Споделена история от Семейство

Мисля,че е време за развод
Здравейте, предварително се извинявам,че ще бъда многословна,но това е изкривяване на почти всяка жена, така че моля пожалете ме и ме изчетете до край :)
Женена съм от 4 години, а във връзка от 10 (включително тези 4), майка съм на прекрасно дете, но съм изключително нещастна. С моя съпруг бяхме най-добри приятели, гаджета и прекрасни партньори, но сякаш всичко отшумя. Влюбих се в него, защото беше добър,мил,отзивчив, подкрепящ и любвеобилен човек, а сега го виждам в коренно различна светлина - когато се опитам да отворя темата за нашите чувства, той мълчи, не казва нищо или се съгласява с всичко, което му казвам и спира да говори по темата, изчаквайки на мен да ми мине до следващия път. Проблеми имаме, главно битовизми,на тях не се спирам, защото не са ми важни и в леглото имаме проблем от самото начало, изцяло от негова страна поради "травма" от стара връзка, и една нескопосана простачка, която му е вкарала изключително дълбок комплекс, но и това не е от съществено значение, подходих към този проблем с разбиране, говорихме, мислехме заедно, но това което постигнахме не беше промяна, а приемане на нещата от негова страна и пълна липса на желание нещата да се оправят... Примирих се, казах си, времето ще оправи нещата, важното е,че се разбираме, е да, но не, не се разбираме, защото аз казвам, а той изпълнява без да мисли, без да даде идея, без да застане мъжката и да вземе нещата в ръце... Понякога се чувствам безпомощна, сякаш целия свят е на моите плещи, опитвала съм нееднократно да говоря за това, но разбиране не срещам, промяна също, желание за промяна също дори и сега се чудя, сляпа ли бях,че не съм виждала правилно човекът до себе си и не спирам да се обвинявам, че някой ден той ще е пример за подражание, а какъв пример ще бъде, къде сбърках и какво направих,че да се стигне до тук... Не знам,какво да правя и струва ли си да продължавам.. затова моля за вашите съвети, благодаря предварително!

Коментари

1.   Хората се променят, не си мисли, че и ти си същата като отпреди 10 години.
По-добре си прецени дали си струва да се разделите, особено ако са някакви дребни проблемите между вас.
Късмет.

2.   Като по възрастна жена, от това което прочетох разбрах че си минала през мъжа си като цунами и той е останал в ступор.
Картината която описваш е точно, като след природно бедствие и човекът който го е преживял се държи като твоя мъж, мълчи и се съгласява, а после пълно приемане на положението такова каквото е.
По принцип можеш пак да го научиш да бъде пак добър, мил, отзивчив, подкрепящ и любвеобилен човек, но трябва да осмислиш твоето поведение и начини на изказ към него и да ги промениш. Но ако смениш мъжа и запазиш поведението си ще постигнеш подобен резултат какъвто имаш в момента пред теб.
Да хората с годините се променят, но промените които правят са във връзка с това което му се случва и отношенията му с човека с който живее. Тоест ти си го променила от мил и любящ, в човек, който си е забранил да мисли забранил си е да има право на мнение и това го е направил мислейки, че така ще те удовлетвори и вече няма да мрънкаш да се сърдиш, да тропаш с краче и т.н.. По принцип така постъпват влюбените в жените си мъже искат да я направят щастлива и доволна, а тя все не е.

3.   Разделяй се, стига му трови нервите

4.   Честно казано, аз не разбрах какъв ти е проблема. Мъжът ти си гледа семейството и прави всичко, което кажеш. Ако наистина си от вечно недоволните, които искат всичко да е на тяхната, както е писала номер 2, тогава трябва да се радваш, че този човек е още с теб. Най-лесното е да напуснеш мъжа си, но имай предвид, че такъв като него, който и да търпи налагане, няма да намериш. Спокойно обаче може да си намериш някой селски бек, който ще държи да му слугуваш. А ако нещо на него не му хареса, ще видиш как заиграват шамарите. Тогава спокойно ще се радваш на мъжката решителност и мнение в целия му блясък. Междувременно ще трябва и да го издържаш, защото неговите пари отиват за комар, пиене и курви. Ама пък иначе в квартала е голям играч.

5.   Ж 26
Здравейте, аз съм със същия проблем (съпруг). Стигнах до психолог заради апатията му, потискаше ме с безразличието което излъчва с това мълчание и съгласие само колкото да спра да мрънкам. Караше ме да се чувствам ужасно. С психолога стигнахме до извода че и двамата сме в депресия. Депресията е сериозно нещо и не бива да се подминава с лека ръка. Ние все още работим върху отношенията си и полека полека има ефект. Не се страхувайте и срамувайте да потърсите професионална помощ! Успех!

6.   Потърсете съвет от психолог. Можеш да го накараш да запише на лист всичко каквото му липсва в отношенията с теб( ако има такова нещо) и всичко което харесва в теб. Ти напиши на лист същите неща( какво ти липсва в отношенията ти с него и какво ти допада). Всеки пише честно и самостоятелно, после разменяте писмата и ги четете самостоятелно, Едва когато емоцийте ви преминат коментирате всичко точка по точка. Ако не се уточните така, търсете семеен терапевт за консултация или само ти. В дългите връзки идват и такива моменти, УСПЕХ!

7.   Според мен всички двойки си омръзват, старанието спира и едната страна да се старае, другата като не и пука, няма смисъл, но не разбрах какъв е големият проблем. За съжаление любовта и еуфорията отминават.

8.   и аз не разбрах какъв ви е проблема.
Бие ли те. тормози ли те.
Ако е така се раздели.
Иначе няма причина за развод.
Какво му е лошото на човека.

Или предпочиташ някой да те бие да ти тормози да е наистина мъжествен.

А и може да попаднеш на такъв. Не се знае какъв мъж ще срещнеш след него.

Абе вие нормални ли сте. На психолог заради апатия. За какво ви е психолог.