Споделена история от Семейство

Нужда от съвет, как се справите? Има ли надежда?
Здравейте, на 20 години съм, почина баща ми, с който имахме много силна емоционална връзка. Вече минаха 10 месеца, но нещата в никакъв случай не се оправят, става все по-замаглено в съзнанието ми. Ще се радвам да споделите вашите истории, как преживяхте загубата на близък, минахте ли през тези 5 етапа, за които чета в интернет и потърсихте ли професионална помощ?

Коментари

1.   Болката и липсата са безкрайни, както и обичта към хората, които сме загубили. Майка ми почина от рак, когато бях на 12, брат ми, млад човек, почина наскоро от ковид. Ние, живите, трябва да продължим някак, да намерим сили и смисъл в нещо. За мен това е семейството и децата ми. Не знам за какви етапи говориш, нито съм търсила професионална помощ. На мен повече ми помага да споделям мъката си с приятели. На тях наистина им пука и ти дават безплатни съвети и най-важното - имаш рамо, на което да си поплачеш. Винаги е трудно да загубиш близък човек, но за добро или за лошо, животът продължава. Тъжи, плачи, но после се изправи и продължи напред.

2.   Съжалявам. Ще мине много време преди да ти стане по-леко.