Споделена история от Семейство

Той иска голямо семейство...
Здравейте!
Аз съм жена на 30 г. Тук ще се кръстя "Лили".

Женена съм от година и от няколко месеца съм майка на прекрасно момченце. За съжаление се наложи раждането да е спешно секцио, което аз много трудно преживях. Имах и доста усложнения след това. Ппървите два месеца щом мине едно почиваше друго. (хематм на раната, мастит, хемороиди, обриви и много много болки).
Всичко тъкмо започна да става хубаво и спокойно, когато мъжа ми заяви, че иска голямо семейство.
Аз още по време на бременността казах, че не искам повече деца.
Той заяви даже "Ако не искаш да раждаш ще си осиновим. "

Аз обаче нито искам да раждам повече, нито искам да гледам чужди деца. Не го казвам с лошо просто психиката ми е така и аз никога няма да ги приема и обичам като свои.

Обичам мъжа си, но ми идва да взема детето и да го оставя за да си създава голямо семейство с някоя друга. Той не иска това. Обаче вече няма да е същото...

Как да живея с мисълта, че няма да му дам това, което иска и го лишавам от голямо семейство?

Коментари

1.   Той може само да си иска. А като му родиш още деца да му се отще. Те мъжете са само на думи. Не му обръщай внимание. Може след години още едно, ако видиш, че найстина се грижи за първото. То в днешно време доверие на мъж да нямаш.
Ж56

2.   Ако сте гледали Пълна Къща положението е същото като в комедийния сериал. Дано имате успех

3.   Още си травмирана от бременността и раждането. Изчакай малко и може да се появи желание и за второ. И аз бях с непланирано секцио, затова те разбирам. Но сега отново съм бременна, въпреки всичките си страхове. Желанието ми за голямо семейство е по-силно. Не е задължително да имате породени деца. Може да опитате след няколко години, когато здравословните ти проблеми ще са само лош спомен.

4.   След време ще забравиш и ще поискаш още едно детенце.
Дай си време да се възстановиш.
Породени деца НЕ е нужно да имаш.
Нека сега се радвате на вече създането щастие пък времето ще покаже.

5.   От авторката Лили
Не е само до самата бременност и раждането. Аз не искам повече деца. Може да ме оплюят за тия думи, но: Не искам да дебелея пак, да си губя времето пак, да се лишавам пак и т.н.
Не съм от тези дето ще се затворят цял живот деца да гледат
И двамата имаме братя и сестри с по три деца и виждам жените как стават преждевременно остарели лелки, което ми е направо противно.
Не ме разбирайте погрешно не съм някоя глезена кифла. Финансовото ни положение също ми е причина. Цял живот не съм имала възможност да ходя на почивки в чужбина или уроци по нещо. Искам детето ми да има тези възможности.

6.   Той иска голямо семейство, много деца за които че се грижиш основно ТИ! Не се връзвай на подобни... за някои мъже е само занимавка за жената докато те си правят паралелен живот!
Ако продължи да настоява, по- добре го оставяй да си намери някоя дето ще му е (само) за това- ряждане и отглеждане на много деца!

7.   Добре, де, като се женихте, не си ли говорихте за това, не си ли изяснихте позициите по въпроса? Децата са прекалено важна тема, за да бъде заобиколено мнението и на двамата лесно и бързо.
Иначе мога да те посъвтевам да не вземаш радокални решения. Детето е прекалено малко и е прекалено скоро, за да мислите изобщо за второ. Остави нещата както са си, след няколко години може да си промениш мнението, колкото и невероятно да ти изглежда сега.

8.   Кажи на мъжа си, че щом няма финансите да издържа нормално едно голямо семейство без лишения, няма право да изисква такова!
Ж22

9.   Аз имам три деца и защото за третото се наложи секцио, май не искам повече. Мъжът ми иска още деца, но ще видим... Да знаеш, че големите деца се грижат за по-малките.. Дебелеенето не е заради децата, метаболизмът на някои жени се забавя с възрастта, аз тежа 55кг, точно колкото и преди да родя. Коремните мускули се оправят с упражнения. Една жена не трябва да се занемарява, независимо колко деца е родила! Аз познавам лелки и без деца.
Ако не искаш повече да раждаш е ок, тялото си е твое и ти си решаваш! Финансовият въпрос е ясен, с едно дете имаш по-малко разходи.
Говори с мъжа си и му изтъкни предимствата да имаш само едно дете.
Ако си млада, може след някоя година да си промениш мнението.
За мен пълна къща с деца е истинско щастие!

10.   Жените вече раждат и на 37-40 г.
Като потрасне детето само ще започне да мърмори за братче или сестричка и можеш да си промениш решението.
Може и финансовото ви състояние да се подобри. Имаш много време пред себе си.
Мъжът ти бил искал, а ти защо трябва да се чувстваш виновна, че не му изпълняваш желанията?
В краен случай варианти вече има за всичко.
Има и сурогатни майки, които износват чужди деца, но за услугата се плаща.

11.   Авторката.
Явно не ме разбирате. Аз не искам повече деца независимо от всичко останало. И мисля, че е нормално да ми е кофти за мъжа ми. Не става въпрос да изпълнявам всяко негово желание, а че ще се чувства лишен от това да има голямо семейство.
И аз мислех, че искам голямо семейство, но човек когато не му се е случило нещо няма как да знае, каква е реалността. Дори да имахме финанси за сурогатна майка (което няма как да стане адски скъпо е)... Не смятам, че мога да се справя с отглеждането на повече деца.

12.   Разбрах. Ами най-добре авторката да бъде честна с него.

А и сурогатното майчинство е забранено в България.

Но сдед пак след много години авторката може да поиска да има и друго дете като види. че се справя добре с грижите за детето.
Но щом е категорична. че не иска още деца тя май не е искала и първото.

Може би е най-добре лекар да му обясни рисковете от раждането на още едно дете. Все пак авторката е имала тежко раждане. Още е стресирана. След време може да поиска още едно дете. Прекалено рано е да се каже.

13.   Мен ме напусна мъж, който се оказа, че не може да има деца.
Обичах го до мозъка на костите си. Увещавах го толкова много, че това не е проблем. Ако не искаше да гледа чужди деца, нямаше да го натискам. За мен беше важно да сме си двамата. С деца или без, важното е да не си тръгва.
Мога да ти кажа, че не направи животът ми по-красив, като си тръгна. Аз не се задомих. Не успях да обикна друг. А деца да създавам заради идеята да имам такива, не ми е приоритет. Първо се намира партньор, после се правят деца, това е моят принцип.
Така че... ти си му кажи какво е положението. Не го лъжи. Дай му свободата да си ходи. Но ако не иска, не го мисли. Ако той почувства да си тръгне, за да има голямо семейство, ще го направи. Сега просто си се обичайте.