Споделена история от Семейство

Готвене
Ям само леща и ориз от почти две години, защото се изнесох в квартира на баща ми и не мога да си готвя сама. На 19 съм.
Просто искам да стана и отворя хладилника и както преди вътре да има най-малкото някакъв салам, нз.
Или на обяд да ям нещо, което не е моята жалка чорба от леща.
Сякаш си губя разсъдъка така, или преигравам?
Все пак в някои религии основно се изхранват с бобови и подобни култури и не са опитвали месо.
Ама по някаква причина мисля, че ще откача, нямам енергия да стана да пооправя в нас.
Направо не знам кое е по-зле, да се натъпча у дома в мизерната им гарсониера в "лъскавия" град , или да водя този псевдо-самостоятелен живот дето съм в някакъв делириум от честия глад, на който се подлагам.
Не е от диети, тия неща са глупости, просто съм некомпетентен "възрастен". Не знам ако на 19 съм толкова зле какво ме чака за по-нататък, май ще се откажа.

Чакам коментара "ми научи се да готвиш" , много ще ми помогне.

Коментари

1.   Пускаш ю туб клипове с готвене и повтаряш показаното или си прави и сандвичи, друг вариант е да си поръчваш храна от заведения. Всички изследвания показват че месо трябва да се яде. Вари си пилешки гърди с ориза поне.

2.   Пълно е с рецепти. Просто трябва да ги спазваш и ще можеш да готвиш. Никой не се е родил научен.

3.   Е, защо не ядеш и друго, каква е причината?

4.   Като те чета ми изглеждаш прост и мързелив, което рисува нелицеприятна картина за личността ти в моето съзнание.
На 19г пълнолетен човек очаква да лежи и като стане да имало разнообразна храна в хладилика. В хладилника скъпи ми гражданино има това, което си сложил, такъв е живота на пълнолетните хора по цял свят. Дори си закъснял с ученето да готвиш, затова ти се налага да ядеш онова което баща ти се е научил да готви.

5.   А ти какъв съвет очакваш? Някой да махне с вълшебната пръчица и хладилникът ти да се зарежда сам, а на котлона да те чака топло гурме?
Като нямаш воля и енергия да се стегнеш, да напазаруваш и да сготвиш, ще ядеш буламачи. Другият вариант е да поръчваш храна, ако можеш да си го позволиш.

6.   Мързела си, разлигавена си... има куп идеи и рецепти, само се помръдни малко. Ти си си виновна. Та твоята възраст бабите ти и по 2 деца са гледали и колко работа са имали, хляб са мисии. Осэзнай се.

7.   Нали се сещаш, че баща ти не ти е виновен, човека готви каквото се е научил или каквото си яде. Ти като човек и негово дете даже, би било редно да му помагаш. Напазарувай, виж някоя рецепта има клипчета.
Започни елементарни неща да си приготвяш, не отнемат време.
Мисля, че човека даже ще се изненада.
Аз като се изнесох от нас, не знаех също да готвя почти нищо, само супа. Не казвах нищо, първите седмици си правех сандвичи и филиики, в един момент ми писна. Готвех фиксове готови, ужас.
Понаучих някои неща с разпитване. А когато ми се роди и детето, е тогава вече няма на къде, имах желание да готвя толкова неща. Даже пюретата, което е възможно имах желание да ги правя аз.
Майка ми искаше да ме научи, както и баба ми преди това, като бях по-малка, примерно на 17. Обаче те ми нареждаха това, това и това. И аз нямах желание. Изнесох се на 20. На 19 един път смених град, тъй като живеех с баба, после при майка ми и вече реших да съм самостоятелна. Имаше мрънканици, натяквания, ама защо.
Обаче мисля, че 20 е съвсем нормално да се изнесеш, какво искаха толкова от мен не знам, да им седя до полата.. Притеснявали са се.
Но сега като се замисля, исках още на 18-19 да съм самостоятелна.
Обаче отложих малко, че все не съм била готова.. Какво значи готова за живее отделно...? То даже е срамота след 20 да вися на вратът на майка си. Като се изнесох ми бяха сърдити, ама им мина.
Те иначе нямаше да ми позволят да съм самостоятелна още време.
Та като останах сама отделно с приятеля ми, се научих да готвя, като ми се прияждаха разни неща естествено... То и той не можеше да готви. Само филиики всяка вечер не става.
Тия неща ще ги разбереш, като се изнесеш.
Сега защо се оплакваш, живееш при баща си, човека не ти е длъжен вече да готви меню. Мисля, че очаква от теб да си приготвяш сам.
До колкото прочетох историята, явно си бил при баба и всичко е било вкусно и готово всеки ден различно. Мен баба ме гледаше и знам колко е приятно да станеш, да имаш закуска. Сготвено всеки ден. Но бяхме деца. Вече като големи, не може да обвиняваме, че нямаме сготвено (? ) Можем да виним себе си, че ни мързи, или сме безотговорни. Каквото си приготвиш, това ще е.
От какво да се отказваш, това е живота на големите.. Или ще чакаш жена ти един ден да ти принася всичко на готово, да пълни хладилника?
Недей... минах по тоя път, много е неприятно мъжът да си мисли, че е на хотел и да лежи. А жената да тича по всички задачи... и това позволих.
Стегни се и бъди отговорен човек, няма лошо, че седиш сега при баща си, просто вземи и помогни с нещо и го зарадвай човека.
Отпуснеш ли се да те мързи, няма да имаш желание за нищо дълги години. И после ще се чудиш защо си си проспал времето...

8.   Може на суха храна да караш.
Може да купиш салам и да сложиш в хладилника. Знам сигурно има нещо, което се приготвя без усилия спагети, полуготови супи или нещо такова.
Работиш ли?
Може да си купиш и готова храна.

Може да се върнеш пак там където си живял ако толкова ти пречи живота там.

Не разбрахте ли не му давайте съвети да се научи да готви.

9.   знам ли все някак ще се оправиш с изхранването.