Споделена история от Семейство

Не знам какво съм им направила
Здравейте! За да не стане много дълго просто искам да си споделя с някого. Сега през празниците си ходихме при семействата с моят мъж. И след като се прибрахме се е почнало голямо говорене на небивалици не съм си гледала детето / палавоо е доста / много съм му викала карала съм се. Била съм луда. Мъжът ми нищо не можел / мъжът ми взема добра заплата/ не сме богати, но има и хора които едвам свързват двата края. Заспал бил не знам какъв бил, нищо не можел, а той е Мениджър. Тих и кротък човек е. Това се е говорило от единият ми брат, баба и майка ми. Ние сме повече деца аз съм била егоистка не съм мислила за тях. А аз сама се издържах, докато учех/ имала съм три висши пък съм била луда/ с помощ през първата година от баба ми, разбира се тя си ги преписва всичките заслуги... пък из сцепвах от работа. Просто не мога да разбера защо така ме нападат с какво съм го заслужила. Просто как може такива неща за собствено дете. Много ми тежат тези неща и още колко други. Но ще стане дълго. Мъчно ми е вече мисля да посетя и психолог. Благодаря на тези, които ще го прочетат.

Коментари

1.   Никой не те кара да се прибираш при вашите ако те дразнят

2.   Защо им се връзваш? Аз бих им казала, че следващият път, в който си позволят да говорят подобни глупости, ще сме дотам.

3.   Стой далеч от токсични хора.

4.   Завист е това, завист. Затова се казва кратко посещение, дълго приятелство. Това не е тяхна работа с какъв е мъжа ти, на никого с нищо не си длъжна, не кого мисли. Освен това кой, какво казал рекъл е негово право. Един коментар е резултат от това какво вижда човека, отражение на вътрешните страхове и състояние, а НЕ ТВОЯТА ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ.
Само се замисли за детето си ако си типичната българска майка вечно крещяща, все недоволна, защо се е изцапало това можеш да преосмислиш. Детето трябва да тича, да се забавлава, играе а не да му крещиш.

5.   Много не ти се разбира, но ако съм разбрала, твоята рода ви плюе.
Силно ограничи комуникацията с тези хора, не бъди толкова чувствителна, а си гледайте вашия живот с мъжа ти. Ако вие се разбирате, не разрешавайте родата да ви трови. На психолог можеш да ходиш, надявам се да е компетентен.

6.   Добре, че празниците минаха..
Щом така близките ти говорят за мъжа ти, избягвай срещи и разговори с тях. Важното е ти да живееш спокойно с мъжа и детето си.

жена на 42 г.

7.   Не разбрах дали пред теб са те обсъждали или не. От къде разбра, че са говорили така? Ако не си го чула лично, а от трети лица - от къде знаеш,че е вярно?

А ако всичко е било обсъждано пред теб - имаш глава на раменете - не позволявай на никого да обижда теб и мъжът ти.

Спри да се чудиш как е възможно да се говори така, а го прими, че е факт (ако е вярно) и не можеш да направиш нищо по въпроса, освен да защитиш себе си и мъжът си. Не задавай въпроси сама на себе си, защото нищо добро няма да последва от това.

Психолога е добра идея - не отлагай.
Жена 33

8.   Оттук-нататък всички празници си ги прекарвайте или с приятели или на почивка само с мъжа ти и детето. Никакви роднини повече.
За мен почивните дни около Кокеда, Нова година и Великден са за екскурзии в чужбина или евентуално за каране на ски.
Омъжена за бизнесмен, 21 г брак

9.   Благодаря за коментарите. Номер 8 така мисля да правя!

10.   Не им обръщай внимание. Да не ти пука какво мислят.

11.   Ако можеш прекъсни контакт с тях.