Споделена история от Семейство

Развод и тежки последици.
Здравейте на всички, моля да прочетете историята ми. Запознахме се онлайн, преди няколко години. Връзката ни започна бурно. Човека много се влюби " уж " в мен. Бързо се привързахме един към друг. Той много искаше да живеем от самото начало заедно. Минаха няколко месеца, аз забременях, последва спонтанен аборт, но останахме заедно. Връзката ни вървеше, въпреки, че имаше и търкания. Той ме убеждаваше, че това е нормално, че ще го превъзмогнем. Решихме да се сгодим. събрахме родителите си. След годежа, проблемите започнаха, родителите му изведнъж започнаха да не ме харесват, защото съм била от богато семейство, защото съм била красива и подобни... Моите родители ни подкрепиха. Той, като цяло винаги ми се е струвал, добродушен, но имаше и кофти черти от характера. Имаше наченки на мързел, само го котках да ходи редовно на работа, да чисти, но си казвах, че това се дреболии. Не след дълго забременях, послед родих прекрасен син. Тук започва тежката част. Детето ни беше трудно, рев, колики. Започнаха ежедневни скандали. Той все беше недоволен, как сме престани ли да живеем, че живота бил ужасен. Сменяше работа след работа, Заживяхме в мой апартамент, всичко чисто ново подарък от родителите ми. Започна да ме кара да работя, нищо, че бях в майчинство. Всичко аз върших, той все казваше, че е уморен. Започнах да живея в ада. Непрекъснати нападки как за нищо не става освен да сменям памперси и подобни. Аз разбира се не оставах длъжна и така... Майка му започна тормоз да го кара да се разделяме, но той уж не продаваше.
Един ден, той просто се изнесе от от дома ми, след като го изгоних. Детето беше много малко. Реших да прегледам лаптопа ни и попаднах в едни корепсонденции. Оказа се, че е бил бивша проститутка, на всичкото отгоре е преспивал с мъже. Бях меко, казано потресе
на, След раздялата, обаче той започна да се захваща с детето. Детето ми било целият смисъл, да не го деля от баща му и т. н. Реших да погледна трезво и му дадох много широк режим на виждане. Разведохме се, за моя изненада той заложи много прилична издръжка. Започна да взима често малкия. След развода обаче се разбра, че се е завлякъл някаква още докато бяхме женени. Нанесал се в тях и на всичкото отгоре се е набутал и в бизнеса и. От супер безотговрен баща сега се прави на изключително отдаден. Имаше и известен тормоз, който ми наложи след раздялата, но да кажем, че е бил в рамките на нормалното.
Проблема идва, че напоследък, детето не се чувства добре там. Идва си само ме прегръща, нервно е. Чудя се не сгреших ли да му давам детето толкова често. Опитвам се да преодолея омразата и да не смесвам отношенията ни с тези на родител-дете.
Толкова компромиси правя, той ми се меша в почти всичко. Търпя детето да има баща, по някакъв начин, но се питам дали е морален този човек, щом го замъква веднага при любовницата си, предвид миналото му. Знам ли на моменти аз се чувствам безотговорна за това, че е при собствения са баща.
Моля очаквам да чуя вашите странични мнения.
Прави всичко възможно да изглежда, че аз съм лошата, той добрия.

Коментари

1.   Не си виновна за широкия режим ,това доказва ,че си свястна жена и в името на детето и доброто благо си му позволила да са по-често заедно .
Това,че детето не се чувства комфортно е нормално ,с времето ще свикне ,просто е малко и усеща ситуацията.
Успех ти желая и дано следващия човек до теб те оцени

2.   Той се е оженил за теб, защото си богата. Мислел е, че ти ще го издържаш и той няма да работи. Грешиш и че му даваш толкова много детето. Щом то е нервно, инсталирай камера или записно устройство и виж защо е нервно то. Може да злоупотребява нещо с него. Изобщо спри да си наивна с този човек. Щом спи с мъже значи не е читав. Пази детето си. Ако трябва го заведи на психолог, може би той ще разбере какво прави мъжът ти с него. Но нещо не е наред.

3.   Да ти си лошата и то много лоша. Как не те беше срам да кажеш че е бил бивша проститутка и че е преспивал с мъже. Ти чуваш ли се какво говориш. Родителите му започнали да не те харесват защото си била от богато семейство и защото си била красива. Оле, ле!!! Ти си направо откачена. Родителите на всеки мъж биха се радвали ако сина им се ожени за красиво момиче от богато семейство. Явно е че ти имаш големи проблеми с главата си. Думите ти говорят каква си.

4.   За да си сигурна какво се слупва и какво преживява детето там, го заведи на професионалист. Едно семпло когнитивно интервю ще изкара всичко. А после решаваш какво да правиш. Ако се наложи и второ посещение или при втори психотерапевт мнение.
Задължително искай официално заклюпение за емоционалното състояние на детето, може да се наложи да го ползваш в съд за изключване правата му на баща.
Лично аз като майка не бих оставила детето си без надзор при мъж който е бил и проститутка! Винаги ще имам 101 на ум с подобен!

5.   И какъв точно е проблемът ти? Че детето като се прибере при теб те гушка? Какво ненормално намираш в това малко дете като се прибере да гушка майка си?
Подробностите по нагоре са без значение, без значение е и че бившият ти мъж има жена до себе си. Щом детето е добре има живи и здрави родители и е обичано, няма по хубаво от това.
Иначе те разбирам трудно е за която и да е майка да се разделя с малкото си дете и да не знае с подробности какво се случва, кой какво му говори. Но повярвай ако има нещо лошо бързо ще разбереш, лощите неща бързо се разпространяват. А щом детето те гушка означава че докато е било далеч от теб си му липсвала, гушкай го и ти. Знай че момчетата са такива гушкат като малки а колкото повече порастват толкова по рядко гушкат майките си.

6.   Подозирам, че това което си изписала е НЕВЕРОЯТНО субективно. Във всеки случай, факт е че децата го отнасят след развода. Ти вече си му отнела на това дете възможността да има нормално семейство и редовен баща. На каквито и свиждания да ходи - то ще се раздвои и обърка.

Ако наистина се чудиш какво можеш да направиш, за да подобриш ситуацията - наеми си психолог, консултирай се. Нали поне викаш си от богато семейство...

7.   Поинтересувай се защо детето ти е такова. Как го пускаш свободно при такъв мъж с такова минало? Какво като е баща уж? Какво като имат кръвна връзка? Не се знае на какво става свидетел детето.
Иначе тоя гледа чрез детето да те манипулира. Намерил заможна жена и си мислил, че е ударил джакпота. Като работите не потръгнали, защото си разбрала как не е стока, сега драпа чрез детето за контрол.

8.   Номер 3, има го черно на бяло, да не се припознаваш в историята.
АВТОРКАТА

9.   До номер 3. И с какво е лоша? Че позволява да виждат детето по-често отколкото трябва ли? Не, напротив! Има много ревниви майки и аз съм попадала на такива, а другите където пък синовете им пък не се харесаме пък външно, ме харесват много... просто така се е получило... кой знае...

10.   Възможно е детето да е насилвано сексуално! Заведи го на клиничен психолог

11.   Съжалявам за спонтанният аборт.
Оправдавах го докато не написа, че те е карал да работиш докато си в майчинство.
Ужасна ситуация.

12.   Ще е добре ако може да му ограничиш свижданията.