Споделена история от Семейство

Мразя баща си!
Здравейте, искам да си споделям проблемите защото вече не издържам. Баща ми е най-големия нарцис човек където съм виждала, мисли се за незаменим, неповторим и така нататък..
Постоянно обижда майка че е била проста не разбирала от нищо. Майка е много интелигентна жена дори тя не се обижда от думите му защото знае че самия той е прост... Пред хората се прави на много добър но само ние го знаем какъв отпадък е всъщност, работи и то само за вятъра му отиват парите, а майка работи 3 смени и ни гледа като принцеси със сестра ми, хладилника винаги е пълен ,винаги имаме нови дрехи, телефони и още много неща благодарение на нея, а баща ми само яде, пие, обижда, заяжда се и това е постоянно дори не му пука за нас. На 16 години съм и просто ме е срам че имам баща като с него без него все ми е тая обаче се дразня когато почне да обижда, заради това имам паник атаки и силна депресия. И незнам вече как да се справя с това просто ми омръзна от него :(

Коментари

1.   Добре де защо не говорите нормално с родителите си?
Какво ти пречи в нормален тон да му кажеш "Татко/баща ми (както там се обръщаш към него), срам ме е от теб! От държанието, от думите ти"

2.   Затова, мило момиче, като си избираш мъж се мисли, и то доста.
Не се знае дали е бил такъв и преди, но едва ли ще се подобри.
Майка ти явно се е примирила, пък сигурно са заедно поне 20 години.
Няма смисъл да го мразиш, като станеш на 18 се изнеси.

3.
Споделена история от Семейство

Мразя баща си!
Здравейте,
Искам да споделя проблемите си, защото вече не издържам. Баща ми е най-големият нарцис, когото съм виждала, мисли се за незаменим, неповторим и така нататък...
Постоянно обижда майка, че е била проста, не разбирала от нищо. Майка е много интелигентна жена дори тя не се обижда от думите му, защото знае, че самият той е прост... Пред хората се прави на много добър, но само ние го знаем какъв отпадък е всъщност, работи и то само на вятъра му отиват парите, а майка работи на 3 смени и ни гледа като принцеси със сестра ми, хладилникът винаги е пълен ,винаги имаме нови дрехи, телефони и още много неща, благодарение на нея, а баща ми само яде, пие, обижда, заяжда се и това е постоянно. Дори не му пука за нас. На 16 години съм и просто ме е срам, че имам баща като него, без него все ми е тая, обаче се дразня, когато започне да обижда, заради това имам паник атаки и силна депресия. И не знам вече как да се справя с това, просто ми омръзна от него :(
Не се обиждай заради корекциите!
Знам, че ще запомниш това, което ще напиша.
Пред следните съюзи винаги се пише запетая:
, че
, но
, защото
, когато
, където
, който
, която
, което
, които
, когото
, на когото
, за когото
, с когото
, от когото
Само, когато "че" е в " ,макар че" и ",въпреки че" запетаята се пише пред "макар" и пред "въпреки".
Съюзът "където" показва място и не може да се използва за хора. Използва се в някои местни диалекти, но е неправилно. За хора се използва "който, която, което, които" или " когото, на когото, за когото, от когото, комуто/ остаряла форма = на когото/".
Той е най-нарцистичната личност, която познавам.
Той е най нарцистичният човек, когото познавам.
Това е мястото, където си изгубих обеците.
Това е мястото, на което си изгубих обеците.

Що се отнася до баща ти с подобно поведение е всеки втори мъж в България. То произтича от факта, че повечето мъже са очаквали да намерят по-добра реализация в живота, след като са били прехвалени от родителите си, а и им е било внушавано, че като са от мъжки пол, значи са по-умни и по-добри.
Баща ти дълбоко в себе си осъзнава, че майка ти е по-усоешният партньор, но му е трудно да го признае, затова я тъпче и унижава.
Като много български мъже той е неуспял и неудовлетворен, затова сипе жлъч наоколо.
В бедна държава като нашата, в която отвсякъде ти пречат да успееш, амбициозните мъже се превръщаш в едни нетърпими за околните отвратителни мърморковци. Обиждайки другите, той подхранва собствената си значимост, макар и дълбоко у себе си да се съмнява в нея.
Знам, че е трудно, но не взимай думите му присърце, приеми, че го прави, защото всъщност осъзнава, че се е провалил.
Имал е по-големи очаквания за себе си, но не са се реализирали.

4.   Много от мъжете са се превърнали в гневни и себелюбиви същества. Съжалявам, че преминаваш през това нещо, но според мен трябва да обясниш на майка ти как се чувстваш и, че неговото поведение ви разболява , и да се махнете от него.

Можеш ако желаеш да кажеш на майка си, че е добре да си намерите друго място за живот!

Прости му и не хаби енергията си в омраза, той е в много окаяно състояние и сам не се понася вътрешно, а за това мисли, че като наранява останалите и ги кара да се чувстват зле, компенсира собствените си комплекси!

НЕ СТОЙТЕ С КРАЙНО НЕГАТИВНИ ХОРА И НЕ МИСЛЕТЕ ЗА ТЯХ!
Ти си дъщеря на майка си, ако наистина се държи толкова ужасно баща ти, помоли майка си да съберете пари и да живеете на друго място!

10.   За съжаление заради такива родители или в твоя случай баща ти, страдат децата и обикновено им остават някакви травми. Гледай да не му обръщаш внимание, а и като навършиш 18г. ще поемеш по свой път и няма да ти се налага да го търпиш повече. Когато дойде това време, вече няма да имаш нужда от “баща”, а той ще има нужда от теб, защото ще е остарял (т. е ще трябва някой да се грижи за него) и тогава на теб няма да ти пука.

ПС: Мило момиче, не позволявай на никого да ти влияе на психичното здраве, защото то се лекува много трудно.

Животът е пред теб.

Успех!

Ж, 22г.

12.   Е и като мразиш баща си аз какво да направя.

А относно урока по български. Все едно чета учебник.
Тоя човек не е добре.