Споделена история от Семейство

Пламъка изгасна...
Не знам с кой да споделя. 3 год съм с мъжа ми имаме и дете на годинка. Преди правеше всичко както си трябва сега е станал голям мързеливец. Държи се по детски някакси се е променил. Като го питам дали ще направи нещо започва да ОФФФКА или мълчи и гледа в телефона. Държи се така с мене Все едно съм му прислужница да му готвя да му Чистя всичко да му е подредено и всяка вечер да го задоволявам, ако не дай си боже някой път му откажа започва да се сърди. Вече не излизаме и заедно оня ден ходих на спирката да го чакаха да си дойде от работа и го хванах за ръка а той просто ме отблъсна и забегна напреде да вземе кафе. Не знам, ако просто пробвам да говоря с него ще има да се ядосва. Не знам, просто съм в задънена улица...

Коментари

1.   Ми няма да стане по друг начин. Семейството иска грижи и от двамата.

2.   Пробвай да говориш с него, че имаш нужда от повече помощ, уважение и любов. Ако не възприеме, късмет - или ще си прислужница, докато детето не порасне и можеш да го напуснеш, или ще се разделите по-рано, когато вече не можеш да го понасяш.

3.   Намерил е заместител на майка си, която да го обгрижва и да му продължи рода, твоята функция е изпълнена и вече не смята за нужно да се старае. Почти съм сигурна, че намира за редно, да си хване любовница, с която да се забавлява, докато официалната му половинка върши домакинската работа.
Сядаш и му заявяваш, че така няма да стане. Ако иска семейство, да се държи като баща и партньор, а не като дебил. Като не иска, хващаш детето и си заминавате. Това е само след 3 години брак, смятай какво те очаква по-натам.

4.   Така е, като се омъжвате за селски бекове.

5.   Според мен, от горчивият си опит твърдя, че има любовница. Също с дете на почти две, преди ми правеше жестове, изненади, хванах го, защото оная го потърси по Вайбър за пари по същият телефон, в който все беше забил нос и който държеше с код. Вкъщи и всичко да е тип топ ще намери забележка да направи. Никъде, буквално никъде освен да изведем детето в парка не ме води. За ръка не се сеща и да ме хване. Личен съвет: изгубена кауза е това. Помисли за себе си и престани да му угаждаш, може веднъж да изчисти и той, не си длъжна всеки ден да готвиш. Погрижи се и за външния си вид и то не заради него, заради себе си. Вземи от тази връзка каквото ти е нужно и ако той не се промени, бягай надалеч.

6.   Казва се рутинност. Тя настъпва, след засищане на присъствието. Освен това, българските мъже, има и такива жени, приемат семейството като даденост и смятат, че другият им принадлежи. Появява се в различни пасиви в секса, в домашната помощ, във самото внимание към партньора и подобни. При вас е настъпило по- рано. Това е явление което се декларира след 3 та...7 та или около 13 година от брака. Често завършва с раздяла. В България тези отношения са доста примитивни и почти не подлежат на промяна.
Ан

7.   Че ти защо си го чакала на спирката? Бебе ли е, че да не може да намери пътя? Толкова ревнива ли си?
Работиш ли, имаш ли някакви занимания? Ако не работиш и киснеш вкъщи, за какво да си говори с теб?

8.   Поговори с него. Ако не се промени, се разведи. Има мъже, които искат някой д им роди дете. Може би не те обича.

9.   до авторката

На 99% е изчукал някоя друга и сега я мисли .

А ти изглеждаш ли както преди 3 години ?

10.   Влакът е отпътувал. Само развод ще помогне.

11.   Поредната мъркачка. Човека блъска да ги храни, тази неблагодарница романтика търси. Ясно е, че се оглежда за друг, но съвестта я гризе и иска подкрепа от подобни на нея. Затова момчетата не искат да се женят, защото няма вече свестни жени, а само неблагодарни глезли.

12.   Детски работи.