Споделена история от Семейство

Родителите му
Здравейте. С приятелят ми сме заедно от 6 години, имаме и бебе на 6 месеца. Много се разбирахме, но напоследък се караме много често заради неговите родители. Те допускат много грешки спрямо мен, а той не смее да им направи забележка. Първоначално винаги ги защитава и се опитва да прикрие грешката им. След часове разговори казва добре виновни са и до там. Никога до сега не се е осмелил да им каже, че не са прави и, че нямат право да ни се бъркат. По -лошото, е че те виждат че той не им казва нищо и продължават. Тези мисли, че родителите му са по -важни ме побъркват. Съгласен е да се кара с мен, аз да плача, но не и да им каже, че не са прави. Омръзна ми да живея з тази тежест. Дали има шанс той да се промени или решението е раздяла?

Коментари

1.   Виж момиче, който и да е човек не може да смени или промени родителите си, те са такива каквито са и няма начин някой да ги превъзпита.
Казваш съгласен бил да се кара с теб, но истината е че не той се кара с теб а ти се караш с него. Той не може да те накара да спреш да плачеш, плакането е твой личен избор.
Проблема ти обаче е в теб, не оценяш какво имаш, а виждаш само онова което нямаш, а с такова мислене си на път да загубиш и това което имаш.
Разбирам че нямаш готини свекъри, които да те обгрижват, но пък имаш добър съпруг и прекрасно дете, насочи мислите и усилията си в това да зарадваш детето и мъжа си, да има радост и смях в дома ти, а родителите му просто остави на страна, научи се да не ти пука те какво правят и какво говорят.

2.   Здравей авторке, какво да ти кажа това е омагьосан кръг. Една от причините по които се разведох е тази. Уточнявам, че е част от проблема. Вие със съпругът ти, ако се обичате и нямате други търкания, това с родителите е неоснователна причина за раздяла. В едно семейство винаги има проблеми, това не е болка за умиране. Мъжът ти ако свестен, подкрепящ и стабилен с времето ще се регулират отношенията и с възрстните. Друг е въпроса, ако не те харесват, тогава ще стане тегаво.

3.   Честито! Имаш дете от путьо. Някои си ги търпят тия путьовци цял живот, ако има дете от него, че с това чуждо дете трудно ще те вземе някой друг.

Чингис Хан

4.   Има шанс да се промени, ако седнете и поговорите сериозно и му покажеш, че, ако не го направи, ще се разделите. Спри да му говориш, събери си багажа и отиди при вашите. Не може мама и тате да са над собственото семейство. Ако продължава да мисли, че си му длъжна и че трябва да ги търпите, изходът наистина е развод. Толкова ли не си видяла за 6 години що за стока е и до къде си позволяват да стигат родителите му?

6.   Никога не бих родила дете на мъж без да имаме брак. Липсата на брак е бягство от отговорност.
Омъжена от 20 г.

7.   Е номер 1. Те също не са прави да обиждат.
Добре родители са му. никой не обича да чува лошо за родителите си разбирам но като вижда че постъпките не са

8.   Шанса е да заминете в друг град, минимум. Но като цяло такива мъже са си такива. Имах такъв приятел, който беше на 30 и винаги искаше баща му първо да одобри нещо, майка му каквото каже, просто е ужас. ЮМладите хора трябва да са си самостоятелни, да родителите да помагат с детето и каквото могат, но не да им се месят, защото това веч си е едно младо, отделно семейство. Чудя се на такива родители, защо го правят, оставете детето ви да си е щастливо и толкова.

9.   на майка му не са правилни трябва да й направи забележка.
Да не мрази майка си а критикува поведението й. Има разлика.
Ако продължава така го зарежи.