Споделена история от Семейство

Име за бебе момиче, американка-българка
Здравейте! Цял живот живея в LA, но преди 4г реших да дойда в България да открия корените си. При едно от връщанията ми в LA се запознах със сегашния ми съпруг. Дълго време се чудехме дали искаме да се върнем в България или да останем в Америка. Решихме да живеем в България, но понеже бременност ми започна там, решихме да я довършим там. Съответно трябва да изберем две имена. Дъщеря ни ще живее в България, но и 2 баби и 2 дядовци ще са в Америка и редовно ще ходим там. Искаме американско звучащо име, защото повече ни харесват, но да се приеме добре и сред българите. Харесали сме:

Кейт
Джейн
Кайра
Рейчъл
Клео
Хейли
Ребека

Коментари

2.   Мария?
С толкова латиноси, това си е направо американско име, а пък и най- разпространеното женско в България.
Ана, Ивелина( ще го четат като Айвълин).
Ама с липсата на родове в английският ще е трудно. Аделина? Рая?
Кейт недейте, че ще я свързват с "На изток от Рая"

3.   Анастасия мисля че пасва идеално и на двата езика. Анелия също. Антония ( Тони). Диляна също. Дария?
Да е живо и здраво, другото лесно:-)

4.   Изаура ;)

5.   Това не е 'американо звучащо' име, а на пълно чуждо от Българско. В България някой хора им гледат като на 'изцепки'.

Алекс е хубаво уни име, което присъства и в двете страни. други имена са Марта и Катрин.

6.   Привет отново. Днес пак си говорихме и гледахме списъци и реших да добавя още някои имена и малко информация

7.   Сега видях коментарите благодаря на всички, но не искаме да е с А. Да Кайт наистина го има това. Дария е най-добрата ми приятелка в България и някак си не мога да си представя дъщеря ни да е със същото име. И аз мисля за Ана и Рая. Първите ни фаворити бяха Мария, София и Рейчъл. Питах прителката ми в България, но разбрах колко са популярни в България. По-добре ми звучат за сега тези имена които съм чувала в САЩ.

Авторката(номер6 също бях аз)

8.   Какво значи да се приеме добре? Ако не наподобява някоя дума на български, ще се приема просто като английско име.
Катрин е френско.
Ако решите да е Катерина например, в Америка ще е Кейт така или иначе.
Мария ще е Мери/Мари, а не Мими или пр.
Клео май е от Клеопатра.
На мен от изброените най-добре ми звучи Джейн, но все пак тук женските имена по принцип завършват на а. Е, нямам предвид Джина (това ми звучи като име на куче :д).
Дария, Дени, а може и име на цвете като Лилия примерно.
По-важно е просто на вас да ви звучи приятно, или да харесвате значението (независимо на кой език), а не да е "американско".
Каквото и да изберете - дано сте щастливи в България, чужденците много добре оценяват всичко тук!

9.   От изброените от автора най ми хареса Джейн.
Ако живееш в някоя голям бг грат името ще се приеме независимо какво е.
Ако живееш в някое село или малко градче там ще се намери някой да филостфа че името не е българско.

10.   Не знам какво се е случило, но номер 6 не е излезнал целия. Някакъв проблем сигурно при интернета ми:)
Относно инфото аз съм Амбър, мъжа ми е Итън и не искахме да са с И или А, най-много второто. Иначе днес мислихме и харесахме още Синтия, Тейлър и Ашли, но е с А. Майка ми се казва Вероника та търсихме нещо с В, но не ни харесват. Бащата на мъжа ми е Крисчън и мислихме с К, но само тези харесахме. Аз Клео го свързвам с Н2О филма, но е фаворит на мъжа ми.

Моите фаворити са Хейли, Рейчъл и Джейн.
На мъжа ми са Ребека, Клео, Синтия и може би Джейн. На Джейн бих викала Джени, той казва, че не му харесва. Рейчъл може Рейч, Рея и мен ми харесват дост. Хейли приятелката ми казва, че ще е странно за българите. Клео ми е кратичко, Синтия най-добрата ми приятелка казва, че ще се свързва със синьо. Направо всеки дава мнение, а ние ще си го имаме това бебе. Мария не е моето. Анелия не е лошо. Ще го обмисляме! Благодаря за предложението ще обмисляме и ще пиша пак за второто име! Накрая ще пиша като се роди!

Термина ми е 19 февроари

11.   Яна - любимото ми българско женско име! А и за американците няма да е трудно за произношение.
Ако искате по-международно звучене - Изабела...

12.   Нито едно от изброените не става за двете държавиа само за едната от тях и на българските баби ще им е малко трудно с прозоношението. Има толкова имена, които пасват и тук и в Щатите вие сте се спрели баш на най - трудните за българските баби. Ето ви имена, които стават и за двете държави - Александра (Алекс), Виктория (Вики), Мая, Анна, Мария, Никол, Лора, Лара, Нина, Каролина, Карина (Кари).

13.   Мария, София и Ана са популярни във всички християнски държави, не само в България.
Рая е едно от любимите ми имена. Сияна също. Уж популярни, но не са масови като горните, които няма как да са били най-масови толкова години и изведнъж да не са.
Даная, Далия, Соня, Калина, Елия, Лилия.
Жанета е много хубаво име. Жулиета, Джулия (транскрипция на Юлия), Даниела, Габриела...

14.   Алекса?

15.   Розалия, Розалина, Розалинда, Роза, Розмари, Мария-Роза.
Калия, Калея, Калина.
Мила, Моли.
Виктория, Вероника, Виолета.

16.   Жена ми е американка. Аз съм българин. Имаме дъщеря. Избрахме името Михаела, защото го има и в България и в САЩ.

17.   Името на такова дете трябва да има универсално звучене, което да може да се приема добре и на двете места (пък и по целия свят).

Александра, Моника, Кристина, Вероника, Виктория, Ана, Ема (Емма)... такива имена бол.

Братан.

18.   Катрин

20.   Вероника

22.   - Рая (ще се изговаря еднакво и на двата езика, като на български език означава: "райско момиче", "богатство", "щастие" и "благоденствие"; на латиница се изписва "Raya");

- Сияна или Сиана (означава: "обаятелна", "сияйно момиче" и "сияеща от хубост и щастие"; изписва се на латиница като "Siyana" или "Siana");

- Елица (славянско име, означаващо "стройна и изискана"; на латиница се изписва "Elitza");

- Елис (на английски език се произнася "Елис" и се пише на латиница като "Elise"; сходни на Елис и също разпространени в САЩ имена са: Елиза /Elisa/ и Илайза /Eliza/);

- Девин (красив град в България, но също така и много разпространено име за кръщаване на момичета и момчета в Щатите, означаващо "поет" или "поетеса"; но също така произхожда и от френски език със значение "божествен" или "божествена"; на латиница се пише "Devin");

- Милена (на английски език се произнася нещо средно между "Мелина" "Милина" и се пише "Mileena");

- Виктория (много разпространено из редица народи и означаващо "победителка");

- Йоланда (произхожда от френски език и означава: "темпераментна", "весела", "горда", "своенравна", "непокорна", "самостоятелна");

- Йоланта (макар да звучи подобно на предхотното, е по-разпространено в Латинска Америка и означава "виолетова");

- Марина (означава "морско момиче", а в англоезичните народи го съкращават и като "Рина").

В никакъв случай не избирайте разпространеното през 90-те години в САЩ име Карън (Karen), защото в последните години там това се е превърнало в обида и означава "нахална, склонна към свади и насилие стара мома, която е вечно кисела и мисли, че заслужава да получава всичко наготово".

- Кифлоприземител

23.   Всички имена, които си написала са страхотни и мисля, че ще могат да бъдат произнесени без проблем впдвете държави. Аз дъщо това гледах за моите деца да може имената им да бъдат лесно произнасяни и запомнени в двете държави. Може да видиш какъв е произхода на имената, които си избрала и дали означават нещо.

24.   кера, Бети, Дона, Мишел, Натали

25.   Какви са тези ограничаващи вярвания. Живея в чужбина на никой не му пука, кой как се казва, ако е сложно го съкращават и адаптират.

26.   Виктория - известно име тук и в същото време в чужбина не би звучало странно

27.   Катерина, Диана, София, Беатрис, Изабел, Марта, Мишел, Сиана/Сиена, Кристин, Жасимин, Анастасия...

28.   Рейчъл и Джейн най ми допадат. Рейчъл има в дързост и красота, ако си гледала като малка сериала.

29.   Знам една американка, която е с 2 имена (една от сестрите Олсън) Като прочетох имената Мери и Кейт Става дума за Мери Кейт Олсън. И Мария може Ние викаме Мери на момиче което се казва Мартина.

31.   Катерина, Катрин(Кати на галено), Даниела (Дани), Габриела (Габи), Марина, Мариана, Кристина, Марта, Мартина, Стела, Сара.

32.   Според мен водещото трябва да е да ви звучи добре. Не дали е английско или не. В САЩ точно няма ли всякакви имена - английски, испански, арменски, китайски... Може и двойно име с тире - едното на неговите родители, другото на твоите или просто имена, които си харесвате лично.
Синтия - на мен това "тия" на края не ми харесва много, едва ли някой ще го свързва с цвета, по-скоро ще се чуди за обръщение, не е много удобно за цяло име. Сандра звучи много по-добре. Александра също, но е много масово. Александрина. От посочените от теб като "фаворити" - Рая е най-хубаво за мен. Като значение също. И не забравяй, че ако тук американските имена са интересни, там пък като каже какво означава името и на някакъв си (за тях) език - там пък ще е интересно и екзотично.
Леко раждане! Името - както го усещате!

33.   Анджела

34.   Кристал е перфектното женско име(гарантира и ярко бъдеще)

35.   цинцифуция.

39.   Мелани, Глория, Дженифър, Мая, Натали, Десислава.

Тези са много красиви, според мен.

40.   София, Мария, Виктория, Жанет, Джулия (в моето училище имаше момиче с такова име), Моника, Ана/ Анна, Марина, Дана (на английски мисля, че ще се чете Дейна), Мартина, Александра, Алекса (имам позната с това име).
От горе- изброените най- много ми допада Джейн, макар че не знам как точно ще се приеме от повечето хора в България.

Black Sabbath

41.   Здравейте! Изчетох предложенията ви. Мислихме много и до последно не бяхме сигурни как да се казва малката, защото се колебаехме между Виктория и Рейчъл. На 16 февруари се роди Виктория Глория. Избрахме тези имена, защото имаше проблем с раждането. Беше се оплела в пъпната връв и беше много опасно. По спешност раждах, имаше опасност за живота и не беше единствения проблем пъпната връв около врата и. Все пак макар и с шанс под 5% за живот тя оцеля и съм много щастлива, именно затова избрахме тези имена. Виктория-победа, Глория-слава. Утре ще ни изпишат и си отиваме вкъщи. За съжаление няма да можем да си дойдем бързо в България. Лекаря каза, че заради проблемите ще ни изпишат, но иксат да я наблюдават 3м и поне един месец след като е добре чак да летим, но казаха също, че ако показателите са много добри и всичко е Ок до 2м може да излетим когато е на 2 . Надявам се да се приберем в България преди лятото за да започнем живота си там.

Малко страничен въпрос. Майка ми се сърди, че искаме да заминем и, че няма да ни вижда, какво да направя? Не искам да оставам, Щатите са родния ми дом, но в България се чувствам много по-жива, всякаш съм си вкъщи.

43.   Може Виктория, Анна-Мария, Мария.
От изброените Джейн ми харесва също и Ребека.
Харесва ми и Марина, София, Избера Дженифър.
Хей ли ще звучи странно в България.

44.   А детето е кръстено Виктория _Глория.
Първия ми избор беше Виктория и си кръстила дъщеря си Виктория.
Аз избрах хубаво име за дъщеря ти.
Да ти е жива и здрава.
Дано се оправят нещата при вас.

По-добре си живеете в България.

45.   Как е детето.