Споделена история от Семейство

Може ли съвет,какво да правя ?
Здравейте. Пише ви жена, все още млада, която ще навърши 25 години след три месеца, живот и здраве. Искам да попитам, какво да правя според вас, просто като съвет. Живея с един мъж, откакто станах на 23 и половина. Нямаме деца и към днешна дата, той не иска деца, а аз вече ще ставам на 25 и ми е малко късно за деца. Ще си призная, че на 22 бях бременна и направих медикаментозен аборт, в четвърта гестационна седмица. Бяхме разделени с бившият ми приятел от две седмици. И нямаше как да се съберем, понеже седем месеца живеехме заедно, през цялото това време си мислех, че е свободен мъж, а той се оказа женен, в чужбина с дете, не ги бил посещавал от една година, но не се и развежда. Разбрах са грозните му лъжи и го зарязах, а допреди това го мислех за моят мъж, даже бяхме сгодени. След две седмици разбрах, че съм бременна. На шестия ден от закъснението на менструацията ми, си направих тест и се оказа положителен. Нямах никаква финансова възможност, нямаше как да го потърся за отговорност, жена му и дъщеря му вече бяха научили за мен, защото брат му го бил изнудвал за пари, за да си трае, но всъщност го беше издал брутално. Аз също разбрах за тях. Тогава майка ми и баща ми имаха да изплащат остатък от кредит, както и доста финансови проблеми, а аз така и не пожелах да запише висше и тогава работех за 800лв заплата, нямахме никаква финансова възможност за това детенце и щях да го отглеждам съвсем сама, без баща. Това се случи февруари месец 2019, а януари, догодина живот и здраве, ще навърша 25. И още нямам дете, защото преди 23 годишна не съм имала такива желание и копнеж, макар че беше станало, случайно да допълня и се наложи да го махна. След 23 годишна възраст, ме сграбчи неистово желание да бъде майка и нужда от майчинство и скръб, за махното детенце, но наистина с толкова много финансови проблеми, самота и липсата на баща и то женен, лъжец, нямаше как... Щях да го обрека на мъчение, сигурна съм. Сега мъжът, за когото съм омъжена от няколко месеца и с когото живея от 23 годишна, в неговият апартамент, не желае да има деца, защото апартамента му е подарък от техните, които са работили цял живот за единствения си син, все още изплащат пари на банките и живеят по-ограничено и с лишения, той работи за 1000 лв заплата, но парите не му стигат, защото апартамента все още не е обзаведен, първоначално, когато се нанесохме беше гол, като пушка, от там нататък той заплати за обзавеждане и даде всичките си спестявания и все още има нужда от обзавеждане, защото е голям. Отделно изплаща телевизор и втори климатик, в спалнята... Поддържа колата си, с която вози и мен, книжка нямам, все още не съм изкарала. Но не иска деца, заяви, че нямаме финансова възможност за деца, моята заплата в днешни дни е 950 лв, но също се справям трудно с нея, макар че не изплащам апартамент и нямам собствена кола, нито нещо на изплащане. Помагам само в сметките за вкъщи. Притеснявам се, ще няма да родя преди 27-28, а ми е много важно да родя млада и да е преди тази възраст, за да не закъснея и бебето да е здраво, физиологически добре развито, оформено и най-важното, да няма здравословни проблеми и т. н, както става с някои бебета, родени след 28 годишна възраст, когато жената вече не е млада. Аз също вече не съм млада, на 25 една жена не е млада за мен, съжалявам страшно много, че когато все още бях млада на 22, не го направих. Но когато работя за 800 лв заплата, разделена с годеникът си, който никога нямаше да го признае и издържа финансово и да ми помага, защото го разкрих, че е двуженец, когато родителите ми бяха на ръба на мизерията и нямаха никакви пари (добре че от една година горе долу се пооправиха нещата им) и НЯМАТ ФИНАНСОВА ВЪЗМОЖНОСТ, КАКТО ТОГАВА, КАК ДА ГО РОДЯ И ДА ГО ГЛЕДАМ СЪВСЕМ САМА, БЕЗ МОРАЛНА, ЛЮБОВНА, БАЩИНА И ФИНАНСОВА ПОДКРЕПА, С МОИТЕ 800 ЛВ... Какво да правя, да се разведа ли или да говоря с него открито и да изчакам още година, да видя дали няма да поиска бебе и да е готов за него. Той е на 30. Няма предишен брак или деца. Желая ви да сте живи и здрави всички, успех, любов и късмет!!!

Коментари

1.   Според мен не се развеждай ако си щастлива с него. Дори и да нямате дет ще си живеете заедно.
А и след време може и да поиска дете.
А и не е сигурно, че ще можеш да забремееш от следващия ти. Не се знае и какъв ще срещнеш.

2.   Здравей,

На първо време преоткрий себе си. Имам усещането, че покрай проблемите, които си имала не си успяла да се развиеш емоционално. Много бързо си се впуснала в новата си връзка с единствената цел да имаш деца и преди да си преодоляла случилото ти се с бившия. Може и тотално да бъркам в своите изводи, но това ме кара да мисля написаното от теб. Ще ти споделя моите мисли и въпроси, които изникват, четейки историята ти:

1. Трябва да приемеш случилото се. Постъпила си така, както си преценила за правилно в онзи момент от време. Не можеш да върнеш времето назад, приеми фактите и продължи напред.

2. Запълни си с нещо времето, вманиачила си се в идеята да имаш дете на момента. Защо? Защото си решила, че на 25 вече си стара? Приеми фактите - няма да имаш дете преди 25 години, вече каквото и да правиш - това е. Защо се тръшкаш за неща, които не можеш да промениш?

3. Хората се събират на първо време, защото се привличат един друг. За да преминат към следваща стъпка съжителство и брак са необходими общи интереси и възгледи за живота. Вие преди да сключите брак не ги ли обсъдихте тези неща? Защо се омъжи за него - с идеята да го промениш? Нямате ли нещо, което да ви крепи заедно? Да не говорим, че мисля, че нямате брак - говориш за неговия апартамент и индивидуалните ви заплати. Оставам с впечатлението, че не сте семейство с общ бюджет и дом.

4. Смятам, че мъжа ти е прав. 2000лв общ доход са си малко в към днешна дата.

5. Имаш вече опит с мъжете - какво ти дава гаранция, че няма да останеш САМА с детето, което искаш? Защо не помислиш какво би могла ти да дадеш на едно дете, ако се наложи само ти да даваш? Можеш ли да се справиш? Защо разчиташ на някой друг? А ако забременееш пак и твоя реши да ти бие шута, този път ще можеш ли да се справиш?

Съвета ми към теб е да пораснеш. Живееш с този мъж от малко над година и вече го изнудваш за деца, това няма да завърши добре. Познавате се от много малко време, опознайте се и не се дръж така отчаяно. Колкото по-отчаяна си, толкова повече си намаляваш шансовете. Решила си, че на 25 си вече стара - ок, всеки има право да се чувства както реши, но медицината казва друго, а именно, че още най-малко 10 години, ще си в детеродна възраст. Какъв е този зор? Според мен е фикс идея от аборта, който си направила и грешните ти представи. Говориш като някое дете - винаги си искала да си млада майка. Е да, ама не винаги получаваме това, което искаме.

С най-добри чувства пак ти казвам - успокой се, развий се като личност, спри да се вманиачаваш на тема деца и нещата ще се случат, когато му дойде времето. Не те съдя за взетото решение, така си преценила за разумно, спри да се оправдаваш и продължи напред, не си магьосница, няма как да промениш миналото.

Успех!

3.   Авторке, без да ми се сърдиш и обиждаш - но ще ти напиша откровено какво мисля, за твое добро е!

Първо не е трябвало да правиш аборт! - това е много тежък грях! Трябва да принесеш покаяние пред Бога за това - и да се се изповядаш!

Относно дилемата ти в момента - тези въпроси се уточняват преди да се омъжиш за дадения човек!

А щом не сте уточнили този въпрос предварително, остава варианта - сядате и говорите като големи и разумни хора, и вземате някакво решение, което да е приемливо и за двамата.

А по въпроса за децата - и двамата не сте прави! Ако хората правеха деца само при финансова възможност да ги гледат - то човечеството досега щеше да е изчезнало!

Аз съм имал и много и малко пари в живота си - зная и 2 и 200. Имахме деца, когато бяхме много бедни - нямахме пари дори за памперси и перяхме пелени с една малка пералня - Дианка. И пак се оправихме и отгледахме много добри деца, които си ни обичат и уважават, и ние тях! И най-важното - научиха се да се оправят самостоятелно, а не да чакат всичко наготово!

Така, че знай от мен - да осигуряваш всичко на децата си е много вредно за тях, вероятността да отраснат разглезени и неможещи да се справят с живота е огромна!

Затова трябва всичко в живота да се прави с разум и разсъждение!

4.   Хайде ето и номер 3 ще съди жената. Чак пък покаяние.

5.   Да, всички дето раждат след 28 години, раждат увредвни деца - сериозно ли? Не се сърди, но с тези доходи са правите дете не е добре.
1900 лева и апартамент да обзавеждате. Може да стане, но...
Забрави за глезотии-частни лекари, в частни болници да раждаш. Маркови бебешки дрехи и количка за 2 бона. Фотосесии и пищни робденни дни, почивки, маркови дрешки за теб, скъпи козметични процедури, спа. Общо взето глезотии всякакви.
Ще избутате, но на ръба. Най-вееоятно ще се изпокарате за пари в някой момент. Лятото всеки ще ходи на море, вие най-много А 2 дена в някой бункер. Та това е. Гладно и голо няма да остане детето, но няма да цъфтите и вържете.