Споделена история от Семейство

Какво се случва с детето?
Здравейте! Има един проблем: Племенникът ми,момченце на годинка,от доста време има проблеми у тях си. Преди беше само със заспиването и ставаше рано,но от няколко дена насам,баща му (брат ми) казва,че се дере адски силно,тръшка се,сякаш когато е с родителите си повече време нещо се изнервя. Зъбите му спряха да го мъчат засега,да отбележа само,нито е настинал.. Брат ми и жена му по принцип мисля,че са виновни,защото го караха непрекъснато някакви глупави режими на спане да спазва,вместо когато на него му се спи,тогава едва да го сложат. Малчоганът при нас винаги е адски весел,не прави никакви изпълнения,а когато го приберат се започва рев,трудно заспиване и цяло чудо. Имали ли сте сходни случки с децата си,разбрахте ли каква е била причината и каква е според вас тази?

Коментари

1.   Като имаш ти дете тогава умувай над тези въпроси. Не си ври носа където не ти е работа. Явно имаш някакъв проблем с жената на брат ти и си търсиш под вола теле. Остави им бебето на мира на хората и си намери друга работа!

4.   Случва се така че детето чувства в коя къща има спокойствие и в коя напрежение. Вероятно майката е по притеснителна и от там и детето покрай нея е притеснено и реве. Тя не знае как да приложи правила за спане и то се чуства объркано. Това е.

5.   Здравей..
Щом при вас е добре проблема е в къщи. Сега дали е общ или към единия родител няма как да се знае но показва с държанието си че нещо не е добре...
Тон на говорене с детето, забрани, режими, , неща които не харесва храна дрехи, караници с него или между родителите, . На годинка не са много нещата които могат да го дразнят. Вземетего за 2 3 дена и ще се разбере..

6.   Не, не съм имала, децата ми не са се драли. Плакали са, инатили са се, но да са били истерични-не. Колкото до режима-трябва да се спазва, защото децата не са с безкрайни сили и психика и именно режимът им помага да са спокойни, отпочинали, весели. Но децата си искат вниманието и съобразяване с тях. Ако на родителите им е писнало, не им се занимава и си гледат предимно техния гъз, детето няма да е щастливо.

7.   Поводите могат да бъдат най различни, но причината е една - родителите.

8.   Най-вероятно родителите се карат пред детето затова така реагира.

Номер 1 ти не си добре.
Точно затова трябва да си вре носа. Ами ако имат някакви проблеми.
Чак й съчини, че имала проблем с жената на брат си.
Страхотен сценарист си.
Добре прави жената, че се интересува може би детето има проблем.

9.   Правилна. че се интересува какво прави детето.