Споделена история от Семейство

Отмъщение
Здравейте, аз съм момче на 17 години и искам да чуя мнението ви. Живях с доведен баща, който имаше проблеми с гнева и си го искарваше на мен, биеше ме унижаваше ме крещеше ми заплашваше ме и такива несправедливости. В началото казах на майка ми, че ме тормози леко и тя не ми обърна внимание, казах и на баба ми и тя не направи нищо, веднъж даже оня ме ритна пред майка ми и тя пак не направи нищо. Няма да лъжа, че искам да му разбия главата повече от всичко, и имам за какво. Заради него прекарах най-хубавите си години в страх и напрежение, получих симптоми на PTSD, даже и с депресия се сдобих заради него, тренирах усилено за да стана по силен от него и точно след месец и половина щях да се разплатя с него, но уви животът ми извъртя номер и сега го няма вече(разделиха се), това на какво ви прилича, толкова привилегии ми бяха отнети а сега и това. Може ли някой, който е бил в подобна ситуация да ми каже дали ще ми мине ако не му отмъстя, защото изпитвам огромно желание да го направя, а повярвайте ми наистина ме боли за всичко преживяно заради него. И някога ще спре ли да боли от това въобще. Историята е реална

Коментари

1.   Гневът ти не е само към него, а и към майка ти за това, че е позволила. Разделила се е с него по нейни причини, а не за да предпази детето си! А баща ти къде е в цялата история?
За да не расте повече този гняв и те води в негативна посока в бъдеще, седни и говори с майка си, но спокоен, без нерви и истерични истории. Кажи и как се чувстваш, излей си всичко като мисълта ти бъде да се изчисти и да продължите отношенията с нея без потулен гняв, разочарование, недоверие.
А мъжът на майка ти не ти е доведен баща, само е мъжът на майка ти! Не е спечелил прозвището "доведен баща" това се печели, не се дава току-тъй, след спечелено уважение и доверие.
На него какво да му отмъщаваш...чрез бой?! Така само на себе си ще направиш мръсно, няма да си му отмъстил нищо, а ще си докараш беля, може и в затвор за непълнолетни да влезеш. Струва ли си?!
Да речем, че случайно го срещнеш в някоя второстепенна улица, без хора и камери наоколо, по-тъмно, му набиеш една глава само колкото да си знае друг път да те заобикаля отдалеч като те види, да му се дръпва червото от страх ако това ще те успокои. Минеш ли от лека телесна повреда към средна...отмъщението ще си го платиш на много висока цена. Да не говорим, че подобен страхливец като него (само страхливи комплексари посягат на деца и жени, да са сигурни, че няма да им се отговори подобаващо) вероятно ще си носи нож някъде из дрехите, ако го извади, ако те нарани или по-лошо?!
Изчисти темата с майка си, това е по-важно! И ако имаш жив баща с който поддържате някакви отношения, рекни му и на него каквото ти тежи и продъшжавай живота си без чернилки в душата!
Да знаеш, че прошката не е за другите, а за нас си, ние да живеем без негативи, без гняв в сърцето и душата!
Умната!

3.   Няма смисъл да имаш някакъв вид присъда (дори за лека телесна повреда) да ти виси в досието (най-вече в трудовото) заради някакъв боклук.

4.   Намери си работа, изнасяй се от вас и се бори с живота и трудностите, вместо да се жалваш по сайтовете от тежкото си детство и да се чудиш на кого как да отмъщаваш. Има ги такива като теб дето до старини реват и всичките си несполуки обясняват все с детството. Реално погледнато вината най-много е в майка ти, ако не се беше събрала с такъв, нямаше да страдаш и ти. Явно обаче е мислила повече за собствения си кеф, отколкото за детето си. Въобще не се обръщай назад към миналото, мисли как да градиш бъдещия си живот, не чакай от никого нищо и разчитай само на себе си. И да го набиеш този, нищо няма да се промени, ще го заболи и ще му мине, а теб пак те чакат проблемите в живота. Ако го осакатиш нещо, тогава ще си прекараш младостта в затвора, сещаш се какво те чака там при разните катили, нали? И после никой няма да иска да има нещо общо със затворник, освен престъпниците. Помисли си какъв живот и какво бъдеще искаш за себе си и работи за нещо по-добро, не за простотии.

5.   Живей живота си хубаво, щастливо и успешно, не позволявай да станеш злобар и нещастник, заради, когото и да било. И без да искаш, ще наравиш страхотно отмъщение.

6.   Еее. майка ти не е права да не те защити.
Трябвало още когато ти е посегнал да го натупаш за да се защитиш.
Сега той вече е излезнал от живота на майка ти.
Сега няма какво да направиш. Вече. Не се занимавай с отмъщение. живей животът си.