Споделена история от Семейство

Притеснявам се за брат си!
Здравейте. Аз съм момиче на 14 години и както вече разбрахте, съм изключително притеснена за брат ми и сега ще кажа защо.
Така, брат ми е на десет години. Винаги е бил по-страхлив и по-колеблив от мен, но имам чувството, че вчера тези му качества достигнаха връхната си точка.
Така, това се случи вчера и по-конкретно снощи. Бяхме сами в апартамента си и аз тъкмо сгъвах изпраните дрехи. Както ги сгъвах обаче, чух такъв писък от стаята на брат си, че направо изпаднах в ужас. Оставих дрехите в легена и се затичах към стаята на брат си, който не само, че беше изплашен до смърт, а и даже се беше разплакал. Питах го какво е станало и той ми каза, че в Ютуб е видял някакво човече, което много го е уплашило. Всичко ми мина през главата - Чъки, Анабел, Кървавата Мери, някой страшен клоун... Накрая брат ми изплю камъчето и каза, че това човече е било нещо като бургер, тъй като косата му била спагети, веждите - праз лук, очите - кюфтета, носът - кашкавал, устата - пица, а самото му лице е било Луната. Аз веднага се досетих за какво става дума - това е човече от една английска детска песничка, може да я знаете. Името й няма да споменавам. Та, след около 15 минути, нашите се прибраха и завариха брат ми и мен в ужас и съответно питаха какво се е случило. Аз им разказах всичко, а те успокоиха брат ми, ама не за дълго.
През нощта, заварих брат ми да спи в моето легло, защото сънувал как това човече го преследва в тъмното. Аз му казах да не мисли за това, и той заспа до мен.
Днес, на закуска, споделих на родителите си за това и те му казаха да не се лигави, защото не било станало нищо сериозно.
Не знам какво да правя. Надявам се да ми дадете съвети, защото брат ми е наистина много уплашен, навсякъде иска да ходя с него, дори буквално в тоалетната и да... Моля ви, дайте ми съвет! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Ти си грижовна сестра. Разбирам как се чувства брат ти. Въпреки, че си на 14. Нормално е да се притесняваш за него. Бъди до него. В такива моменти ти си му упора и това му помага да избегне стреса. Дано има такива добри момичета като теб, които са грижовни към своите братя. И мен са ме прашели такива неща ама аз сес мях, това се нарича Джъмпскеър (Jumpscare) Вашите пък не са прави за да кажат, че се лигави. Кажи им че това е някакво извънземно или плашило. Тези човечета са от рода на оня филм Екзорсистът (1973 г. ) където едно дете на твоите години се превръща в демон. Успех миличка. Успокой брат си, Но ако същото се повтори да не се уплашиш и ти.

2.   Баси глупавите родители. Вместо да помогнат на детето, те му разправят да не се лигави. Накарай някой възрастен, на когото имаш вяра, да заведе теб и брат ти на психолог. Ясно е, че родителите ти са глупави хора.

3.   Към Авторката: Ако си на линия пиши какво се случва с брат ти. Успяваш ли да намалиш стреса му. П. С Прекрасни деца сте. поздрави от Номер 1

4.   В момента, който видиш, че почва да се страхува, му давай да пие вода, много вода. Същото важи и ако се стресне от нещо. Тя физически намалява стреса и го отмива. За преодоляване на страха има много начини, за неговата възраст е подходящо сами да си измисляте страшни човечета и да се смеете. Измисли игра, в която рисувате чудовища и се смеете, трябва да го накараш да погледне откъм забавната страна. Брат ти поначало явно е с висока интелигентност и развито въображение. Тези деца са "по-страхливи" и предпазливи в поведението си. Лошото е, че така описаните симптоми приличат на страхова невроза и е възможно да не можеш да му помогнеш сама. В такъв случай двамата може да посетите училищният психолог в училището му, той ще ви посъветва адекватно.

5.   Спрете да гледате ютуб или по-специално такива клипове.
Родителите ви не са съвсем прави но все пак не се е с
лучило нещо кой знае колко страшно.
Уплашил се от някакво човече ами голяма работа. Разбирам да се е уплашил от нещо реално да.
Така става когато родителите не следят какво гледат децата им в ютуб.