Споделена история от Семейство

Психопат , нарцист или ???
Здравейте, аз съм на 25, а мъжът ми с 10 години по -голям. Не знам от къде да започна, дори. Имаме дете няма 2години. Той е бил изоставен от майка си, като малък. И дали това му повлияло. Постоянно ме обижда, че не ставам за майка, к... а, м... а, б.. клук. Дори обижда детето, като го нарича изр. д, бок. ук, отреп. а, копе. е. негов приятел каза как вече посягал на детето си и мъжът ми почна и той да го прави. Преди поне биеше само мене. Сега не ми е посягал, но вчера видях белег на детето на кракът и явно го е ударил. Постоянно крещи и детето вика и той после се изнервя, че имали сме нйй-глупавото, просто дете. Удря ме, ако съм мила чинии и се намокри. Удря ме от най-малкото и ме нарича к... а, психарка, луда и т. н. Обижда ме, че той се метал прост, като мене, а как мъжът ми бил най-интелигентния, а аз най-простата. Не мисля, че съм чак толкова проста. Според мен е нарцист. Иска да ми снижи самочувствието, за да не вярвам, че някой ще ме вземе. Готвя, чистя и гледам само аз детето. Той по цяла нощ не спи и после спи по цял ден. Взема всички играчки на детето и после се изнервя, че бутал неща, които не са за него. Нарочно му пуска момичешки филмчета, които племенницата му гледа. Там идва и това, че племенницата му като реве и ме обвинява, че не я успокоявам, а малкия как го дразни като реве. Винаги тя е била над детето ни и я изкарва най-най. Но за мен тя не е нещо повече. Беше оставил детето да падне и каза, акак го бил учил и глупака как не се съобразил и като бил глупав, че му бил казвал, че ще падне, а той не разбира още. А когато казаха на племенницата му да не се удари и тя продължаваше да играе с люлката, накрая се ударила и ревяла... щом дете на 7г не разбира, как ще обиждаш дете на няма 2г? И аз пак виновна, не не гледам племенницата му, а нашето дете. Имам много злоба към този човек, мразя го. Не мога да го дишам. Постоянно говори как аз го предизвиквам, дразня го, а реално аз само готвя, гледам детето и после лъже, че гледал той детето. Дори сега спи... по цял ден спи. Прави мръсно на хората, заяжда се, състезава се с колите. Мен ме е страх, че някой ще ни убие някой ден заради този лудия. Не знам какво да правя. Как да избягам от него. Няма кой да ме вземе с кола. Има къде да отида, но няма кой... не знам вече съм отчаяна. Заплашва ме, че ще ме изкорми и ще удоши детето на червата ми. Не знав какво да правя. Обвинява мен за всичко, че аз го дразня, но с какво? Щял да си намери друга жена, а аз няма никой да ме иска.. и защо? Защото го разглезих и никой не го обича и не го понася ли? Не се издържа вече. Не знам кой може да ми помогне да избягам вече. Няма оправия. И малко странно адвокатката му искала да ме вкара в лудница.. за първи път чувам адвокат да се меси до такава степен! И защо? Защото той ме предизвика да ревнувам като се разделихме и му се получи, но вече ми е все тая дали ще ми изневери, или ще си намери друга. Просто искам да се оттърва. Правихме консултации с птихотерапевти и според всички той е болен, и нямам никаква вина за нищо. Дори той си е признал, как се изнервял за неща, които реално нямат значение. Как ме е удрял заради сестра си, защото нея я тормозят. И как си го изкарва на мен. Дори той сам се нарича ковплексар. Като правя нещо по-бавно ме обижда, че съм флегма, бавна... кълне мен и детето. Направо не се издържа. Не ми дава да се видя с наще, иначе следва бой.

Коментари

1.   Момиче, този човек не е добре. Отиди в защитено жилище. Този човек има нужда да се лекува, но ти трябва да се защитиш и детето си.

2.   Ол това е много тъжна история, аз на твое място планувам много убаво нещата взимам детето и отивам при одителите си. Или първо в някое полицейско управление и подавам оплакване срещу него. Детето ти не е глупаво то е много малко моето е на 3 години и вчера пи вода от една локва, като се загледа на някъде и се случва да се блъсне в стълб или паркирана кола и какво ли още не прави, а е супер в сравнение с преди една година.
Мъжът ти няма да се промени, няма значение колко ти се извинява и т. н., много е важно да се спасиш. Има организации, които помагат при домашно насилие може да потърсиш в интернет.

3.   Не разбирам защо стоиш с него. Чакаш някой ден да те убие? Искаш детето ти да израстне в тази отровна среда и да копира поведението му? Той е болен, но ти си здрава и си отговорна за бъдещето на детето ти.

4.   Тотална раздяла. Ти не можеш да поправиш този мъж, такива неща не се получават насила, а той очевидно не желае. Жената адвокат пък не само се меси, но при такова предложение бих помисли че или спи с него или иска да спи с него. Така или иначе ти нямаш работа при това леке, а още по-малко детето ти, което ще израстне жестоко травмирано в такава среда, ако не си заминете.

5.   Има една стара поговорка ''Ако сам не си помогнеш и Господ не може''.
Нямам никаква идея какво искаш да постигнеш с тая тема? Не знаеш какво да правиш? Ти когато е трябвало да правиш нещо не си го направила, та сега ли?

Изходът е само един, ставаш, хващаш си парцалките и детето и се махаш, но нека не се заблуждаваме... никога няма да го направиш и ще си изживееш живота в това русло.

Братан.

6.   И двамата се горе-долу на едно ниво. Господ събира.

Чингис Хан

7.   Знаеш ли..... Как го търпиш въобще няма да се чудя. Бих казала само.... Горкото дете. За останалото, което мисля, ще си замълча. Щото трябва да псувам, да псувам... Дано ти дойде акъла и да се махнеш от тоя изрод. Горкото ти дете.

8.   Намери начин и се махни от този човек, ще отрови и теб, и живота на детето ти.

9.   Ти също не звучиш много в ред! Ако е вярна историята, то - лудостта ходи по хората.

Съвет е да прекратиш отношения по най-безболезнен, но ако се случат усложнения - законови мерки. Може да го запишеш и при проблем - съдия, психиатър.

Но аз мисля, че и двамата имате проблеми. Каквото и да е детето е на първо място. Внимавайте какво възпитавате!

10.   Изчезвай далеч от този човек, защото скоро ще стане много по-зле. Запомни ми думите и се сети за тях следващия път. Бягай докато можеш.

11.   Здравейте. От написаното виждам, че ситуацията е твърде напрегната между Вас. Тъй като имате дете-съсредоточи се върху това да запазиш здравето на детето и потърси псих помощ от соц служба, говори с полицейски органи ако се страхуваш да го напуснеш. Вие самата и детето в момента не се намирате в защитена среда, а вашите емоции също са обострени. Не се притеснявайте, мн хора минават през такова положение, но най-важното в момента е да се отделите от този човек. Потърсете помощ от службите, не обръщайте внимание какво говори партньорът Ви.

12.   Този човек е опасен за теб и за детето ти. Може да ви посегне и дори да ви убие.
Той има психични отклонения. Вероятно е с тежко биполярно разстройство /нарича се още маниакална депресия/.
Да сравнява уменията на едно 2-гидишно дете с тези на едно 7-гидишно дете също говори за психичното му здраве и за липсата на обратна връзка.
Трябва колкото се може по-бързо да се махнеш от него.
С едно дете ще ти е по-трудно да намериш нов партньор в живота, но не е невъзможно, а да търпиш някого само, защото е посял биологичния си материал и е баща на детето, не си заслужава, още повече, когато този човек те съсипва като личност и представлява заплаха за физическото и психическото ти здраве. Той е вреден не само за теб, а и за детето ти, на което не правиш услуга като търпиш биологичния му баща.
Ти трябва да имаш самочувствие, за да расте детето ти със самочувствие, а не да бъдеш тъпкана и унижавана.
Най-доброто, което можеш да направиш за себе си и за детето е, да напуснеш баща му.

13.   До номер 2. Да, за жалост аз си отидох на село, но нямах пари за адвокат. Трябваше да се върна за ваксина и той винаги като обещае ме е връщал, но този път си въобрази, че искам да остана. Сега искам най-удобния момент да хвана. Нормално и детето да е изнервено и т. н. покрай всичко това, а сестра му напада мене. Искала най-доброто за детето, но като й разказах как детето е неспокойно покрай мъжът ми, а като сме на село заспива в 8 -9 вечерта, а не в 23ч и тя веднага ме нападна, че като сме били при тях тя друго била видяла. А той малкия просто като се удари, падне или нещо такова почва да реве и баща му не ми го дава, прави се на интересен и тя си мисли, че при мен не може да се успокои и че не е спокоен при мен. Не е така. Защото на село като се оттърся от тормоза и всичко и съм щастлива и спокойна и детето заспивахме в 20ч дори, дори и аз. И му готвя и чистя. Въпросът е, защо е трудно да избягам, ами той не работи и отделно няма с какво да се прибера. Иначе говорих и с адвокат, уж той ще ми помогне, но вече не вярвам, защото ми обеща, но ще видим. Уж щял да ме закара да му платя и отделно да дам и половината сума за развода, но ще видим дали ще ми помогне.

14.   Пак от Автора:, сестра му въобще не си гледаше по едно време детето, стоеше гладно и т. н, а коментира мен. Ходеше да пуши, а детето ревеше през нощта за нея. Да не говоря и за други неща. А ще коментира мен? Аз уча за психологията за децата и все повече искам да се махна, има кой да ми помага, не че имам нужда! Сама съм го гледала до сега и съм се справяла. Знам, как трябва да се държиш, ако дете направи беля, не да се караш, а да клекнеш на неговото ниво един вид и да му обясниш нормално грешката му. Общо взето като съм говорила с психолози и терапевти според тях съм напълно нормална, но е трудно. Те виждат, че не го обичам, че вече ми е все тая, но от страхове ми е трудно да го оставя, които вече не ме и интересуват, защото детето е по-важно. Но трябва да обмисля всичко идеално. Идеални майки няма, но мисля, че аз се старая да давам всичко от себе си!

15.   До номер 4. От авторката: Да, много странно, даже като се държа отблъснато все ми казва как ще си намери жена, която ще е истинска. Как щял за секса да ти намери като не искам. Или като кажа, че нищо не е като преди и все говори как адвокатката го чакала за решението му за развод. Много странно...

16.   Малко ми се струва че темата е провокация. Инстанбулската конвенцийка да прокараме а у.
Писна ми от този чичак, с провокативните теми. То всяка втора е негова

17.   Дали не ни пробутват и тука пропагандата за насилието над жени. Никой не ви е виновен, че се хвашате с отрепки. Толкова ви е акъла. Прав е мъжът ти. Проста си, щом си го избрала и седищ там. Само не ми казвай не беше такъв..

18.   Няма такова понятие нарцист! Нарцис!

19.   Потърси в интернет Националната гореща линия за пострадали от насилие денонощно, безплатно и анонимно или фондация Анимус. Те оказват помощ и подкрепа в случаи на домашно насилие.

20.   Прочетох половината... Защо стоиш там? Защо още след първия шамар не се изнесе? Защо жените търпят насилие, към тях, към децата си, какво мислиш, че ще постигнеш? Тиквен медал! Ако искаш детето ти да възприеме насилието като нормален семеен модел, добре, стой си там. Ако имаш поне малко разсъдък, се изнасяй на секундата. Ако вашите не застанат зад теб и детето, има си организации.

21.   Чудя се на вас жените дето ви бият и си търпите! Е хубаво бе, тоя мъж като те набие, къде ляга да спи? До теб нали? Кой му готви? Май пак ти? А ръце имаш, с два крака, то остъй че друго нямаш, ама ... Не можеш ли да му туриш нещо в храната - разхлабително, приспивателно. Като легне и захърка, що не вземеш един тиган, точилка, чаша, бутилка и не му начупиш и ти зъбите и краката? Ама дами, моля ви се играете го жертви, и после ревете, ама той досега само мене пребиваше, що сега почна и невръстното си дете да бие? Какво очакваш като си се събрала с насилник? И си го търпиш, и чак и дете си му родила и чака нашата ... кво чакаш? Да убие детето някой път и тогава да ти дойде акъла? Събирай си пътеките и чантите, взимай си детето и далече, далече, инак ще те четем по новините и фейсбук, реагирайки с разплакани човечета!

22.   Търси начин да заминеш в Чужбина или в друг град с детето, трябва да му отнемат родителските права. Имате ли брак? Ако имате, подай молба за развод. Но първо избягай, отиди в полицията. Разкажи в близкия магазин какво ти се случва, помоли за помощ. Има хора, които биха ви приютили. Имаш ли възможност да повикал такси и да те закара до родителите ти? Те ще ти помогнат. Аз преди 6 години избягах от насилника си. Сега съм с добър човек и имаме дете. Помагам на жени в твоето положение. Трябва да се измъкнеш от този ад, само трябва да го пожелаеш! Не живей като жертва! Бори се! Не само заради детето. Ти заслужаваш щастлив живот. Момчето ти е малко и ако имаш късмет може и да не му остане травма за цял живот. Бягай сега, защото детето ти все повече разбира и като порасне ще те бие и обижда, както прави мъжът ти! Винаги има начин да се махнеш и сега е моментът! Действай! Пращам ти сила и подкрепа. Бъди смела!

24.   Добре ти не го ли видя какъв е още преди да му родиш дете.
Ако си сама търпи колкото искаш тормоз но как можеш да допуснеш да удря детето ти.