Споделена история от Семейство

Как да кажа на родителите си, че съм гей?
Здравейте приятели.
На 22г. съм работя в чужбина и съм гей.
Проблема идва от там, че не знам как да съобщя на обществото най-вече на родителите си, че съм гей.
Моите родители са твърдо против гейовете и очакват от мен в най скоро време да им доведа снаха и да имат внуци.
Просто мисълта да им кажа ме плаши страшно много и знам, че ако го направя връзката ми с тях ще приключи а аз не искам това. Мечтая си един ден моите родители и приятели да ме възприемат такъв какъвто съм и да спра да се крия. Моля за помощ. Вие какво бихте ме посъветвали.

Коментари

1.   Аз пък обичам да си вкарвам в задника вибратор, но не смятам да го казвам това на родителите ми, че чак и да искам да ме възприемат с това.

2.   При мен ситуациата не е чак толкова сериозна, и моя баща е против гейовете, но не ми пука. Аз харесвам такива хора, важното е ти да си щастлив. Вашите имат криви мисли. Е, аз не съм гей, но уважавам тези хора (включително и теб) въпреки, че не те познавам На 28 години съм.

3.   Кажи им го най-после! Кажи че не си виновен, но не харесваш жени и те обижда да искат да си с жена и поне не за този момент кажи. След време мога да се променя - им кажи за да не ги заболи много..

4.   Момче, та ти си само на 22 години, как може родителите ти да очакват снаха и внуци толкова рано? За мъж дори 32 години е рано за семейство в наше време, а за жена е съвсем нормално.Вече никой не бърза да създава семейство рано.
Дори и аз, и моите връстници създадоха семейства след 30-годишна възраст, а повечето жени родиха между 33-37 години.
Може би твоите родители са на моите години - 46 г. и ако наистина имат такива очаквания за теб, то трябва да са доста консервативни хора.
Ако те подпитват на тема семейство и брак, по-добре им отговаряй, че в нашевреме никой не бърза да се жени и сега ви на 22, а не на 32 г, когато може да се очаква и да започнеш да мислиш в тази посока.
Не е необходимо да им казваш. Поне не в близките 10 години.
В чужбина много гей двойки сключват брак, намират и сурогатна майка, която да им роди дете. Немалка част от рок групите са гей, но създават семейства са пред обществото и дори имат деца.
А аз имам съученичка, която живее в чужбина и сключи брак с гей, а тя е лесбийка. Имат и дете, заченато инвитро. За пред обществото живеят като семейство, но всеки си има любовник.

5.   Аз казах първо на майка си и след години и на баща си. Ако родителите ти са против гейовете значи са против теб и щастието ти. Те като са те създали трябва да те обичат такъв какъвто си. Те са те създали заради техните си нужди и тяхното си съществуване и търсене на някакъв смисъл в живота им. Реално е така. Ти такива много опции нямаш а вместо това най-вероятно трябва да поемаш по други не толкова традиционни начини за чувство на запълненост в живота. Заслужаваш да си щастлив.

Другото нещо което е, недей да излизаш лесно пред хората каква ти е сексуалната ориентация. Може би стъпка по стъпка. Аз така направих. Имай в предвид че да си гей в чужбина е различно от това да си гей във България. Ти не си длъжен да стоиш около българи в чужбина. Това трябва да го проумееш. Ти си свободен и сам. Ако искаш чувство на 'общество' ами там вече е друго нещо. Аз лично избягвам българи защото та нали от България си тръгнах.

Вземи си време да се приемеш и заобичаш сам себе си. Не е лесно това нещо и отнема години на процесиране и заздравяване. Аз като се замислих точно защото се отделих от българското и българите успях да открия себе си до голяма степен и отделно успях да добия повече увереност. През годините тази увереност все беше стъпквана.

Не дължиш на никого нищо. Няма нужда да се откриваш освен ако не си готов за даденият чонек срещу теб. Някои може да не те приемат също - да си ходят. Ти нямаш нужда от хора които не ти искат най-доброто.

Търси lgbtq общество в чужбина. Не ти трябва да излизаш със хетерота даже каквито и да са мъже или жени. LGBTQ си имат свои си кръгове. Хетеротата са в тези среди само ако ги допуснат. Да е хетеро човек това не е преимущество или нещо над-тези които са lgbtq .

7.   Не е нужно да им се разкриваш. Щом няма да те разберат няма смисъл да им казваш какъв си.