Споделена история от Семейство

Нормално ли е...
Омъжена съм от една година и очаквам дете след около месец. Тъй като излизам в майчинство спрях да работя, (маникюрист съм по професия). Та съпругът ми започна да че упреква и за най-малкото, което ди купя, от рода на крем, шампоан, дезодорант... За протокола той имя заведение за бързо хранене, купи си play station, дама пари по спортни залози и бутилки уиски над 40лв, а когато аз си купя нещо от втора употреба гмеда като отровен..
Не Се оплаквам и не търся разбиране. Въпросът ми е има ли и други такивя случаи и защо е така?

Коментари

1.   Не, не е нормално. Мъжът ти е пълен боклук. 100% има и други като теб, които са се излъгали с такива мъже, ако това те успокоява…

2.   Има да, мъжът ходи по проститутки а прави забележка за 1 шампоан и превръзки и една тениска втора употреба (пак за майчинство говорим). Не е нормално мисленето на подобен род мъже, защото това е манталитет, има и свестни мъже и те съвсем не са като гореописаните

3.   нормално е не си го научила да му харчиш парите и сега това за него е новост, която разбира се не му харесва. Неговите харчове му се виждат нормални, такка е свикнал, но не е свикнал ти да харчиш от неговите пари, вината си е изцяло в теб. Научи го и ще свикне.

4.   Ужас! А после ако почне да ти държи сметка и за всяка стотинка похарчена за бебето? ! И да ти вдига скандали, че си купила еди си какво бебешко пюре, при положение, че има по-евтино.
Тоя не заслужава да е съпруг и баща. Егоист на макс, ти с дрехи от втората употреба (и бебето ли ще обличаш от там? ), а то с уискита и не знам си още какво.
Хич няма да ти е лесен живота, от сега да си знаеш.

5.   Мъжът ви не ви обича!

6.   И с какво право ще се държи така с теб? Кой пък беше тоя? Я се осъзнай и мисли правилно!

7.   Тоз па номер 1. "Пълен боклук" бил. :D Нито я бие, нито наркотици взима, нито я малтретира, нито я е псувал, нито я е излагал, унижавал нещо. На такъв човек като нейния не може подхожда да му казваш "пълен боклук". Просто издребнява за такива продукти - кремове, шампоани. А и дрехите от втората употреба не са скъпи. Трябва да говориш с него и да му обясниш, че това са ти неща от първа необходимост, а не са ненужни глупости, както очевидно той смята. Всичко може да изгладите и изясните с един разговор. Не са нужни крайности и епитети.

8.   Защо е така ли? Защото тоя не става. Не е ставал като сте били гаджета, не е ставал преди да ти предложи, не е ставал като ти е предложил, като те е забременил също. Има хиляди жени с такива съдби.

9.   Как разпределят парите?
Аз пазарува втора ръка преди, купувай много неща. Сега малко, но вече скъпи. Сама си ги плащам. Мъжа ми много ми е мрънка, но не го отразяват, работя и си плащам.
При вас от сега ли е това, стиснат ли е по природа? Или просто смята като излишен харч?

10.   Ти сега ли го видя авторке??? Какъв е проблемът, че няма пари да купува за детето ли, за теб ли? Нищо не разбрах, дразниш се, че ти нямаш пари ли?

11.   Не е нормално, моят беше същия. Не зная какво да те посъветвам, аз говоря в минало време. Беше.

12.   Не е нормално, очевидно не е бил готов за семейство и дете, но е късно за аборт и засега си вързана с с този мъж...

13.   Интересно ми е да прочета коментарите.
Не му обръщай внимание, един живот име е, угаждай си, след като той не може да ти угоди и да те по глези с нещо. За съжаление са си такива... След като той гледа себе си, ти гледай теб си.

14.   Не е нормално. Говори с него и ако трябва му вдигни скандал. Не защото си нямаш друга работа, той те използва и се държи неадекватно с теб!

15.   Работиш като маникюристка. Браво.
Е как ще ти държи сметка защо си си купила шампоан крем и др. неща.
Щом сама изкарващ парите си имаш право да ги харчиш както си искаш.