Споделена история от Семейство

Всички мъже ли лъжат?
Въпросът е ясен... Мъже, лъжете ли жените си и ако да - колко често и за какво - било за дреболии, било за важни неща???
Например когато ви пита конкретно нещо и знаете, че ще се ядоса от отговора - като например "Изми ли зъбите на детето? " Вие не сте, но казвате "Да, разбира се! Как да не съм! ". Или когато правите нещо зад гърба й, например сте похарчили няколко хиляди без да й кажете, например сте играли на борсата и сте загубили, и не й казвате навреме. Тя един ден разбира и ви пита защо не сте й казали - "за да не те товаря излишно". Е да, ама пак е лъжа!
Когато ви казва, че не иска да я лъжете и да и обещавате нещо, което нямате намерение да изпълните, но въпреки това вие го правите - това какво е? От любов към нея ли го правите? Или просто за да не си нарушите спокойствието и да избегнете скандал? Или просто защото не я зачитате и уважавате като човек? Знаете, че тя е добра и ще ви прости всичко и продължавате да лъжете...
На всичкото отгоре никога не се признавате за виновен накрая, винаги има оправдание или някой друг ви е предизвикал, или сте го направили "с добри намерения". Но не и да кажете "Да, съжалявам, сгреших много, няма да се повтори". И наистина да го мислите и чувствате!
Или всички сте нагли лъжци?

Коментари

1.   Всички мъже сме нагли лъжци. Дори коментарът ми е лъжа.

2.   Почти всички хора лъжат, когато имат полза от това.
Всеизвестно е, че жените лъжат няколко пъти повече от мъжете поради всякакви причини - дори и за да не засегнат другия. Доста мъже не биха направили последното и биха си развалили приятелството/ връзката в случая.

3.   Защо си похарчил няколко хиляди.? Ами я си представи, че съм изкарал 200 000 лв и съм ги спестил. После съм загубил 10 хил при опит за инвестиция. Ти в това число каква връзка имаш с тея пари, че ще ми държиш сметка? Освен, че си ми жена нали.
Какво право имаш да ми държиш сметка къде и колко пари съм изхарчил, ако това не вреди на бюджета и съм ги изкарал лично сам? . Е затова не се женя и не искам деца. Ще ми дъежи сметка за най-малкото нещо, докато тя се оплаква, пе сгоъвила 5 манджи и се е уморила.

4.   Да ти кажа за 15 години брак с жената, съм я лъгал доста. Хубавото е, че съм я лъгал за дребни неща. Няма изневери, няма борчове. Просто дребни лъжи, които всеки мъж е казвал на жена си.

5.   Аз съм винаги откровен и не спестявам и думичка. Не тая страхове, че жената може да чуе нещо, което няма да ѝ хареса. На първо място държа всичко да е ясно и споделено.
Но съм установил през годините, че повечето жени, искащи мъжът да е открит с тях, всъщност силно се дразнят, когато някой е точно такъв. В началото може и да твърдят, че държат на това, защото обикновено са си имали вземане-даване с някакви пропадняци преди това, които са ги мотали с непостоянството в поведението си и с насаденото безпокойство какъв ще е следващият им ход (избухливост, изневяра, необмислени харчове и прочее), но в даден момент тези жени сменят монетата и после започва да им става скучно, знаейки, че насреща си имат открит мъж, който няма да ги излъже и на когото могат да разчитат. Това е твърде разпространена поведенческа черта у съвременните жени. Искат нещо, твърдят колко го ценят и имат нужда от това, а като го получат, пак не са доволни и не го ценят. Имат склонност да искат това, което нямат в момента. Не защото е по-добро, а защото липсва понастоящем.

- Кифлоприземител

6.   Не само лъжат, всички кръшкат падне ли им чуждо. Такава им е природата, ама и жените не са по различни. На мъж повече може да се вярва, жената винаги може да те предаде.

7.   Не мога да отговоря защото не съм мъж.

8.   Не всички лъжат.

9.   Да. Или премълчават, което пак е някаква форма на заблуда. Аз години вярвах на моя, докато сам призна, че ме е излъгал. Оттогава не му вярвам за нищо.