Споделена история от Семейство

Въпрос за издръжка!
Здравейте искам да чуя вашето мнение или на хора минали по този път! Неплатена издръжка и жалба в прокуратурата!
На делата ответника не идва твърди, че няма доходи!
Не е съден преди това досието му е чисто! Въпросите са ми!
Може ли да се стигне до затвор на лицето или щом не е съден преди, ще го пуснат в пробация! Ако бъде пуснат с мярка пробация и продължава да не плаща издръжката какво следва?
Колко пъти има право да не се явява на делата?
Благодаря ви!

Коментари

1.   Човека реално ,ако няма пари или имоти ,кола ,не можеш да вземеш нищо ,ако и не работи е абсурд да вземеш някакви пари ,като цяло се оправяй сама ,не разчитай на бивши ,настоящи ,разчитай на себе си

2.   Искаш да вкараш бащата на детето си в затвора? Жените явно наистина обичат "лошите момчета"... докато не спрат да ги обичат.

3.   Ти делата без адвокат ли ги водиш? Тук всеки може да си пише всичко, не може за такива неща да питаш в такъв сайт. Плати си консултация при адвокат и питай него.

4.   Питам реално дали е възможно да влезе в затвора

5.   На запад - може. Което е най-голямото безумие, защото очевидно от затвора, няма как да ги спечели тези пари. Като им изтече присъдата, пак не могат да платят - и пак ги вкарват. За това пък бившата му се радва и злорадства, особено след като си пръсне черепа от отчаяние. Но това ще единствената "награда", пари във всеки случай жената не вижда. Извод - поне да го беше правила с човек който има работа...

6.   В описания от автора случай е каквото реши съда.
Ще го пуснат ли в пробация решава съда, какво следва питай адвоката си. По принцип ако бъде привикан на дело може да не се яви, колкото пъти иска, съдът взема решение без ответника да се явил, ако е надлежно информиран че ще бъде съден, ако бъде привикан като свидетел и не се яви тогава подлежи на глоба около 100лв.

7.   И това осъждане как ще ти даде издръжка? И да го вкарат в затвора, рано или късно ще излеле, тогава какво ще правиш? Знаеш ли затвора как мотивира някои мъже? Особено е ако е непукист и злопаметен...