Споделена история от Семейство

Приятелят ме кара да си оставя детето ако искам да бъдем заедно
Здравейте, имам следния проблем - разведена съм с дете на 9 години имам приятел, който също има дете на 10 години от бивша приятелка с която са живели на семейни начала.
Аз съм самостоятелна жена която си гледа детето и никога не съм го притискала за нещо приятелят ми- живеем си отделно. В последните месеци бившият ми мъж се върна от чужбина и по някаква случайност майката на детето на приятеля ми го изнамерила и наговорила толкава неща за мен и него, че онзи превъртял. Постоянен тормоз над мен и детето, а на приятеля ми дори заплахи по телефона.
Само да уточня, че той ги остави да живеят в неговия апартамента че детето било свикнало там и уж щели да му плащат наем. Само да отбележа че тя дава 2 апартамента под наем. Колко му плаща не ме интересува ако въобще плаща това си е негова работа. Той остана да живее при баща му.
Сутрин ходи там облича детето прави сандвич и я кара на училище, госпожата спи тъй като започва по късно работа.
Той има частен бизнес и по голямата част от време си стои в този апартамент и се грижи за всичко от чистене до пране! Следобед я зима от училище вечерят някъде прибира е при майка като остава за по 1ч или повече не тръгва директно.
Той е 24 ч на тяхно разположение за всяко ох и ах е все там. Мен ме дразни всичко много опитах се няколко пъти да му кажа че не съм ок с това, но той започна да ме напада че аз не съм си била оправила нещата с бившия и коя съм била да му казвам какво да прави той нямал да остави детето си.
Аз работя от 9 до 6 и понякога закъсняват и немога да си взема детето от занималня, затова наех жена да я взима и да ми я кара в офиса.
Да но стана инцидент бившия ми дойде в офиса опитах се го изгоня да не ме излага пред колегите, но посегна да ме удря че се изнерви много и ми счупи носа и пукна скулата пред детето и колегите. При което аз му се обадих на приятеля ми че тръгвам към спешното да дойде, че няма на кой да оставя детето това става в 6 ч. И ето той пристига в 9.30 ч след като аз вече съм приключила с всичко и детето стоя в коридора с един санитар на който много му благодаря.
Много ядосан това това ще направим празни приказки само без действия.
Като се оправих му казах че или започваме да живеем заедно и поставя граница с бившата си или приключва с мен. А той най надменно ми каза че когато аз си оставя тъпото детето на баща му да го гледа тогава ще бъде с мен. Приключила съм вече с него но той не спира да ми звъни и да ме моли да си помисля.
Преди никога не сме имали дразги и скандали с един поглед се разбирахме, но откакто бившата сътвори каша и издири моя той се промени много към мен и особено към детето ми.
Да отбележа, че той дори не и потърси сметка, защо е наговорила тези глупости и лъжи за мен и него. Аз дори не я познавам не сме се виждали никога. Когато се запознах с него чрез общи познати той излизаше с друга жена и едва след година и повече станахме нещо пове от познати и знам живяха като квартиранти с бившата му не само от него а и общите познати.
Дайте ми съвет заслужава ли си да си губя времето с този човек който твърди че много ме обича?
Само да кажа че детето НИКОГА ама НИКОГА няма си го оставя заради един мъж!!

Коментари

1.   Учудвам се, че има жени, които изобщо се замислят.

2.   Сериалче. Какъв е тоя пич, че ще си позволява такова нещо?! Сериозно ли не знаеш какво да направиш?
Плющи си бившата, плющи и тебе.

3.   Ти сама знаеш че не си заслужава. Толкова ли си отчаяна, че продължаваш да му даваш шансове.

Да се грижи за детето си е едно, но отношението му към бившата е извън всякакви граници. Не само ѝ вярва безапелативно, но се държи все едно е под чехъл.
Иначе може и вътрешно да ги е мислил тези неща още отпреди. Но всеки разумен човек, знае че за майката детето ще бъде приоритет и не би поставил подобен абсурден ултиматум.

Изобщо не си губи времето, а още по-важно - здравето и нервите с подобен тип. Като мъж го казвам - намери си нормален.

4.   Не оставяй детето си!Никога не прави тази грешка.То има нужда от теб.

5.   Къде го намери тоз “мъж” :D ... Нещата са ясни, думите са му прекрасни, а явно главата на семейството ви е ... другата му жена, за съжаление.

6.   Moля те, не продължавай с тоя мизерник и не си пренебрегвай детето.

7.   Вие всички коментиращи наистина ли вярвате на тази измислена, фалшива история. Жал ми е за вас, колко сте глупави. Съвсем сте изфирясали. Боже , Боже, какви хора се раждат от женски пол.

8.   Ти сериозно ли?????Леле,много си тъпа!!!!!Да си оставиш детето заради един путьо??????Разочаровах се от жените в България,нищо ,че и аз съм Ж .Мъже много ,детето ти е едно.

9.   8, личи си кой е тъп и чете само заглавията.
Ей това пише жената накрая:
"Само да кажа че детето НИКОГА ама НИКОГА няма си го оставя заради един мъж!!".
Мързи те да четеш, ама не те мързи да пишеш глупости със сто въпросителни???????

10.   9, не съм 8, ама в предпоследното изречение се казва

"Дайте ми съвет заслужава ли си да си губя времето с този човек който твърди че много ме обича?"

Това не е ли тъп човек? Умния на момента щеше да е разкарал подобен Ганьо и изобщо нямаше да се церемони с въпроси, теми и не знам си какво.

11.   Не сте един за друг, и това е ясно от далече! Той е тотален егоист, защо ти е такъв човек? Той по-една или две не може да се раздели от миналото си, а е започнал нова връзка?! И за капак ти казва, да си оставиш малкото дете?! Късай и хвърляй. И следващия път не се занимавай с разведени. Много често това са хора които не могат да се отърват от миналото си, но почват нови отношения ..

12.   10 Когато искаш да си с някого, трудно приемаш раздялата, не е лесно, дори и да знаеш, че човека не го бива, а си вложил любов, нерви и време във връзката.

13.   Не, той иска под тоя претекст да те разкара. Защото знае че никоя нормална майка няма да го направи. За мен ти не си наред да правиш теми и да питаш хората. Тоя човек трябва да го разкараш с 200 веднага...

14.   А подаде ли жалба срещу бившия ти или някак си ти е жал? Второ какви сандвичи прави, какво прови въобще не ни интересува, теб също. Да прави каквото си иска. И двамата не стават, но проблемът е в теб, какво видя и защо избра тези двама мъже? Препоръчвам ти да четеш, гледаш виде, консултация със специалист, защото следващият избор ще е същия, защото детето ти, ще повтори твоите грешки. Факт.

15.   Никога НЕ бих си оставила детето.
Ако един мъж НЕ те приема с дете - значи НЕ те заслужава.
Не знаюм каква майка си да напишеш този пост.
Един път си допуснала грешка. Научи се от нея !

17.   е стига де. жената не е тръгнала да си оставя детето. Това. че е написала тема нищо не означава.
Абе вие добре ли сте.
Изобщо не четете цялата тема а се излагате неподготвени.
Какво някой няма право да напише тема за оставянето на деца или.

Ти си знаеш авторке какво трябва да направиш. Аз няма да ти пиша глупави отговори все едно не знам че една майка няма да си остави детето.
А осъдили бившия. Ужас да те пребие пред детето и пред колеги.

18.   Щом те кара да правиш подобен избор няма място в живота ти, и на него не би му било приятно ако някой го постави в същото положение.

19.   Човек, вие сериозно ли? 15-годишни ли сте...
Първо, с цялото ми уважение, не знам в какъв точно офис работиш, и как човек, който не слага и една запетая в романа си изобщо работи в офис, ама ок добре. Сега си афектира, разбираме. Средата ти явно е била доста лоша, за да попаднеш от един боклук (бившия) на нов боклук (настоящия). Искрен съвет- нагледала си се на мъже в кавички, на мъже боклуци досега, гледай си горкото детенце и бъди сама! Една наранена жена има нужда да остане сама, на спокойствие, да разсъди, да подреди мислите и живота си! Повярвай, това е най-доброто. Жал ми е за деца на разделени родители, за деца, които живеят в сеири и разпри. Остави го тоя гол *** да не казвам какво, защото като човек не струва и 2 стотинки. Как ще ти поставя ултиматум да оставиш детето си... А той се мъкне подир фустата на бившата си. Той практически не е изоставил своето първо семейство, ама изобщо. Сляпа ли си. Дано вземеш правилното решение!

20.   Имаш връзка с човек, който общо взето си има друго семейство. Родила си от човек, който просто ей така ще влезе там където работиш и ще те нокаутира, тормози и детето ти. Първия го разкарваш завинаги. Втория понеже имате и дете и бабаит го дава. Полиция и закрила на детето и ограничителна заповед и приключваш и с него завинаги. И по-добре не започвай веднага друга връзка, а направи разбор на двете, които си имала до сега и не повтаряй тези грешки за в бъдеще.