Споделена история от Семейство

МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!!! МАЙКА МИ ИЗНЕВЕРЯВА НА БАЩА МИ!!!
Аз съм на 13 години и всичко си беше нормално докато не видях на майка ми чатовете. Днес се прибрах от училище и отидох до стаята да я видя какво прави. Отидох и си говорихме. След време реши да отиде до другата стая и аз реших да ѝ проверя чатовете. Какво да видя някакъв непознат мъж. Реших да отворя чата и какво да видя. Говорили са си на "беби", сърчица, целувки, мъж и жена как се прегръщат в леглото и още неща ама не можах да видя какви са, защото идваше към стаята. Малко преди да разбера за това нещо майка ми все си криеше телефона дори когато ходи до близкия магазин. Дори когато я попитам с кой говори с телефона тя ми отговаряше с който, защото все чувах мъжки глас, който не беше на баща ми или на някой роднина... Отношението си ѝ се промени към мен... Със сестра ми отидоха до магазина и ми се искаше да ѝ дочетя чатовете, но тя естествено си го взе телефона. Тя е безработна и ми е чудно дали докато цялата къща е на работа и училище дали се среща с този мъж. Баща ми е добър, умен и чувствителен човек и ако разбере за това нещо не знам какво ще стане. Той ни издържа близо 3-5 години. Иска ми се да споделя с някой роднина, но ме е страх, че ще каже тази тайна на целия свят.
Та въпроса ми е какво да направя. Дали да кажа на баща ми, дали да го оставя сам да разбере или да се оправят сами без да се намеся. Като цяло не искам майка ми и мистериозният мъд да ги заваря в леглото. :(

Коментари

1.   А сигурна ли си, че с баща ти не са станали съквартиранти, защо не по говориш с нея..

2.   Ако искаш баща ти да изрита от вкъщи майка ти, му кажи...
Тя вече е изпусната. Любовта също е до определено време, а след това хората го карат на рутина или уважение.
Аз лично не бих издържал безработна, която ми изневерява зад гърба.
Има фиктивни семейства, за които това не е проблем - например еднимои приятели, където нито мъжът, нито жената са свестни, та те си изневеряват свободно, но са се разбрали предварително... – а най-тъжното е, че всъщност братът на мъжа буквално отглежда тяхното дете, защото тези родители са пълни боклуци.

3.   Това си е между майка ти и баща ти. Не е хубаво да се месиш в личните им отношения.
Да, знам гадно е, но не е твоя работа да ровиш в телефона на майка си и да разнасяш информация. Ти не би искала майка ти да се рови из твоите неща, нали?
Ако някой е засегнат в случая, това е баща ти и само той има право да иска обяснения. А и представи си, че може би той знае за това? Не казвам, че случаят е такъв, но има хора с отворени бракове. Представи си, примерно, че вашите вече не се обичат, но не искат да се развеждат заради вас и са се разбрали, че всеки е свободен да се среща с други хора, стига да е дискретен. Може и баща ти да има любовница и майка ти дори да знае и да няма проблем с това. От къде да знаеш. Така, че не се намесвай където не ти е работата.

4.   сами без да се намесваш! Бракът им е между тях двамата, ти там работа нямаш, дали ще са женени, разведени, с любовници или без, това са техни отношения. За тебе те са майка и баща, без значение какви са им сексуалните връзки.

5.   1. Но.3 е прав . Може наистина да се разбрали . Може и да е нещо друго. Аз например съм масажист. Имам една клиентка с две деца и мъж. Станахме близки . Излизаме заедно да се напиваме, познавам и мъжа й. Никога обаче не бих си позволил да правя нещо с нея. Още повече че ми е клиентка Вярно е , баш сърчица не си пишем , но пак казвам...никога не знаеш..

2. Дори и да му изневерява знаеш, че на лъжата краката са къси. Той сам ще разбере така или иначе.

3. А и може би вече знае , но за да предпази семейството го пази в тайна и той. Нарича се публична тайна, от която майката ти само ще те намрази.

Повярвай ми , тя така или иначе един ден ще се чувства омерзена .

6.   Говори с нея и за сега не я порти. Може да се засрами от теб и да престане.

7.   По-добре кажи на баща си . Ако утре направи нещо с някого и му лепне нещо това може да е животозастрашаващо . По добре да вземе информирано решение за това какво да напраеи след това . Може да стане лошо като му кажеш , но не му ли кажеш може да стане още по-лошо . Също така , не трябва да криеш мръсните ризи на друг човек бил той и майка ти . Това ще се отрази зле на твоите здраве и психика а те са по-ценни от каквото и когото и да било . По-добре да разкажеш на баща ти и те да се оправят , отколкото да мълчиш и да живееш с вина в сърцето .

8.   Не, това е между родителите ти,никои друг няма право да се намесва в тези отношения.Ако кажеш и родителите ти се разделят? Поговори с нея,само с нея,с майка ти ще имаш ли очи да и признаеш,че си и ровила в телефона? Не казвай на баща си.Поговори само с нея

9.   Благодаря за отговорите, ще го оставя сам да разбере и ще видя какво ще става по нататък!

10.   Благодаря за отговорите, ще го оставя сам да разбере и ще видя какво ще става по нататък!

11.   Знам, че не е добра идея да се намеси, но да кажа и аз съм се месил в отношенията на нашите. Баща ми един път си беше оставил телефона . И тогава прегледах с коя си е писал,повечето смси бяха от майка ми,още живеех при него и прочетох всичко. Тогава бях на 20 . Сега съм почти на 29 и историята ти ме накара да си припомня онези времена,когато и моя баща изневери на майка ми с негова колежка, тогава съм бил в 5 клас и е трябвало да живеем при баба ми .

12.   Говори с нея.Като бях дете майка ми ме изостави,защото изневеряваше на баща ми.Него го изгони,мен ме изостави.След години молби тя осъзна грешката си и нещата станаха по-добре.Всичко си идва по мястото,трябва много разговори.

13.   Извинявай хлапе, но майка ти е никаквица и парцал. Не стига, че баща ти я хрантути докато тя си клати краката по цял ден и нищо не прави ами и ще си пише с други мъже и изневерява.... Такава жена е за убийство и унижение по най-жестокия начин! Съветвам те незабавно да кажеш на баща си, защото ако си затвориш очите за това, ще станат по-зле нещата и ще съжеляваш след това, че си премълчал/а.

14.   Хей, та ти дори не си сигурна на 100%, че майка ти му изневерява. Да, флиртува с друг мъж, но да си я свалрила с него в интимно положение, не си. Представи си какво ще стане ако уведомиш баща си без да имаш доказателства.
Е, ще си ок ли с мисълта, че си предизвикала развода на вашите въз основа на някакъв видян недовидян чат? Била пратила сърчице на някого и вече я засили към съда.
Малко по-спокойно, моля те.