Споделена история от Семейство

Как да защитя мама?
Здравейте, пиша тук с надеждата, че може да ми дадете идеи и варианти как да помогна на мама с мъжа й.
От известно време той се държи отвратително с мама. Когато не е пил, като се ядоса и се издразни, вика по мама, ако тя започне да му говори и да му обяснява нещо (дори нормално и спокойно да му говори). А когато е пил повече и е пиян и нещо се издразни, започва да дразни мама нарочно, да й говори простотии и гнусотии, после започва да я обижда, псува и нарича с гнусни думи, като курва и други, които ме е срам да напиша тук.
Много ме е страх за мама, защото я заплашва понякога и всеки път, когато се карат ме е страх да не й направи нещо. Яд ме е, че не мога да й помогна с друго освен с някакви съвети. Стоя в стаята си, започвам да треперя ( сигурно е от нерви и гняв) и само слушам със свито сърце и се моля всичко да е наред. Много съм му насъбрала през годините и от всички неща, които съм чула от него към мама, но тая всичко в себе си ( той не ми е истински баща, а доведен и не го приемам за никакъв; мразя го с право). Никога не съм му се противопоставила както трябва и да защитя майка си, защото ако започна да му казвам всичко и какъв е и започна да защитавам мама, той ще започне да ме обижда със думата "сопол", после мама ще ме защити (разбира се) и той ще започне да я псува. А аз не искам това да става, затова си мълча. Виждам колко много й е писнало на мама и нея също я е страх вече, защото не се знае ако се разведат, тоя какво ще направи.
Моля ви да ми дадете някакъв съвет как да защитя мама! Тя ми е всичко, страшно много я обичам и не искам да я загубя! Ако имате номер на много добър адвокат, който да ни даде съвети и какво да правим, пишете ми или да пуснем жалба и ограничителна заповед за психически тормоз.
Единственото, което искам е да помогна на мама, да я защитя и да я измъкна от този тормоз завинаги. И тя, както всяка жена заслужава да бъде щастлива.

Коментари

1.   Съжалявам, че преживяваш това. Моят баща също беше алкохолик и те разбирам. Не можеш да помогнеш на майка ти, ако тя не реши сама да престане да живее с него. Ако тя реши да се разведе, може да поиска ограничителна заповед, за да не се доближава той до Вас. Тя може да си намери и сама адвокат.

2.   Ако майка ти САМА не пожелае да се отърве, нищо не можеш да направиш. Говори с нея сериозно и след това се свържете с адвокат.

3.   Мило момиче, виждаш сама до какво води изборът на лош мъж. Майка ти не е знаела, че е такъв задник ли? Та то си е личало по безкрайно много признаци. Но обикновено жените си мислят, че лошото отношение ще е само към другите, а не и към самите тях. И всичко това трябва да го търпиш и ти, само защото майка ти харесва само боклуци. Когато имаш възможност да избираш, не харесвай такива като него, защото децата ти ще живеят в същият кошмар. Знам, че няма да те послуша, но говори с майка си много сериозно и й кажи, че така повече не може да живее нито тя, нито ти.

4.   Надявам се да не почне и да ви посяга. Както си го описала наистина тоя е безволеви боклук без извинение.

5.   Няма да му се давате.Заставаш зад майка си плътно.Пълна съпротива срещу него.

6.   Никак. Тя си е избрала тоя индивид, не ти. Лошото е, че и ти го е натресла. До това води страхът на жените да не са сами-събират се с някакви отрепки, колкото да се каже, че има някакъв там мъж. А може да живеят супер зле, ама нали не са сами.
Мила родна картинка. Като дойде твоя ред да избираш мъж, глидай супер внимателно. Не се води от пеперудки, пожари и прочие заблуди. Не се води от страха да не си сама. Гледай характера му, за да не страдаш ти и децата ти.
Кажи всичко, което си написала на майка си. Ако не е пълна егоистка и мазохистка, ще го разкара. Ако иска да си търпи от страх да не е самичка и го хвали колко е добричък, няма спасение за нея. Почне ли да се вайка какво ще прави сама, знай, че няма да си тръгне. Жертва до гроб, Стокхолмски синдром. С такива заблуди живеят много български жени.
Жал ми е за теб като пряк свидетел, яд ме е на майка ти, че те подлага и теб на тоя страх и травма. Ако тоя ти беше баща, нещата са малко по-различни. Ама като не ти се пада никакъв, няма нужда да го търпиш и да живееш така. Някои майки са тотални егоисти и страхливки. Не бъди такава и ти.

7.   Аз съм авторката. Той в началото не беше такъв, беше коренно различен. Помагаше вкъщи, готвеше. Беше спокоен и не пиеше толкова. А защо се промени, не знам. Мама не е виновна, защото той в началото и след това беше по-добър и по-спокоен човек. И нямахме такива караници.

8.   Авторке, повечето насилници не се проявяват отначало. Той си е бил такъв, ама се е криел. Нарича се преструване.
Майка ти няма да го напусне, не искам да съм лош пророк, но май е така. Ще си живее с представата за него отпреди години, когато е бил добричък, а не какъвто е сега. Такива жени ще повтарят как бил друг и това е. Вайка ли се майка ти, че няма са се оправи сами, че ще и трудно , самосъжалява ли се-няма да си тръгне. Майки егоистки и многострадални мъченици. Не бъди такава. Не знам на колко си години, но те съжалявам. Ако ти беше мъж, тоя нямяше да си отвори устата, нито да си прави такива своеволия. Друго си е, ако жената има син.
Седни и поговори с майка си.

9.   Майка ти е виновна, защото травмира теб заради собствения си егоизъм. Някакъв си е и по-скъп от детето и. Това е.

10.   Няма как да й помогнеш.