Споделена история от Семейство

Разочарована от семейния живот
Здравейте живея с мъжа си от 4 години имаме дете на 3 години от предишна връзка имам още едно дете на 9 ние със мъжа ми се запознахме в нощен бар като се издържа себе си и детето ми не ми липсваха пари справях се с всичко сама аз тогава живеех на квартира. започнахме да излизаме в началото за мен беше просто развлечение но после прерасна в привличане любов чуства всичко беше вълшебно. две седмици след това той замина като по телефона вече говорехме за съвместния ни живот той ме покани да се преместя в тях аз отидох. той пътува и така три месеца си беше вкъщи три на работа през това време аз бях домакиня в дома му правех всичко. Първата година всичко бе идеално той се държеше с мен повече от перфектно и аз си казах че това моя човек но уви той ми предложи брак аз приех , понеже той нямаше деца искаше да си направим забременях и родих и тогава се почна искам да поясня че, моя живот се промени изцяло и това ми костваше много когато се обвързан с него промених много неща в името на семейството а той нищо не промени в себе си живее стария си живот започнаха обиди, нападки, унижение, крясъци, заплахи все се канех да го напусна но всеки път се разколебавах посягал е на голямото ми дете и аз в този момент се чуствам безсилна вече почти всеки ден се караме той ми посяга заплашва ме унижава ме и все ми вика че аз съм виновна за всичко а то нее така моля дайте ми съвет.

Коментари

1.   Съвет ли, и аз съм разведена, но с едно дете. Какво не ти стана ясно от първият път. Родиш ли на мъж дете, всичко пропада, това е истината. Вече не гледа на теб, като на принцеса, а като слугиня. На какво се надяваше, всички са еднакви. Знаеш отговора, но не искаш да признаеш, че още един брак е провален. Имаш ли финансова възможност, бягай. Никой на този свят няма право да те унижава, удря и да ти нанася психически тормоз. Прецакала си се с още един олигрофрен. Има жени(слагам себе си също в това число), който избираме все такива. Как може да допускаш да удря и детето ти, нормална майка ли си? Мисля, че бях доста изчерпателна, мисли и взимай решения мъдро.

2.   Не си разочарована от семейния живот, а от мъжа си.

3.   Какси жени сте се навъдили..?
Ако мъж посегне на мен- шр има дълъг болничен в ортопедия...много дълъг болничен.
Ако посегне на детето ми- за умрелите добро или нищо! Замълчавам...

4.   Посяга на детето ти и още не си го напуснала? !
Разколебавала се... при първия случай, в който посегне на детето ми, ставам, взимам си децата и изчезвам! И ще е благодарен, че просто съм го напуснала, а не са му се случили доста по-лоши неща!
Че ти само уважение нямаш, щом търпиш това, е ясно, но поне майчински инстинкт? Ехооо! Какво още чакаш? Съвсем да си изпусне нервите и да пребие детето и / или теб жестоко?

5.   Номер 1, ще те поправя. Всъщност трябваше да напишеш:

"Избереш ли долнопробен мъж и родиш ли му дете, всичко пропада".

Жените никога не си патят от себеотдайните и грижовни мъже, просто защото те са себеотдайни и грижовни. Патят си само и единствено от себични и заети със собственото си удобство ръбове, за които не са си дали време да опознаят добре какво представляват като нрав и душевност, приписали са им несъществуващи у тях качества и са позволили външността на мъжа и тръпката, която той е целял да създаде, да замъгли съзнанието им. Умната занапред!

- Кифлоприземител

6.   Номер 1 Куха лейка като теб не може да вдене, че в случея, проблема не е, че му е родила дете, а че са се запознали в нощен бар…. В нощен бар Кунке, хората търсят запознаства предимно с цел секс за една нощ, а не семейна идилия……….

Чингис Хан

7.   Все повече се убеждавам, че раждането на дете е грешка. Гледам познати семейства без деца, мъжете как угаждат на жена си и се съобразяват с нея, гледам и познатите ми с деца, как сами се превръщат в слугини и почват да поставят себе си на заден план, а мъжът не му пука и си гледа неговото удобство.
Не знам какво да мисля. Мъже, защо става така? Как се променя отношението ви към жената след като роди от вас?

9.   Щом посяга напусни го

10.   Ти си прероденият Джеймс Джойс, ти си.

11.   Как па все мъжете виновни, а жените Дева Мария?
Просто си правите грешните избори. Наебала се в бар с него и очаква нещо сериоьно. И ти си същата

12.   Не позволявай на някакъв ненормалник да удря детето ти, а и теб! Помисли за децата си.

13.   Към авторката - как допускаш да удря детето ти?! Ти майка ли си, какво си?!
А към другите, нещааастни дами - не сте си избрали качествени мъже. Раждането на едно дете, обикновено кара мъжете (истинските,де) да ви обичат още повече и да ви носят на ръце. Поне в моето семейство беше така.

14.   Чингинс трудно е да ти чете някой мисловните напъни, кухи размисли без съществено значение. Според теб, само, ако се запознаеш в библиотека имаш шанс за хубаво семейство? Смешно ми е, като те чета. Мен ме изумява, че някой си решава да прави дете и после започва гавра с жената. Какъв е този извратен похват? Авторката е била с едно дете вече, решава се на второ и Мунчо започва с тормоза, защото видиш ли авторката няма къде да ходи с две деца от двама различни мъже. Ей на някой мъже и плюнката си няма да хвърля. Нали се сещате, как този изрод е играл театър 1 година и после идва детето и си показва истинското лице. Някои хора нямат страх от Бога, гадни и мръсни. В цялата история, най-долното е, че две деца са с провален живот. Съчувствам на авторката, много кофти история.

15.   Номер 2 права си

16.   Номер 6 до някъде си прав само че в нашия случай нее такъв

17.   Номер 11 не съм се наебала с него в бар а много по късно на срещата ни затова ще те помоля да неси даваш коментара от който никой няма нужда

19.   Номер 14. той никога с нищо не ми помага казва че ме обича а в същото време ме обижда непрекъснато заповядва ми нарежда ми ако аз него направя и се поемат скандалите и заплахите без да се съобразява че децата са с нас чупи хвърля рита блъска просто незнам и когато поговоря с него на тази тема той казва аз съм такъв непрекъснато се кара с хората по улицата като по този начин ни въвлича в своите конфликти и ни застрашава кара като луд без да се съобразява с останалите и правилата на пътя той не приема мнението на никой само своето

20.   Номер 14 немога да разбера защо е такъв знае какво искам може да ми го даде но той него прави аз вече имаща дете защо ми е второ дете не неизках второ дете направих го само заради него и той го знае но него оценява аз му създадох семейство аз му родих дете аз се грижа за всички и поддържам дома и уюта аз правя абсолютно всичко той дори един памперс не е сменял нее обличал детето само лежи на леглото до обят и слетобят а вечерта сяда да пие и да играе на играта си. и само изисква какво да правя аз
И когато аз му кажа нещо той ми казва всичко тук е мое аз го плащам и мога да правя каквото си искам и според него аз нищо не мога да му кажа. нима не може да ме уважава заради това и да е благодарен всеки друг на мое място би изневерявал когато не получава любов, разбиране, уважение но аз него правя защото не съм такъв човек ти били живяла с този човек три години предвид обстоятелствата?

21.   Когато ме исписваха от болницата с детето той дойде с детето ми дрогиран това нормално ли е?неговите родители не дойдоха странно защо тогава пак ме нагруби нещо .а когато бях в болницата за тези три дена той дойде само веднъж да ни види а когато имах нужда от нещо го носеше майка му защото той спеше пълна трагедия разбирате ли как се чуствам?

22.   Авторке, какво да ти кажа, живот... Не бих живяла така и е доказателство, че се разведох с дете на 1 година и половина. По протокол не се запознахме в заведение, но това не пречи пак да се окаже изверг. До раждането на детето, всичко беше цветя и рози. Показа си рогата още, като бях бременна. На мен обаче ми беше лесно, имам професия, собствено жилище, него го гризе съвестта и взима детето. Нищо не казваш, ако си финансово зависима ще ти е трудно с две деца. Твоя си е мърша от всякъде, ако мислиш, че ще се справиш го напусни. Такова решение се взима трудно, защото две деца са голяма отговорност, лесно е да си тръгнеш, но после накъде? . Просто нямам думи, може и някой курволяк да му мъти водите. Съчувствие ти, но мисли трезво и без излишни драми. Този също се е оказал поредни негоден за семеен живот. Всичко се връща на тоя свят. Сила и кураж!

23.   Авторке, първо искам да кажа, че вината не е в теб за това, че мъжа ти меко казано се държи зле. Съвет, напускай го веднага, по-добре няма да става. Като изключим това, защо винаги жените говорите за това как искате да промените мъжете си? Наистина 90% сигурно от жените казват "Не успях да го променя", "Ще се промени ли? ", "Как да го променя", "Кога ще се промени" и т. н. и т. н., е наистина да ви е*а всичките без извинение, като не ти харесва нещо в даден човек или казваш "Мога и с това да живея с него" или "отивам си", какво е това ще го хвана, ама това ще променя, онова ще променя, ние какво роботи ли сме, кучета ли сме, някакви не знам конструктори ли сме.. Дал има го и тънкия момент на разбирателството, където двама души трябва да направят компромис за определени навици, но говоря за генералното, а не малките неща. А и специално за твоя случай, отново каза "Аз промених това и онова" и защо очакваш, че щом ти си променила нещо, то трябва и човека до теб да се променя? Все едно да започнеш да ходиш на фитнес и да изискваш от любимия си и той да започне, само защото ти си се променила и ти се иска заедно.. това е наглост.

24.   От предния автор, този с промяната. Както е грешно прието, че парите развалят човек, така е грешно да мислите, че раждането на дете от даден мъж, също го кара да става гаден. Както и при парите, така и при детето, това само засилва качествата та на определен човек, ако ф бил боклук, то ще стане още по-голям. Впрочем, имам познати, които след първото дете всъщност мъжа даже пое още повече ролята на глава, засили грижите, труда и всичко.

25.   23, жените не говорим за това как искаме да променим мъжете си, въпрос на отношение е всичко, елементарно отношение. С годините все повече се убеждавам, че лошите са си лоши и в дребни и по-едри ситуации, а добрите хора са си добри. Моят използваше Ковид като претекст да ме вижда рядко, когато бях бременна, не ми помогна изобщо през бременността, разбиране от свекърви за ситуацията беше под 0. Това не му е пречело тогава да си дава парите по проститутки, а у тях да лъже най-безцеремонно, че дава пари по мен и даже сестра му да го издържа 6 месеца "за да събере пари за бебето", докато неговите отиват по курви..... Това е, както от такъв като моя добро не можеш да очакваш, така и от твоя.... Такива хора не заслужават и думите да си хабиш за тях....

26.   Номер 23 събрах си багажа и му заявих че си тръгвам знаете ли какво направи той не ме пусна даже извика майка си за подкрепа а това за промяната смятам че трябва също да се промени защото вече със семейство и в името на това трябва да го направи защото всичко е взаимно значи той иска и очаква аз да се променя а той да него прави е смяташ ли че е справедливо?

29.   Майка ми и татко ми са същите смешници като вас :)
Начесали си крастата в уни и сега двете деца да се оправят ..
Мене ме съсипаха от очаквания и да съм отлична сега имам психологически проблем и другото дете май е напът.
Не ми се обяснява много, но накратко, като ти се ч*ка и забременееш си има аборт ;)

30.   Не мога да те съжаля.
Запознала си се в някакъв бар. какво работа имат свестните хора в бар.
Аз си седя вкъщи.
Много ясно. че като се запознаеш с някой в бар този човек не търси сериозна връзка а секс.
По какво разбра. че този мъж те обича. Едва ли в началото е бил различен. какво му хареса.

Хайде един път всеки може да сгреши но това ти е втори брак. Не би трябвало да си толкова наивна.
Грешка не е трябвало да се променяш заради него. Не е трябвало да му угаждаш всячески. че и дете да му раждаш.
както и не може да очакваш. че той ще се промени.
Както той е казал той си е такъв ами той винаги си е бил такъв още в самото начало но ти не си го забелязала.
Дрогиран е отишъл на изписването и ти въпреки всичко го приемаш.

А и как допускаш да удря голямото ти дете. Ако бяха само обидите или караниците можеше да търпиш но да удря детето ти.

Спри да бъдеш толкова наивна занапред.
Разбери не всички хора са добри както и спри да се опитваш да угаждаш на всеки.
Дръж повече на желанията си.