Споделена история от Семейство

Какво съм виновен?
Здравейте на 24 години съм.От 1 година развивам успешно собствен бизнес и да чукам на дърво има дребно развитие което ме удовлетворява и съм си доволен от постижението си.НО миналата година когато всички мой(семейни приятели,роднини дори и колеги от университета) разбараха че съм си отворил фирма никой не ми каза ЕВАЛА че си успял да направиш фирма НИКОЙ.Започнаха да се отдръпват от мен леко да не споделят неща който преди сме си говорили.Много от приятелите ни около нас спряха да се интересуват и да ходим на гости у тях или ние да ги поканим у нас.Догодина съм си направил план да се отделя от наште и да си купя жилище с ипотечен кредит.Какво съм им направил че са толкова злобни и завистливи от къде е тази злоба и завист към мен.АЗ ама абсолютно нищо не съм им сторил.Затова че се отнасям по сериозно с живота си или че възниква проблем че искам да се боря и справям сам с трудностите в реалния живот.Благодаря за коментарите.

Коментари

1.   Няма кой да ти каже такова нещо и спри да търсиш признание за това, което правиш. Вредно е, защото не винаги ще успяваш. Такъв е животът-няма постоянен успех.

2.   Завист. При мен се отдръпнаха приятелките, когато родих. Дори сестрата на мъжа ми не ми говори (говоря за методики приятелки). Детето е почти на две и имам на кой да го оставя ако ме поканят, когато се събират на рожден ден или заедно, но не ме канят вече. Аналогично и при теб. От завист.

3.   На 24 години, живееш още с вашите и говориш за трудности в реалния живот? Потресаващо...

4.   Не знам с какво си виновен, но не се учудвам , че с този правопис и пунктуация имаш бизнес. В нашата родина такива стават бизнесмени. Срамно ще е, ако служителите ти са по-грамотни. Млад човек си, ужас.

5.   Може би защото искаш да ти казват "Евала" и не приемаш нищо по- малко от "Евала"?! Бързо си върнал нос явно...спокойно. Отдели се от мама, вземи някой урок по Бг...пък после пиши пак, тогава тук поне ще получиш моето Евала без кавички;)

6.   Ами самото коментиране на въпросните хора по точно този начин, не е много добра черта, но все пак си още млад и емоционален.

За останалото - просто хората са показали истинската си същност. Реално погледнато е странно в някаква степен защото в повечето случаи биха се опитали да се присламчат към теб. Може да не харесват бизнеса с който се занимаваш.

7.   Авторе виждаш и в коментарите, че българина си е гнило човече. Евала , че на 24 години си отворил бизнес. Смятам, че заслужаваш да ти се каже Евала, защото повечето на твоята възраст, че и по-големи още се мъкнат по университети на издържката на техните или опъват каиша някъде за 700 лева и се чудят как да свържат двата края. Аз съм малко над Христовата възраст и гледам всички мои набори в бегето във фейса постоянно на маси, постоянно обикалят хижи, заведения, ама ако ги пребъркаш надали и 20 лева ще им намериш по-джобовете. Друго на ръка е , че повечето живеят в имоти придобити от родителите им, други от тях станаха преведени зетове, че иначе къде да живеят. Абе няма такова падение. Завистливия българи никога няма да ти каже Евала, защото е комплексар. За това мисли как да си развиеш бизнеса в чужбина и се махай от тази проклета страна.

Чингис Хан

8.   Чингисе, че българина не е цвете за мирисане, не е, ама точно ти да казваш. Айде да не ти напомням пак темите, които си писал, че пак ще се измяташ като фурнаджийска лопата. Точно ти да го казваш, е меко казано лицемерие. Първо погледни гредата в своето око, пък тогава коментирай треската в чуждото.

11.   Хм, с напредването на годините ще губиш приятели и познати - почти всеки гледа да си прекара свободното време със семейството или да да си почива... Тези, които са ти завиждали... е, явно не са ти били истински приятели, няма какво да се ядосваш.

12.   Тези хора са ти направили услуга - така ще разбереш кой ти е истински приятел и кой е завистлив. Подобни хора не ти трябват, нали така? Продължаваш напред и се интересуваш само от това ти и семейството ти да сте удовлетворени. Завистливците трябва да ги оставиш в миналото си без съжаление.

13.   Аз съм против тезата за завистта.
Първо авторе голяма грешка е да търсиш одобрение на действията в личния си живот от други хора. Само децата очакват браво при добре свършена от тях работа. Хората не ти завиждатмне ги интересува как си вадиш хляба, но ти търсиш някой да ти завижда за успеха и се чувстваш разочарован, че хората не се интересуват.
Погледни №2 след раждането приятелките се отдалечили от нея и тя не осъзнава че проблема с тях не е в завиждането, а в това че нейните приоритети и теми за разговор са се променили. Жените които нямат малки деца не ги интересуват теми за памперси, пюрета и подобни, а на нея само подобни теми са й в главата и не може да разговаря както преди по темите на неомъжена жена. От там тя им става скучна и я отбягват това е.

Приятелства с редовни срещи се подържат само ако имате общи теми на разговор и човек през живота си сменя близките приятели според промените в собствения си живот.

14.   Е по-добре направили са ти услуга.
По-добре отколкото да те използват за пари.
Завистници.
ЕВАЛА ти казвам.
Някои са озлобени защото сигурно бачкат някъде за ниска заплата.

15.   ЕВАЛА. че имаш бизнес.