Споделена история от Семейство

Канят мен но не и приятелката ми
Здравейте, поканен съм на рожден ден от моя близка приятелка, но проблема е че си имам приятелка от 2 години и половина, а не ми е казано да взема и нея. Как да постъпя

Коментари

1.   Вземи я с теб, но сам не ходи, после ще ти стъжни живота. Но ми е интересно вие мъжете защо след като си имате приятелки други "близки" приятелки ви канят на рд?

2.   Питай дали ще е удобно да я вземеш, едва ли ще откаже, но дори и така да стане, не виждам проблем - все пак е твоя близка, не на приятелката ти. Моят приятел си ходеше без мен, защото не обичам да седя сред хора и не е нужно да сме залепени заедно 24/7.

3.   Или отиваш с нея, или без нея, няма голям избор, или не отиваш изобщо.

4.   Тази твоя близка приятелка иска да те сваля. Иначе би казала да вземеш момичето. Дори и тя да не познава някого, ще се запознае, няма да скучае.
Просто попитай дали има проблем да доведеш и нея.

5.   Хубаво е, че осъзнаваш нещата. Когато се кани двойка, канят се или двамата, или никой. И тези дето го правят нарочно и не канят единия, нямам думи за такива хора. Естествено, че няма да отидеш.

6.   А моята приятелка един път ми каза, че отива на рожден ден на някакъв нейн приятел и щяло да има много момичета и да не се притеснявам. След няколко месеца обаче съвсем случайно видях снимка от този рожден ден и единствените момичета бяха тя и още едно. Другото бяха 10-ина момчета, хоум парти. Дали може да ми е изневерила и защо изобщо ме излъга? Много съм притеснен....

7.   Ами питай бе, за какво ти е дадена тая уста!??

8.   Аз бих попитала дали има проблем да взема гаджето. Ако има, без мен на партито.

9.   За две годишна връзка ти трябва да си изградил виждане за 'ние' при взимане на решения, а не 'аз'.

10.   Щом сте заедно от толкова време, би следвало приятелите ти да знаят, че си във връзка и да ви поканят като двойка. Иначе излиза малко гадно и пренебрежително спрямо приятелката ти. Или домакинята има други планове? :)
На твое място бих отишъл с приятелката си, но не и сам, защото това ще е много грубо спрямо нея. Или ако преценя, че няма да я приемат добре, изобщо няма да ходя. Все пак тя трябва да ти е по-важна от човекът, който те кани.

11.   Канят когото искат, празникът си е техен. Като искаш да си с гаджето си, не отиваш и толкова.

12.   Харесват теб като приятел, но не и приятелката ти, била съм на рожденичката на мястото. Едва ли ще те сваля, както параноиците горе са написали.
Ж22

14.   11, а не, без такива глупости и селски теории. Кани се двойка, това е добре и приятелите да го разберат, и познати и роднини на мъжа като свекърви, свекърви и подобни. Това е неписано правило.

15.   И аз като 14, мисля че коментар 11 е написан от някоя дърта свекърва - мечтата им е да канят синчето по празници и то да ходи само без значение дали има жена, деца… Много злоба има на този свят.

17.   Аз изпаднах в една много неловка ситуация преди години. И все пак не бих завела непознат човек в дома на поканилият ме.
Е не става въпрос за гаджето.

18.   Ще ми е неудобно да попитам дали мога да заведа и приятелката си или приятелят ми.

19.   Получавала съм покани за рожденни дни и на сватби без моя годеник и той никога не се е чувствал обиден, даже му олеква, че не трябва да изпълнява такива социални ангажименти към мои приятелки или колеги от работа. По-добре се чувства да е канен на събития, на които е желан гост.

Аз съм по същия начин - получих покана за абитуириентския бал на дъщерята на съдружника му. Е, прецених, че не ми е там мястото и любезно отказах, все пак този човек съм го виждала 5 пъти, а дъщеря му - нито един път. Не сметнах бала ѝ за подходящо място за запознанства. Бях канена и на сватба на един от неговите служители, също отказах. Като и за двете събития първо изрично питах мъжа ми дали държи да присъствам.

Аз пък от любезност за моя рожден ден (юбилей - 30 години), поканих всички с половинките си. Отчитам това като грешка, която едва ли ще повторя. Исках хората да се чувстват добре и комфортно, а накрая аз се чувствах некомфортно да любезнича с 1/3 от гостите ми, с които не съм искала да си споделям празника.

Така, че нещата са индивидуални - моето мнение е, че никой няма право да се сърди на трети човек как е решил да изкара собствения си празник.

Сега ни предстои сватба - майтапя се като я наричам старта на голяма сръдня. Решихме да е само и единствено с хората, които ИСКАМЕ да са там. Без незнайни лели и чичовци, без ама не може него да поканиш, а брат му - не, без как така няма да я поканиш, нали ти е първа братовчедка и т. н. А пък вече, който иска да се засяга.

20.   Правилно номер 19.
И двамата не сте искали да присъствате. За мен така е правилно. Не е добре никой да се чувства като нежелан гост.
Така е никой няма право да се сърди на трети човек как е решил да изкара собствения си празник.

21.   Аз пък не виждам проблем. Ако един човек на празника си покани, освен по-близки роднини и приятели и половинките на всеки, че и децата им, то колко гости ще има накрая? Вие бихте ли могли да организирате такъв празник? Та това е просто един рожден ден даже... А сватба с по 300 гости в наши дни можете ли да си представите? Мислете малко!

Другото - ако те поканят сам/сама някъде, или пък ще изневеряваш - значи те свалят, пък е смехотворно. И на работа имаме колеги от двата пола, с тях прекарваме часове наред, почти всеки ден. И на работа ли да не ходим?

А и животът на половинката ни не започва с нас. Да, има приятели и приятелки от 100 години. Няма да ги зареже заради нас. И ние нашите няма, иначе какви приятели сме?

Ходили сме с мъжа ми и заедно, и поотделно на какво ли не. Не съм си и помисляла да се сърдя, да се натискам сама някъде, да правя панаири. Нито пък възприемам другите жени като конкуренция. Ако има нещо да става - ще стане. Защо да го мислим предварително?

22.   На мен ще ми е неудобно да се натреса някъде без да съм поканена а и също ако заведа човек. който не е поканен защото така съм решила да го заведа.

23.   Разбира а и празнуващият може да не знае. че поканенеят си има половинка.