Споделена история от Семейство

Писна ми!
Здравейте. Аз съм момиче на 13 и имам по голяма сестра на 16 с нея не се разбираме, караме се постоянно, обижда ме и все се заяжда. Цялото семейство винаги я защитават каквото и да кажа аз все съм виновна а тя е правата. Карат ми се за най малкото и каквото и да правя и колкото и да се старая всеки път са недоволни от мен и ме наказват за най малкото. Например един ден пак се скарах със сестра ми, тя се развика и майка ми и баща ми дойдоха и тая сестра ми пак извъртя нещата така че аз да съм виновна.... Винаги го е правила от малки винаги тя ме е дразнела и ме е обвинявала за неща които не са верни а всички и вярват. Писна ми вече! Не издържам искам да се самоубия защото и без това няма да липсвам на никого. Идеи как да се самоубия или съвет какво да правя. Благодаря, предварително.

Коментари

1.   Ти просто си едно малко филмирано момиченце.Стегни се и не говори глупости!

2.   Без глупости, хората нямат какво да ядат и пак им се живее, а вие се карате кой знае за какви неща.
Между другото, няма нужда да се караш, ще си съсипеш нервите още като малка и после цял живот проблеми ще имаш. Като поотраснеш, си намери работа и се разкарай, ако семейството ти е недобро откъм поведение.

3.   Вие сте сестри,сближете се чрез scissor sister.

4.   Да не си посмяла да се самоубиваш!!! Така ще спечели само тя, а и вероятно това и иска. Не позволявай така да се гаври с тебе. Бъди хитра и гадна, прави й на нея така както тя ти прави на тебе. Лъжи безжалостно, обвинявай я, натопявай я за всичко възможно за което се сетиш. Освободи се от всякакви скрупули, угризения и съжаления, тя не ги заслужава. Действай безмилостно, подло и хитро, и номерата, която тя ти ги прилага на тебе, й ги приложи ти, за да види тя какво е гадно. Единствения начин е това, за да види че това което прави е нередно като го изпита на свой гръб и тогава ще престане. Моля да ми одобрите коментара, мойта майка е същата долна кучка и от личен опит знам че е гадно, и искам да помогна на авторката.

5.   До 4 подкрепям коментара ти, когато бях малка моята сестра беше същата като тази на авторката.

6.   Номер 4 е доста адекватен и го подкрепям в мнението си. Никакво оплакване и отстъпване. Прави точно така както правят с теб. И ако успееш да ги изтраеш до 18, след това се махни по най-бързия начин.

Има и друго. Ако си прекалено добричка и малодушна е възможно да са те взели за кученце. Не им го позволявай и не се занимавай с родителите си. Това са човекомразци.

7.   Момиче не слушай номер 4, с подлисте номера нищо не се постига. Спора печели този който е балансиран и затова се дръж на ниво, добронамерино, но дистанцирано. Спечели уважение с акъл, а не с простотия. Седви и поговори с майка си, да кажи и точно това, което си написала тук. Нама как майка ти да те се стресне и се замисли. Поговори с психолога на училището, търси решението, а не проблема. Слид години ще се смееш на това какво си мислела на тази възраст и това е нормално, ти си все още дете. За съжаление тези отношения успешно се постилат от българските родители, омразата между децата се създава още след раждането им, бебето да се пипа от по--голямото дете, често то се изолира и вижда как се концентрира всичко и всички в новият член на семейството и омразата е факт. Като добавим злобата, гадните номера и въобще нашият манталитет виждаме за каква ненавист и негативна енергия има навсякъде. Затова мило дете запомни 2 неща, любов, любов и само любов, добронамериност и търсене на решение без гадни и подмолни номера.

8.   Авторката до коментар номер едно: Значи искаш да ми кажеш че нямам право и аз да съм стресирана ли? Че само възрастните имат право на това? Ами аз ще ти кажа че си в грешка. Това че съм на 13 години не ме прави малка нито филмарка. Стресът се среща при всеки, както при малки, така и при големи.

9.   Абе детски работи.

10.   Не съм съгласна, че сестра й иска да я убие. Та коя сестра ще иска нещо такова. Нормално е сестри да не се разбират.

11.   Какъв психолог бе. Нормално е сестрите да не се разбират понякога.

12.   кои сестри не са се карали.