Споделена история от Семейство

Какво ви е мнението за жена развела мъж?
Интересно ми е какво мислите за жена, свободна, влезнала във връзка с женен мъж, който не обича вече жена си и я напуска, развежда се и се събира с любовницата. Детето му е малко, като той полага сравнително добри грижи за него, твърди, че за развода е отговорна бившата му жена. Трябва ли любовницата да има чувство за вина, или трябва да продължи живота си с мъжът? Детето е почти бебе, когато се разделят, той обвинява бившата си жена в много неща, а всъщност тя изглежда овладяна, работеща и добра майка.... Мъжът от своя страна е добър, милостив и се опитва да е добър баща след развода.

Коментари

1.   В такава констелация виновникът никога не е само един. Понякога, когато нещата в един брак не вървят, най-доброто, което може да се направи, е да се сложи навреме край.

2.   Мнението ми е, че мъжът има проблем, а не "развелата" го жена.

4.   Значи, че е по качествена от жена му. Когато жените започнат да си вирят носовете има други които оценяват мъжете им.

5.   Ако е съдия, нямам проблем! Ако е обикновена фльорца, не мога да я дишам. Отговорих ли?

6.   Любовницата да си отваря очите и ушите. Никой изневеряващ няма да каже добра дума за жена си/ приятелката. Тя задължително е най-голямото изчадие на ада, а той е хрисима душичка, която страда ли, страда. Задължителните измислици за наивни жени.
Уж любовницата е развела тоя мъж, пък той обвинява жена си.
Хем той е разпасан, хем жената е дяволът. Само това ме довежда на мисълта, че той освен кръшкач, е лъжлив, нагъл и двуличен. Пък и има бебе, което го прави още по-неблагонадежден. Какво означава сравнително добри родителски грижи? Тоест плаща издръжка само, нали? Или замазва очите с това какъв як баща е и как помага на тази змия, бившата?
Свършиха ли се свободните, чести мъже, че си опряла до разпасан мъж, който зарязва жена и бебе, защото му се иска нещо свежо? И теб ще зареже като намери нова мръвка. И теб ще изкара вещица пред някоя наивна, състрадателна женица. И тя ще цъка осъдително с език и ще му съчувства от сърце.
Малко вероятен е друг вариант. Ако въпросният имаше куражът да вини себе си-може би щеше да има заживели дълго и щастливо за новата двойка. Но такива хора никога не се променят.

7.   Хмммм, всеки случай е индивидуален, но споеед мен единственият невинен в цялата история е детето.

8.   Създай семейство, роди дете, разведи се поради същите обстоятелства и ще ти кажем

9.   Имали са малко бебе и мъжът решава, че вече не обича жена си??? И за по-лесно си намира любовница, нали? В такива случаи, този мъж не е читав, и няма да е читав и за следващото си семейство. Нестабилен и незнаещ какво иска от живота.Ако съм на мястото на любовницата, няма да продължа с него.

10.   Една жена не може да разведе мъжът. Той сам си го е направил. Казва го жена с разведени родители при които е станало същото. Мъжът ако обичаше жена си изобщо нямаше да поглежда други жени. След един развод всеки гледа да обвинява някой. Извън мъжът и жената виновни Няма. За такава жена ще кажа, че е глупава, защото щом един мъж може да изневери на жена си, после може да изневери така и на нея. Баща ми и онази жена са се разделили след време, не знам точно защо.

11.   За един развод винаги има двама виновни - бившата съпруга , и майка и :):)

12.   Много смешно заглавие: жена развела мъж :-) Не знаех, че някой може да те разведе, мислех, че сам решаваш :-)
На въпроса: Случаите са много, но детайлите и нюансите са важни. По принцип да се хванеш с женен мъж не е най-моралното и достойно нещо на света. Щом обаче нещата са стигнали дотам да се разведе и да живее с любовницата, няма смисъл от чувство за вина, нещата вече са факт. По-скоро бих посъветвала любовницата (предполагам авторката) да си отваря очите за мъжа. Щом ведмъж е кръшнал и зарязал жена с малко бебе, нищо не му пречи да го направи и втори път.
Така че няма смисъл от вина, но дано упражнението да си е заслужавало :-)

13.   За мен мъж, който зарязва семейството си с малко дете е всичко друго, но не добър и милостив. Опитвал се бил да е добър баща? Или си родител или не си, казвам го като човек с две деца. Нито преди развода, нито след не е добър баща. Добрите бащи не виждат децата 1 или 2 пъти месечно или колкото там им е отредил съдът, те живеят с тях, не с любовницата си. За тази, която се е повлякла с него- надявам се един ден този да постъпи с нея така, както с бившата си жена.

14.   Не е добро мнението ми за такаво жена.