерно:

- живеещите в блок да бъдат шумни, да слушат чалга и да имат куче;

- продавачките и шофьорите да слушат чалга и да пушат;

- да си шофьор в градския и да крадеш нафта...

и др.

12.   На първо време е добре цялото семейство да се въоръжи с тапи за уши

13.   Единственият изход е обединение на хората от блока и изхвърляне.

Бахти селската държава. Младото поколение педерасти и дъртото поколение дето иска само мангизките да грабва от наема.

И полицията, която все не прави квото трябва.

Ако имаше полиция взима ги и бам в ареста 48 часа. Да видим дали ще се правят на смели после.

14.   Има си 112, какво ни назнимаваш нас с тея глупости :D

15.   Ах тези съседи.
Да бе ще си слагате напи за уши заради тях. Те са длъжни да се съобразяват с хората. което живеят там.

Пробвай да говориш още един път с тях. Щом толкова не издържати ако имате възможност отидете поне временно на друго място. Или ако е ваш апартамента го продайте или ако сте под наем се изнесете но това като крайна мярка за да си запазите здравето и нервите. Иначе мисля. че трябва да се накарат да се съобразяват с останалите хора. които живеят там.
Ако проблема е толкова неразрешим.
Какви са тези полицаи. които не взимат мерки като има проблем. Оправия с тях май няма.

Поговорете и с останалите съседи и вижте какво може да направите. Обединете се.